Balcerowicz krytykuje Tuska. "Traktuje ludzi jak pionki"

20.02.2013 09:51
- To jest traktowanie ludzi jak pionki i danie ich na żer mediów. To jest po prostu nieładne - powiedział prof. Leszek Balcerowicz w Radiu Zet, komentując ogłoszenie przez Donalda Tuska zmian w rządzie.
- Praktyka ogłaszania "za tydzień powiem, kogo zwolnię" jest nieelegancka - ocenił w Radiu Zet Leszek Balcerowicz. Jego zdaniem Donald Tusk potraktował ludzi jak pionki. - Powinno być tak, że podejmuje się decyzję i w dniu jej podjęcia się ją przedstawia wraz z uzasadnieniem - stwierdził Balcerowicz.

O planowanych zmianach Donald Tusk poinformował na konferencji prasowej w zeszły czwartek. Mają być one związane z odejściem ministra Tomasza Arabskiego. Premier zapowiedział, że szczegóły poda na dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów.

Kto odejdzie z rządu?

Politycy PO w oficjalnych rozmowach zapewniają zgodnie, że nie wiedzą, kto oprócz Arabskiego miałby odejść z rządu. Nieoficjalnie źródła w PO spekulują m.in., że nowym szefem kancelarii może zostać Maciej Berek, który kieruje teraz Rządowym Centrum Legislacji. Sam Berek pytany o to nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył. Powiedział jedynie, że o wszystkich zmianach będzie informował Donald Tusk.

Z kolei źródła zbliżone do PSL informują, że "na 90 proc." jedną ze zmian w kierownictwie KPRM będzie odwołanie Kierzkowskiej ze stanowiska sekretarza stanu w KPRM i powołanie na jej miejsce Tomasza Jędrzejczaka, bliskiego współpracownika wicepremiera Janusza Piechocińskiego. - Jeśli chodzi o naszych ludzi i nasze resorty, innych zmian się nie spodziewamy - powiedziały źródła zbliżone do kierownictwa PSL.

Więcej w Radiu Zet

Zobacz także
Komentarze (114)
Zaloguj się
 • klan_fan

  0

  Jak się kieruje zespołem to takie sie ma prawo: poprzestawiać.

 • gogo2012

  Oceniono 5 razy 5

  zaraz chwilka moment ale przecież dla pana Balcerowicza też jesteśmy jak pionki, albo jesteśmy rentowni i zyskowni, albo... giniemy...zupełnie jak na szachownicy gospodarki rynkowej. Teraz walcie minusy :D ja i tak swoje wiem na temat polskiego kapitalizmu :D

 • kibic_rudego

  Oceniono 7 razy 7

  bezczelny tupeciarz na utrzymaniu obcych banków
  popisuje się.
  On rozpoczął grabież Polaki a Tusk kończy

 • cztery44442

  Oceniono 8 razy 8

  Panie L. Balcerowicz, czy "szok bez terapii" zafundowany społeczeństwu polskiemu ponad 20-lat temu jest ładny?

 • doni72

  Oceniono 5 razy 5

  Ten eks czlonek PZPR,oficjalnie twarz i guru polskiej transformacji czyli przewalki narodu krytykuje.Ten pan ciagle krytykuje,uponina i przestrzega,zapominajac jak sam byl premierem.Pamietam jak schladzal gospodarke i ile podmiotow gospodarczych wykonczyl,krytykowal Czechy i przestrzegal przed czeska droga,Czesi obrali inna droge i wyszli na tym lepiej.Osiagniecia tego jegomoscia w Gruzji jako "wybitnego"ekonomisty wybitne nie sa,delikatnie mowiac.Leszek Balcerowicz ma niewatpliwie atuty trzeba przyznac,gadane i poparcie miedzynarodowych struktur spekulacyjnych.

 • v_kolumna_v

  Oceniono 6 razy 6

  Trudno o człowieka który wyrządził Polsce więcej krzywdy od Balcerowicza. Wstydu nie ma zupełnie. Za samo rozwalenie PGR-ów na Warmii powinien siedzieć w lochu ciemnym, mokrym, zimnym i mokrym.

 • na_pis_dobry_kij

  Oceniono 7 razy 7

  Balcerowicz to wyjątkowy głąb i tępak. Wg niego OFE "musiały" brać 7% (!!!- w ciągu tych lat to grube miliardy złotych!) za mechaniczne przelewy kasy do ZUS bo inaczej "nie utrzymałyby się"...Czyli dajemy nasze pieniądze za darmo bo darmozjady z normalnej działalności "nie utrzymałaby się"...Ja cię głąbie w warzywniaku bym nawet nie zatrudnił. Do zamiatania, bałwanie!

 • dziwny22

  Oceniono 3 razy 3

  Pamiętam jak na zjeździe wojewódzkim pewnej partii zapytałem pana Balcerowicza dlaczego tak pozwala na krytykę Tuska i faworyzuje Geremka jako swojego następcę? Odpowiedział w sposób dosyć lekceważący i problem i Tuska i to wówczas podczas tej walki o schedę partyjną, którą Tusk nieznacznie przegrał i potem po tej przegranej, narodzila się idea ruchu obywatelskiego, zamieniona później na PO. A pan B. jak zwykle dołożył do tego swoją cegiełkę juz wtedy fałszywie oceniając, jak zwykle zresztą , sytuację. To po co dzisiaj zabiera głos. PO to dziecko jego nieudacznictwa i nie bardzo ma prawo /to dziecko/ krytykować.

 • calmy

  Oceniono 5 razy -3

  Obawiam się, że taki termin jak "kultura sprawowania władzy" jest 99% polskiego społeczeństwa zupełnie obcy, albo niezrozumiały, albo jedno i drugie. Powszechna jest obojętność lub oczekiwanie igrzysk folwarcznych. Ponieważ u władzy są demokratycznie wybrani reprezentanci, to jakże można mieć pretensje, że nie zachowują się zgodnie z nieistniejącymi oczekiwaniami tych, których reprezentują?

  Balcerowicz zwraca uwagę na coś fundamentalnie ważnego i istotnego. Powinna być różnica pomiędzy folwarcznym ekonomem, a premierem rządu. Bo jeśli Tusk traktuje swych współpracowników w sposób pozbawiony szacunku, to znaczy, że wybrał sobie uprzednio ludzi nie zasługujących na szacunek. A to dyskwaliifikuje go jako premiera.
  Jeśli zasługują oni na szacunek, a on ich mimo to traktuje jak ekonom chłopa pańszczyźnianego- to jeszcze gorzej. też dyskwalifikuje. Premier to nie iwan groźny, ministrowie rządu to nie bojarzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje