Balcerowicz krytykuje Tuska. "Traktuje ludzi jak pionki"

- To jest traktowanie ludzi jak pionki i danie ich na żer mediów. To jest po prostu nieładne - powiedział prof. Leszek Balcerowicz w Radiu Zet, komentując ogłoszenie przez Donalda Tuska zmian w rządzie.
- Praktyka ogłaszania "za tydzień powiem, kogo zwolnię" jest nieelegancka - ocenił w Radiu Zet Leszek Balcerowicz. Jego zdaniem Donald Tusk potraktował ludzi jak pionki. - Powinno być tak, że podejmuje się decyzję i w dniu jej podjęcia się ją przedstawia wraz z uzasadnieniem - stwierdził Balcerowicz.

O planowanych zmianach Donald Tusk poinformował na konferencji prasowej w zeszły czwartek. Mają być one związane z odejściem ministra Tomasza Arabskiego. Premier zapowiedział, że szczegóły poda na dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów.

Kto odejdzie z rządu?

Politycy PO w oficjalnych rozmowach zapewniają zgodnie, że nie wiedzą, kto oprócz Arabskiego miałby odejść z rządu. Nieoficjalnie źródła w PO spekulują m.in., że nowym szefem kancelarii może zostać Maciej Berek, który kieruje teraz Rządowym Centrum Legislacji. Sam Berek pytany o to nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył. Powiedział jedynie, że o wszystkich zmianach będzie informował Donald Tusk.

Z kolei źródła zbliżone do PSL informują, że "na 90 proc." jedną ze zmian w kierownictwie KPRM będzie odwołanie Kierzkowskiej ze stanowiska sekretarza stanu w KPRM i powołanie na jej miejsce Tomasza Jędrzejczaka, bliskiego współpracownika wicepremiera Janusza Piechocińskiego. - Jeśli chodzi o naszych ludzi i nasze resorty, innych zmian się nie spodziewamy - powiedziały źródła zbliżone do kierownictwa PSL.

Więcej w Radiu Zet

Zobacz także
Komentarze (114)
Balcerowicz krytykuje Tuska. "Traktuje ludzi jak pionki"
Zaloguj się
 • wodakrolewska

  Oceniono 155 razy 129

  Jak już będzie PO to prosiłabym o artykuł - ile kosztowały odprawy i ilu się "rozchorowało" ?

 • rooboy

  Oceniono 149 razy 101

  Nie spie juz od wczoraj w oczekiwaniu na te histeryczna, oops, historyczna decyzje tuska...

 • xtalatx

  Oceniono 152 razy 84

  Polskę uratują tylko Jednomandatowe Okręgi Wyborcze - o co zakład, że ani Kaczyński ani Tusk nie wejdą do Sejmu ?

 • rydzyk_fizyk

  Oceniono 209 razy 65

  Lesiu jakiś ty się wrażliwy zrobił.

  No powiedz jeszcze, że likwidacja PGRów to był błąd.

 • inz.a.spoleczny

  Oceniono 110 razy 64

  Nikt tych ludzi nie zmusza, żeby byli ministrami Panie Profesorze. Jak ktoś jest na świeczniku, może się w każdej chwili spodziewać że będzie musiał to miejsce opuścić. Tusk odpowiada za całość rządzenia, ma prawo zwalniać współpracowników którzy go, a przede wszystkim społeczeństwo, rozczarowali. Faktem jest, że szczęśliwej ręki do nich ostatnio raczej nie ma...

 • oservattoreromano

  Oceniono 76 razy 58

  Czemu tu się dziwić. Nasze elity to kmioty ze słomą w butach

 • folwark_polski

  Oceniono 112 razy 50

  ryba psuje się od głowy Tusk obcina ogon, nie ma znaczenia jaki minister skoro decyduje Tusk i Rostowski, idiotów ma wśród swoich wyborców

 • swan_ganz

  Oceniono 71 razy 33

  nie eleganckie.. Przecież to tylko zwykłe "waruj" jest tyle, że w wykonaniu Donalda.. Oni w tej partii nie takie rzeczy znoszą dla kaski bo to ludzkie odpady są...

 • niktwazny126

  Oceniono 56 razy 28

  Co za różnica, czy zmienia z zaskoczenia czy po uprzedzeniu, że takie zmiany nastapią? Dobrze, że zauważył nieudolność rządu i chce coś naprawić. Inna kwestia, na ile się to uda. Niech pan nie współczuje tym ministorm, że są wystawieni na żer mediów. To jest wpisane w wykonywaną funkcję. Jak ktoś chce być anonimowy, nie pcha się do ław rządowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje