Wizz Air nie wycofa się z lotów z Warszawy

Tanie linie lotnicze Wizz Air nie zamierzają rezygnować z połączeń do i z Warszawy mimo nieczynnego lotniska Warszawa-Modlin. Jak informuje reporter Radia TOK FM Dariusz Zalewski, wszystkie operacje będą nadal wykonywać z Lotniska im. Chopina. I to do końca października.
To już szósty raz, jak podkreślają linie lotnicze, kiedy zarząd lotniska w Modlinie przekłada termin remontu pasa startowego. Wizz Air wskazuje też, że nie ma jasności, kiedy lotnisko będzie znowu czynne, ale jak tylko będzie to możliwe, chce wznowić tam swoją działalność. Okęcie, z którego teraz korzystają linie Wizz Air i Ryanair, które musiały wynieść się z Modlina, jest droższe. Na razie nie wiadomo, czy większe opłaty przełożą się na wyższe ceny biletów dla pasażerów tanich linii.

Kiedy samoloty wrócą do Modlina?

Jest harmonogram prac, jakie muszą być wykonane przy remoncie pasa startowego lotniska Warszawa-Modlin, ale sporo w nim niejasności - ocenia zarząd portu. - Będziemy chcieli te niejasności wyjaśnić - podkreśla Edyta Mikołajczyk, doradca zarządu mazowieckiego Portu Lotniczego. Jak udało się ustalić reporterowi TOK FM, problemem tym razem jest to, kto ma opracować recepturę betonowej mieszanki, Erbud chce, by zrobiło to lotnisko w porozumieniu z ekspertami. Zarząd portu to wyklucza, twierdzi, że to niezgodne z wcześniejszą umową i za całość odpowiada firma budowlana, czyli Erbud.

Ostatecznie plan przedstawiła firma Erbud, która odpowiada za budowę pasa i jego modernizację. Prace przy remoncie mają potrwać 67 dni.

Mikołajczyk nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie, czy ten czas obejmuje jedynie prace remontowe, czy także cały okres tzw. dojrzewania betonu i wszystkich koniecznych odbiorów technicznych. Na lotnisku trzeba zerwać nawierzchnię dwóch betonowych odcinków drogi startowej i ponownie zalać je betonem cementowym. Każdy z fragmentów pasa, tzw. progów drogi startowej, ma ponad pół kilometra. Lotnisko planuje, że uda się skończyć prace do końca maja. To oznaczałoby, że już w czerwcu samoloty tanich linii będą mogły ponownie latać z Modlina.

Zobacz także
 • Marszałek Adam Struzik odwraca wzrok od trzepaczki i symbolicznego dywanu, pod który zamiata aferę w Modlinie Lotnisko Modlin im. marszałka Struzika? "Z bezsilności"
 • Samolot linii Wizz Air Wizz Air uruchomi tanie połączenie z Warszawy do Gruzji
 • Tanie latanie po świecie nie jest trudne, wystarczy znać kilka zasad Polowanie na tanie loty, czyli jak latać po świecie naprawdę za grosze [PORADNIK]
Komentarze (13)
Wizz Air nie wycofa się z lotów z Warszawy
Zaloguj się
 • pan_zer_faust

  Oceniono 11 razy 7

  A co nas obchodzi Modlin? Ważne, że w Berlinie, któryś tam raz z rzędu, przekładają otwarcie i mają tysiące usterek.

 • kesik001

  Oceniono 6 razy 6

  Modlin od początku był niewypalem.
  Było wiele innych lokalizacji o podobnych standardach.
  Sochaczew-Bielice(pas istnieje ale do remontu),możliwe doprowadzenia połączenia kolejowego(jest połączenie z Sochaczewem-do remontu oczywiscie)
  Radom-Pas istnieje i jest pełnowartościowy.Niestety ma 2000m.Ale istnieje możliwosć wydłuzenia go.
  Tu również jest połączenie kolejowe.

 • ga.1.2

  Oceniono 7 razy 3

  Jak im Antek doniesie ze w Warszawie trotyl do samolotu mozna wnosic waliskami to szybko odleca

 • plumgazeta

  Oceniono 1 raz 1

  najlepiej lotnisko wybudować w Wąchocku.

 • tytanowa_mrowka

  Oceniono 5 razy 1

  Czas na elektrownie jądrowe. Jeżeli chcemy żeby wystartowały w 2050, to musimy je wybudować do 2030 i ze 20 lat w rezerwie na remonty zostawić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje