Tusk o zadymiarzach z UW: Jeśli nie będziemy reagowali, za miesiąc będą nie tylko ryczeć, ale bić

- Na razie zamaskowani, ryczący, przeklinający i źle wychowani młodzi ludzie usiłowali zakłócić wykład akademickiego profesora, pani Magdaleny Środy. Ale jeśli nie będziemy reagowali w sposób jednoznaczny, to za miesiąc czy za pół roku nie tylko będą ryczeć, ale będą bić - powiedział Donald Tusk, odnosząc się do zadymiarzy, którzy przerwali wykład prof. Środy na UW.
Wczoraj, podczas wykładu prof. Magdaleny Środy "Moralność w życiu publicznym" na Uniwersytecie Warszawskim, na salę wdarła się grupa zamaskowanych ludzi. Napastnicy skandowali "Pedały! Pedały!" i "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!". Doszło do szarpaniny ze strażą uniwersytecką. Zadymiarze wyrwali skrzydło drzwi. Została wezwana policja, która ukarała dwóch najbardziej krzykliwych napastników mandatami w wysokości 500 zł.

- W jakimś sensie mógłbym być do takich obrazków przyzwyczajony, bo sam bywam ofiarą podobnych sytuacji, ale jako polityk muszę mieć pewnie grubszą skórę. Jednak jeśli pozwolimy sobie na obojętność wobec takich zdarzeń, to na pewno - za tydzień albo za miesiąc - ci sami albo inni zamaskowani osobnicy wejdą na tę salę i kogoś uderzą. A jeszcze później uderzą profesora, który decyduje się na taki wykład, który nie odpowiadać ich - dość plugawym - gustom - mówił podczas dzisiejszej konferencji Tusk.

Tusk: Miałem skojarzenia ze sceną z filmu "Kabaret"

Premier przyznał, że zajście na Uniwersytecie Warszawskim skojarzyło mu się z pewną sceną z filmu. - Pamiętacie państwo scenę z filmu "Kabaret" z Lizą Minelli, gdzie jest piosenka "Tomorrow Belongs To Me"? Tam też nic się nie stało. Ja miałem dokładnie skojarzenie z tym filmem, dlatego, że widziałem dokładnie ten sam mechanizm - zaznaczył Tusk.

Premierowi chodziło o scenę, w której młody mężczyzna śpiewa piosenkę, na początku brzmiącą jak wyraz miłości do ojczyzny, a potem zamieniającą się w pronazistowski hymn. Potem okazuje się, że młodzian nosi brunatną koszulę i unosi rękę w nazistowskim salucie.Tusk: Ja uważam, że stała się rzecz straszna

Premier dodał na konferencji, że nie podobają mu się niektóre komentarze, odnoszące się do wczorajszego zdarzenia. - Najbardziej poruszony jestem opinią niektórych ważnych osób, jeżeli chodzi o kontekst tego zdarzenia - że nic się nie stało. Ja uważam, że stała się rzecz straszna, chociaż jeszcze nikt nikogo nie pobił - mówił Tusk.

- Jeśli wszyscy bez wyjątku - od dyrektora uczelni, przez liderów opinii publicznej, w tym polityków, media - nie będziemy reagowali w sposób jednoznaczny, to za miesiąc czy za pół roku nie tylko będą [zadymiarze - red.] ryczeć, ale będą bić. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - zaznaczył premier.Więcej o:
Komentarze (296)
Tusk o zadymiarzach z UW: Jeśli nie będziemy reagowali, za miesiąc będą nie tylko ryczeć, ale bić
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 373 razy 181

  Najwyższa pora żeby wreszcie ktoś pogonił kota tym łobuzom może wreszcie policja zajmie się tymi tchórzliwymi kryjącymi się pod maskami "prawdziwymi polakami "

 • widz102

  Oceniono 267 razy 149

  No to na co czekasz, reaguj człowieku. Resorty siłowe masz? Policję masz? Służby masz?
  Obudzisz się jak będzie za późno i zaczną ludzi na ulicach kopać i pałować Prawiesprawiedliwe Oddziały Szturmowe? Czy może dopiero wtedy, aż sami wyborcy wam ten murek wszystkim jak leci na Wiejskiej postawią, tyle że z klamkami wyłącznie od zewnątrz?
  To bandyta, łobuz, bojówkarz, kibol, narkoman ma się bać policji i uczciwego Polaka, a nie uczciwy Polak ma się bać bojówkarza, kibola, narkomana, bandyty i łobuza. Jesteś premierem. Rusz się! Skutecznie! Zanim społeczeństwo zdecyduje, że samo sobie pomoże i obudzą się upiory!

 • ga.1.2

  Oceniono 164 razy 108

  Ten w masce osla wyrywajacy drzwi to posel Pieta,swiadkowie mowia ze to nie byla maska

 • pricasso

  Oceniono 144 razy 72

  A w czym jest problem Panie Premierze? Mała poprawka i gotowe. 3 miesiące aresztu (za własne pieniądze. 1.500zł za miesiąc. Jak nie ma za co to po odbyciu kary roboty społeczne. Sprzątanie ulic, odśnieżanie itp.) za zakłócanie porządku w miejscu publicznym, wulgaryzmy oraz obraźliwe wypowiedzi. Z chołotą trzeba krótko i zwięźle zanim się za bardzo rozpanoszy.

 • yani-51

  Oceniono 125 razy 59

  "Odwazni to oni sa jak ich wielu a w pojedynke takiego zlapac to sra w gacie.....

 • bkgazeta

  Oceniono 130 razy 52

  Oczywistym jest, że mafia spod znaku IV RP będzie wychwalać ich pod niebiosa !!!

 • 24u

  Oceniono 122 razy 52

  Tylko wysokie kary pieniezne z ew. zamiana na czyszczenie ulic dla ewidentnych faszystow.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 117 razy 31

  Dlatego jak ryczą, trzeba ich bić. Inaczej się hołota nie nauczy.

 • kkes

  Oceniono 71 razy 17

  Wg TWN24 hasło "raz sierpem raz młotem..." zostało uznane za obraźliwe
  PS. Szkoda że hyzy rój nie reagował przed Cybą. Rosiak dzisiaj by żył.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX