Gowin: Mamy opresyjne państwo. Nie ukrywam radości, że bankrutuje

Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

- Mamy w Polsce bardzo opresyjne państwo. Dzisiaj to państwo bankrutuje, nie ukrywam, ku mojej radości - mówi w rozmowie z "Liberte" Jarosław Gowin. Dodał też, że jako konserwatysta zamierza powstrzymywać negatywne, jego zdaniem, zmiany społeczne.
Jarosław Gowin uznał Polskę za państwo "opresyjne". - Państwo biurokratyczno-opiekuńcze jest państwem takiego miękkiego, oblepiającego nas autorytaryzmu - stwierdził. - Próbuje rozwiązywać za nas problemy w imię naszego dobra, a w rzeczywistości ogranicza naszą wolność, oduczając nas odpowiedzialności za siebie - dodał. Podkreślił też, że cieszy go bankructwo tego modelu, który rozpowszechnił się nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Będą związki partnerskie, to mężczyźni pójdą na łatwiznę

- Jestem przekonany, że mam szansę. Możecie mi wierzyć, że zrobię wszystko, żeby zapobiec ziszczeniu się waszych ideałów - tak Jarosław Gowin odpowiedział na pytanie dziennikarzy "Liberte" o nieuchronne zmiany w relacjach społecznych. Przyznał też, że debata o związkach partnerskich jest w rzeczywistości debatą o związkach homoseksualnych i ich miejscu w społeczeństwie. - Moim zdaniem to jest istota sporu: czy należy zinstytucjonalizować związki homoseksualne. Moja odpowiedź jest negatywna - stwierdził.

Minister wyjaśnił też "Liberte", dlaczego jest przeciwnikiem związków partnerskich dla par heteroseksualnych. - Zdecydowanie więcej mężczyzn "poszłoby na łatwiznę", wybierało związki partnerskie, zamiast małżeństw. Zdecydowanie więcej kobiet i dzieci miałoby przez to mniejsze gwarancje bezpieczeństwa niż dzisiaj - argumentował.

Cały wywiad na blogu Liberte w Tok FM

Zobacz także
Komentarze (448)
Gowin: Mamy opresyjne państwo. Nie ukrywam radości, że bankrutuje
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 1473 razy 1077

  "-Mamy w Polsce bardzo opresyjne państwo. Dzisiaj to państwo bankrutuje, nie ukrywam, ku mojej radości - mówił w rozmowie z "Liberte" Jarosław Gowin."
  ==================================================================
  Urzędujący minister cieszy się "z bankrutowania państwa" w którego rządzie jest ministrem. Toż to schizofrenia w podręcznikowej postaci, albo szczyt hipokryzji.

 • fakiba

  Oceniono 1093 razy 679

  Coraz mniej bezpiecznie to czuję się jak na razie Ja mając tego pana za ministra sprawiedliwości

 • portlander

  Oceniono 665 razy 521

  Do dziela Panie Ministrze Gowin! W pierwszej kolejnosci prosze usunac opresyjnosc paragrafu 62, ustawy o przeciwdzialaniu narkomanii.
  To typowy przyklad prawa, ktore, cytuje, "próbuje rozwiązywać za nas problemy w imię naszego dobra, a w rzeczywistości ogranicza naszą wolność".

 • jerzysm42

  Oceniono 694 razy 446

  Jednak dzisiaj premier Tusk powinien dać Gowinowi kopa.
  W pierwszej chwili może stracić kilka głosów, ale w krótkim czasie zyska o wiele więcej, jeśli pozbędzie się tego obłudnika.

 • dyrdy.mal

  Oceniono 522 razy 446

  "Państwo biurokratyczno - opiekuńcze" - opiekuncze? Chyba tylko dla poselsko-rzadowych elit. Bo nad nikim innym zadnej opieki to para-panstwo nie roztacza.
  Jakze chcialbym zebys kiedys musial utrzymywac rodzine z jakze opiekunczego zasilku dla bezrobotnych... Albo tzw. zasilku rodzinnego. Albo jakiegokolwiek innego "zasilku". Ech... Chcialbym.

 • mg_40

  Oceniono 480 razy 428

  Mamy państwo biurokratyczne i zamordystyczne. Zgoda. Ale na pewno nie opiekuńcze. W Polsce socjal w rozumieniu zachodnioeuropejskim właściwie nie istnieje. Na co idą więc te ogromne podatki i składki? Nie na socjal ale na przywileje różnych grup społecznych czy zawodowych. A przywileje to nie socjal

 • chi_neng1

  Oceniono 469 razy 341

  To sie nazywa prawdziwy patriotyzm w wydaniu milujacego KK Gowina.

  Panie premierze, mam nadzieej, ze dzisiaj spelni pan oczekiwania wielu, co do tego pana ???

 • vomitorium1

  Oceniono 394 razy 310

  dywersant
  (z opus dei)

 • harimau666

  Oceniono 309 razy 245

  ,,Mamy opresyjne państwo",powiedział ten co opresjoniście Kierepce drogę do kariery wymościł...
  Gowin,aut!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje