Molestował studentki? Zarzuty dla wykładowcy, członka SLD

21.02.2013 12:11
Piotr Ż. usłyszał zarzut molestowania seksualnego. Grozi mu do 12 lat więzienia

Piotr Ż. usłyszał zarzut molestowania seksualnego. Grozi mu do 12 lat więzienia (Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta)

Wrocławska prokuratura wystąpiła dziś do sądu o areszt dla radnego SLD sejmiku dolnośląskiego, pracownika naukowego Uniwersytetu Wrocławskiego Piotra Ż. Zarzuca mu się m.in. "doprowadzenie kobiet podstępem do obcowania płciowego".
Piotr Ż. został zatrzymany w środę, jak podano - "w związku z przyjęciem korzyści osobistych". Jak powiedział dziś rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, mężczyzna usłyszał zarzuty.

Prokuratura Wrocław Krzyki-Zachód, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Może grozić mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Pokrzywdzone studentki i doktorantki

- Mężczyzna podejrzany jest m.in. o uzależnianie wykonania czynności służbowej od uzyskania przez niego korzyści osobistej, stosowanie gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania, czy też doprowadzanie pokrzywdzonych kobiet podstępem do obcowania płciowego - powiedział Petrykowski. Dodał, że chodzi o studentki i doktorantki. Policja nie informuje, ile jest pokrzywdzonych kobiet.

Wczoraj mężczyzna został zatrzymany przez policję.Rzeczniczka prasowa wrocławskiej prokuratury okręgowej Małgorzata Klaus i prokurator Prokuratury Rejonowej Wrocław-Krzyki Jakub Przystup nie udzielają informacji w tej sprawie. Przystup powiedział, że wiąże się to z dobrem śledztwa.

Nie było skarg na wykładowcę

Po zatrzymaniu Piotra Ż. rzecznik prasowy Uniwersytetu Wrocławskiego dr Jacek Przygodzki mówił, że naukowiec został decyzją rektora zawieszony w obowiązkach, a jego sprawą zajmie się rzecznik dyscyplinarny uczelni. - Nie otrzymywaliśmy skarg na wykładowcę ze strony studentów - zaznaczył.

Czesław Cyrul, przewodniczący SLD we Wrocławiu, w oświadczeniu wysłanym do mediów poinformował, że sprawa dotyczy osobistych relacji Ż. ze studentami. - Do momentu wyjaśnienia sprawy jego członkostwo w partii zostaje zawieszone - napisał.

Ż. pełnił funkcję kierownika Zakładu Socjologii Sfery Publicznej w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2002-2006 był radnym rady miejskiej Wrocławia. Od grudnia 2010 r. przewodniczący Komisji Kultury, Nauki i Edukacji w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Zobacz także
Komentarze (88)
Zaloguj się
 • ju_22

  0

  No to minęło sporo czasu.

 • arkadiusz461

  0

  przestępcy siedzą za niewinność-tak wszyscy mówią. Co będzie z nim lub z nimi dwoma czas pokaże a pokaże i to jest pewne. Mówi się w niektórych kręgach, że przekupisz kogo trzeba i sprawę zatuszują. Otóż Piotrze Ż. tej sprawy nie da się zatuszować choćbyś wydał wszystkie swoje "grosze". I ty wiesz dlaczego....Myśliwi mówią: ofiarę trzeba wypatrzeć , zwabić i "ustrzelić"... I taka była kolejność.... Niestety dla myśliwego ranne zwierze nie zawsze jest bezbronne. I teraz mamy taki czas..

 • maksimum

  Oceniono 1 raz 1

  Teraz duzo panienek "na Fibaka" studiuje.

 • arab-z-bajki

  0

  Cieszę się, że taka przypadłość nie dotyczy żadnego z członków PO, a to dzięki Ich przywódcy ! Chwała mu za to !

 • drozd215

  Oceniono 2 razy 0

  Bidulki, zaliczały jak umiały.
  A mogły się nauczyć.

 • zenblue1

  0

  Kiedy PO dowiedziała się że profesorek ma zamiar kandydować na prezydenta Wrocławia to zaczęła zbierać na niego haki
  Trochę jednak poszło nie tak jak planowali bo tamtejszy Milewski nie ugiął się i nie zgodził się na areszt wydobywczy

 • interfere

  Oceniono 1 raz 1

  Są na świecie uczelnie, gdzie zakazuje się relacji seksualnych pomiędzy pracownikami a studentami, i są takie miejsca pracy, gdzie zakazuje sie relacji seksualnych "przełożony - podwładny". U nas nikt nie ma z tym "problemów"
  ;-)

 • 44rodowicz

  0

  RMF i TOK FM podają, że Sąd spuścił do kibla kwity przyniesione przez prokuratorków.
  To jak to jest, internetowe wiadomości są nie na bieżąco?

 • do100jnik

  Oceniono 2 razy 0

  a co ma do tego SLD skądinąd nie moja bajka, czy on popełniał te czyny jako członek partii politycznej, chyba nie a dziennikarzynie to nie przeszkadza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje