Nieoficjalnie: Cichocki do KPRM za Arabskiego. Kto nowym szefem MSW?

Szef KPRM Jacek Cichocki

Szef KPRM Jacek Cichocki (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Według nieoficjalnych informacji TVP Info nowym szefem kancelarii premiera w miejsce wyjeżdżającego na placówkę do Madrytu Tomasza Arabskiego będzie Jacek Cichocki. To oznacza, że zwolniłby się prestiżowy fotel szefa MSW.
Dziś premier Donald Tusk ma ogłosić zmiany w rządzie. Jak sam zapowiada, "nieduże, ale ciekawe i konieczne". Ale jeśli nieoficjalne informacje TVP Info się potwierdzą, to korekta składu rządu będzie dość istotna.

Jak podaje TVP Info, zwolnić się ma prestiżowy fotel ministra spraw wewnętrznych. Odchodzącego na placówkę dyplomatyczną w Madrycie dotychczasowego szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasza Arabskiego ma zastąpić właśnie minister Jacek Cichocki.

Giełda nazwisk ministrów na wylocie. Kto odejdzie?

W mediach pojawiały się spekulacje, że z rządu mogliby odejść ministrowie: zdrowia - Bartosz Arłukowicz, skarbu - Mikołaj Budzanowski, sportu - Joanna Mucha, transportu - Sławomir Nowak czy sprawiedliwości - Jarosław Gowin. Szef klubu PO Rafał Grupiński mówił jednak dziennikarzom, że w rządzie "nie będzie trzęsienia ziemi", a Gowin - jego zdaniem - "raczej pozostanie" w rządzie. Giełda nazwisk ministrów, którzy mogą być na wylocie, trwa. Sam premier milczy, wiadomo tylko, że z rządem pożegna się minister Tomasz Arabski, który obejmie posadę ambasadora w Hiszpanii.

W sondzie Gazeta.pl liderem rankingu jest Jarosław Gowin (40 proc.), dalej są: Nowak (17 proc.), Mucha (14 proc.), Arłukowicz (13 proc.), Szumilas (11 proc.) i Mikołaj Budzanowski (5 proc.). W sondzie nadal można głosować.

Komentarze (25)
Nieoficjalnie: Cichocki do KPRM za Arabskiego. Kto nowym szefem MSW?
Zaloguj się
 • uzdek98

  Oceniono 19 razy 7

  zawsze aktualne .... "Roszadę robimy czyli rotację. Rotuj się, kto w Boga wierzy. Dupiak na miejsce Bartkowiaka, Czajkowski z wydziału na wydział, Kubiak z wydziału na redakcję, Stefaniak z Pax-u do śmaksu, a Maliniak w maliny.... "

 • jans0091

  Oceniono 11 razy 5

  Po prostu cyrk z klownem tuskiem w roli głównej .

 • swan_ganz

  Oceniono 4 razy 4

  poważnie? Cichocki za Arabskiego? Tylu wartościowych ludzi otacza Donalda a ten niezmiennie wskazuje palcem najlepszych z najlepszych... Genialny strateg z naszego Pana Premiera...
  A tak przy okazji; dobrze, ze wyjaśniliście wreszcie te rządowe roszady bo ja od czwartku spać z tego powodu nie mogłem tylko wciąż myślałem o tym co jakie ruchy wykona Pan Premier

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 4 razy 4

  Podobno dobry socjolog może nawet doradzać liniom lotniczym - takie dzisiaj czasy :)

 • lubienie

  Oceniono 6 razy 4

  No. ktoś po roku zorientował się w GW, że nie ma MSWiA. Gratuluję refleksu .

 • lokator

  Oceniono 3 razy 3

  Kto będzie ministrem MSW?
  Musi to być uczciwy i kompetentny człowiek.
  Na usta ciśnie się więc tylko jedno nazwisko: Zbyszek Chlebowski...

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 5 razy 3

  Ciekawe do jakiego ministerstwa przejdzie teraz Mucha? Ma doktorat z ekonomii, a rzucili ją do sportu - dziwne :)

 • tadec

  Oceniono 2 razy 2

  Jako rówiesnik Szanownego Pana Premiera nie pretendujac do miana politycznej Kassandry dedykuję mu utwór naszych idoli (The Rolling Stones) - "Gimme Shelter". Pan Premier,ktory posiadł znajomosc j. angielskiego (poziom podstawowy, 3-a klasa liceum, mało zaawansowana komunikacja) tytuł powinien potrafić przetłumaczyć, I guess....

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 2 razy 2

  Tak się zmieniają co i rusz - musi taka tyrka jest bardzo stresująca :)

  Jednak bystry obserwator szybko zauważy, że to jest jedna drużyna, w której gracze się jedynie zamieniają na koszulki :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje