Niesiołowski przeprosił Holland. Szybko jednak dodał: "To nie jest obraźliwe"

21.02.2013 08:19
Stefan Niesiołowski, Agnieszka Holland

Stefan Niesiołowski, Agnieszka Holland (Fot. Tomasz Stańczak / Kamil Gozdan / Agencja Gazeta)

- Jeżeli tyle osób uważa, że pani Holland poczuła się dotknięta, to przeprosiłem. Jak dziesięć osób mówi, że jesteś pijany, to idziesz do domu - powiedział w programie Moniki Olejnik Stefan Niesiołowski. Poseł PO utrzymywał jednak, że swoimi słowami o córce lesbijce nikogo nie obraził.
Stefan Niesiołowski w "Kropce nad i" tonował nieco swoją wypowiedź skierowaną do Agnieszki Holland. Reżyserka przed kilkoma dniami powiedziała, że nie zagłosuje na oszustów z Platformy. Niesiołowski zaatakował wtedy Holland, mówiąc, że dba ona tylko o swoją "córunię lesbijkę".

Wczoraj w programie Olejnik poseł PO powiedział: - No, przecież powiedziałem przepraszam. Wcześniej w Radiu ZET rzeczywiście przeprosił słowami "Jeżeli poczuła się dotknięta to ja przepraszam", choć jeszcze tego samego dnia mówił, że nie zamierza tego robić. - Słowo córunia jest wielce obraźliwe? Co jest tą obelgą? Niedługo będzie tak, że powiem "dzień dobry" i ktoś będzie czuł się obrażony - mówił w Radiu ZET.

"To ona obraziła"

U Olejnik Niesiołowski tłumaczył: - Moją intencją nie było jej obrazić, to ona nas obraziła. Jeśli mówi, że nie zagłosuje na oszustów z Platformy, to jest jej obojętne, kto będzie rządzić - Kaczyński, Macierewicz czy Rydzyk. Ona oczywiście mogła poczuć się dotknięta głosowaniem w sprawie związków partnerskich, ale tak samo ja mam prawo oceniać ją bardzo krytycznie.

Niesiołowski ponownie dopytywał, które słowo jest rzekomo obraźliwe - "córunia" czy "lesbijka". - Ja tego nie wyciągałem z zakamarków IPN, ona sama o tym mówiła, pokazywała zdjęcia córki i jej partnerki. Moim zdaniem to nie jest obraźliwe, no ale dobrze, powiedziałem już przecież przepraszam - wyjaśniał.

"Ja już pani Holland dziękuję"

Mimo że przeprosił, drążył jednak. - A wie pani, co ona powiedziała? Żebym wrócił do swojego zawodu, bo szkodzę PO. Czemu ją to w ogóle obchodzi, skoro przecież na PO już nie zagłosuje. Ja już pani Holland dziękuję, proszę mnie więcej o nią nie pytać.

Kiedy dziennikarka powiedziała posłowi, że Agnieszka Holland nie chce przeprosin, ten odpowiedział: - No to pokazała wielką klasę. Pani Holland, która uchodziła za jakiś autorytet, nabluzgała mi i tym samym wystawiła świadectwo sobie. Ja się zdobyłem na przeprosiny, a ona mi, delikatnie mówiąc, nabluzgała - zakończył.

Zobacz także
Komentarze (248)
Zaloguj się
 • mark.wolny

  0

  ale normalne jest to, że człowiek tłumaczy się ze swojej niedelikatności
  niedelikatność jest normą, ale jednak powinniśmy tę normę pilnikiem ugładzać
  markwolny.wordpress.com/2013/03/02/dlaczego-nam-polakom-myli-sie-norma-z-wiekszoscia/

 • fredfroiss

  0

  WAŻNY JEST KONTEKST
  Wydaje się, ze słowa Agnieszki Holland posiadały zdecydowanie charakter prowokacyjny. Nie wierzę aby ta zniecierpliwiona, wybitna reżyserka nie zdawała sobie sprawy z tego, że skoro PO ma być skuteczna w swojej działalności, musi skupiać szeroki front członków co - siłą rzeczy - decyduje o stosunkowo szerokiej gamie poglądów u osób należących do wspomnianej partii. Wiedziała także z pewnością o dramatycznych okolicznościach owego głosowania, w wyniku którego tak ostro zareagowała.
  Dr Ferdynand Froissart

 • kosa811

  0

  wyjątkowo popieram postawę posła Niesiołowskiego - nie można mówić, że deszcz pada, gdy ktoś ci pluje w twarz, a już szczególnie jak to jest reżyser-celebryta

 • szlajus

  0

  Pani Holland woli zapewne tych żydojadów i homofobów z Pis. Ona i dużo ludzie nie rozumieją, że Gowin, Chrześniak i inni to nie większość w PO.

 • conn-x-5

  Oceniono 1 raz -1

  niedaleko spadlo jablko od jabloni
  jak widze na tym forum te wasza nienawisc do zydow to dochodze do tego wlasnie wniosku
  wasze dziadki a nawet rodzice mordowali i okradali zydow wy nanich plujecie na razie ale duzo wam nietrza byscie ich przescigneli gdyz macie to w DNA sku...syny
  wy ciagniecie dalej te historie i jestem pewien ze jakby sie nadarzyla tylko okazja zrobilibyscie to samo co wasze sku...ale rodziciele i przodki gdyz macie to zakodowane

 • bigark

  0

  Styl "przepraszania" Niesiołka-wiesiołka: No dobrze, już dobrze - no, to, przepraszam Cię Ty x...o. i Twoją córke, x...ę. Chodźmy do kościoła, to się pomodlimy za homo i lesby...

 • bigark

  Oceniono 1 raz 1

  A może Niesioł się wystraszył, że Holland, kręcąca nałogowo żydowskie filmy o Żydach, zechce nakręcić film o nim - ofiarze losu?

 • bigark

  0

  Prostacki Niesioł traktuje wszystkich jak owady: małe - opluć, większe - oberwać skrzydełko, duże - obesr..., to się nie podniesie!
  Kto tego owadologa wyciągnął z kniei? I po co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje