Miller wzywa Kwaśniewskiego do stworzenia wspólnej listy Sojuszu do PE. Bez Palikota

21.02.2013 16:17
Leszek Miller

Leszek Miller (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Uznaliśmy, że pod szyldem komitetu wyborczego SLD chcemy zwrócić się do Aleksandra Kwaśniewskiego i innych polityków, którzy z różnych względów odeszli z Sojuszu, by razem startować do wyborów do PE pod hasłem "Sojusz dla Europy" - ogłosił dziś Leszek Miller. Szef Sojuszu podkreślił, że chce, by komitet był zamknięty dla członków Ruchu Palikota.
Jednocześnie członkowie zarządu wyrazili stanowczy pogląd, że wszyscy ci, którzy będą na liście, muszą zadeklarować że po wyborach do Parlamenty Europejskiego będą działać we frakcji postępowych demokratów i socjalistów oraz że ta lista musi być zamknięta dla ludzi, ugrupowań, którzy nie podzielają wartości lewicy, zwłaszcza lewicy społecznej, i którzy swoim zachowaniem dają wyraz pogardzie dla norm życia parlamentarnego, politycznego.

Uchwała zarządu krajowego SLD ws. nadchodzących wyborów >>>

Miller, dopytywany przez dziennikarzy, czy ma na myśli członków Ruchu Palikota, odpowiedział wprost, że tak.

Szef Sojuszu nie chciał komentować zaplanowanego na jutro spotkania Janusza Palikota z Aleksandrem Kwaśniewskim.

Kwaśniewski, Siwiec, Palikot

Na piątek Kwaśniewski zaprosił lidera Ruchu Palikota i europosła Marka Siwca na spotkanie dotyczące Ruchu Europa Plus. Politycy mają rozmawiać o udziale b. prezydenta w inicjatywie; przedstawią mu także program ruchu.

Według Siwca na spotkaniu prawdopodobnie nie będą poruszane kwestie związane z tworzeniem list do Parlamentu Europejskiego.

Sam Aleksander Kwaśniewski zadeklarował, że na razie nie planuje kandydowania w wyborach w 2014 r. Na liście wyborczej do PE chętnie widzieliby byłego prezydenta Palikot i Siwiec, którzy na początku stycznia ogłosili powstanie Ruchu Europa Plus.

Zobacz także
Komentarze (127)
Zaloguj się
 • edd.y

  Oceniono 1 raz 1

  Ty zalosny lodzki chuyu.

 • watyklan

  Oceniono 2 razy 2

  Miller, wkrótce będziesz robił Palikotowi laskę, żeby startować z ich listy.

 • klakson49

  0

  Gawkowski jak wiejski pies łańcuchowy szczerzy zęby. Jakim prawem taki karierowicz dokonuje oceny lewicowości kogokolwiek. Co on ma wspólnego z lewicowością. Pod przywództwem lidera, który swoją karierę powinien zakończyć tak samo jak jego umiłowana Samoobrona, wyrastają Gawkowsko podobni. Ciekaw jestem gdzie te orły przed wyborami będą szukać swoich Rad Miejskich, bo te mają ich już dość.

 • szymek_50

  Oceniono 3 razy 3

  Posła Millera ambicja zżera.

 • airamwiak

  Oceniono 1 raz 1

  Miller kiedyś powiedział, że mężczyznę poznać po tym jak kończy... i znowu nie może skończyć.
  Dla przypomnienia pieniądze z ZUS-u przekazał na podwyżki dla pracowników budżetówki...
  więcej podje Janusz, niemało tego, ale Miler jest jak wielu człowiekiem bez twarzy.

 • taahr

  Oceniono 4 razy 0

  jebac europe nic nam ona nie da to tonacy okret a ty miller moze zachwowaj wkoncu odrobine godnosci i nie pokazuj swojej mordy w mediach i daj nam spokuj z tym komuchem kwasnym i innymi anty polskimi czerwonymi mordami

 • janusz20011

  Oceniono 1 raz 1

  Tak dla przypomienia potomnym _____Dzisiaj nadal odkrywa się tajemnice przeszłości ,odkrywa się groby ofiar mordów okresu stalinizmu i komunizmu i dobrze,tylko szkoda ,że za tym nie idą w parze kary dla żyjących oprawców.Mordercy ci i ich wspólnicy pozostają bezkarni,mają dziś bardzo wysokie emerytury i zagwarantowaną przez Okrągły Stół i potwierdzoną przez Grubą Kreskę Mazowieckiego nietykalność.Na straży tej nietykalności stoi twardo PO .Wielu bandytów {sędziów ,prokuratorów ,esbeków} do dzisiaj piastuje ważne funkcje państwowe i partyjne.Ja nie nawołuje do zemsty tylko do odrobiny przyzwoitości.Odebrać oprawcom i wszystkim sędziom którzy skazywali,prokuratorom którzy fałszywie oskarżali ,sekretarzom PZPR ,którzy byli całym sterem zła ,twórcom stanu wojennego ich olbrzymie emerytury, dać im po 800 zł i wtedy biedny i oszukiwany Naród odczułby chociaż odrobinę sprawiedliwości dziejowej i była by to choć częściowa rehabilitacja pomordowanych synów Narodu Polskiego .

 • commenty

  Oceniono 3 razy 3

  Miller zniszczył lewicę. Przez jego powrót sam się od SLD odwróciłem. Żenująca ta partia prostaków. Kiedyś działałem w młodzieżówce, ale przejrzałem na oczy kiedy wyciągnięto z politycznego rynsztoka starych komuchów. Dziś w SLD nikt nie mówi o postulatach lewicowych (częściej o liberalnych), nie ma mowy o socjaliźmie, o trosce o pracowników czy też zwykłych ludzi. Jest banda czerwonych baronów przymurowanych do rad nadzorczych spółek komunalnych. Ekipa, która wie jak się nachapać.

  Jeśli Kwaśniewski chce wrócić do towarzystwa Millera czy bohatera dzisiejszych artykułów z UW niech ma świadomość, że to będzie jego koniec. Zresztą mariaż z Polikotem to tak jakby wybierać między dżumą, a cholerą.

  Żal mi tylko, że Borowski zniknął ze sceny bo był to jeden z niewielu mądrych ludzi, z których poglądami na lewej stronie parlamentu się identyfikowałem. Żal mi, że Ikonowicz poszedł w skrajność ale przynajmniej miał jakieś poglądy, w coś wierzy i starał się to realizować. Szkoda, że w Polsce lewicy już nie ma....

 • kibic_rudego

  Oceniono 1 raz 1

  obrzydliwy ten były ministrant,
  chyba Kwach, Cimoszka itp nie będą tacy głupi by tego kościelnego lizydupa Millera popierać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje