Gowin: Mamy opresyjne państwo. Nie ukrywam radości, że bankrutuje

20.02.2013 09:12
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

- Mamy w Polsce bardzo opresyjne państwo. Dzisiaj to państwo bankrutuje, nie ukrywam, ku mojej radości - mówi w rozmowie z "Liberte" Jarosław Gowin. Dodał też, że jako konserwatysta zamierza powstrzymywać negatywne, jego zdaniem, zmiany społeczne.
Jarosław Gowin uznał Polskę za państwo "opresyjne". - Państwo biurokratyczno-opiekuńcze jest państwem takiego miękkiego, oblepiającego nas autorytaryzmu - stwierdził. - Próbuje rozwiązywać za nas problemy w imię naszego dobra, a w rzeczywistości ogranicza naszą wolność, oduczając nas odpowiedzialności za siebie - dodał. Podkreślił też, że cieszy go bankructwo tego modelu, który rozpowszechnił się nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Będą związki partnerskie, to mężczyźni pójdą na łatwiznę

- Jestem przekonany, że mam szansę. Możecie mi wierzyć, że zrobię wszystko, żeby zapobiec ziszczeniu się waszych ideałów - tak Jarosław Gowin odpowiedział na pytanie dziennikarzy "Liberte" o nieuchronne zmiany w relacjach społecznych. Przyznał też, że debata o związkach partnerskich jest w rzeczywistości debatą o związkach homoseksualnych i ich miejscu w społeczeństwie. - Moim zdaniem to jest istota sporu: czy należy zinstytucjonalizować związki homoseksualne. Moja odpowiedź jest negatywna - stwierdził.

Minister wyjaśnił też "Liberte", dlaczego jest przeciwnikiem związków partnerskich dla par heteroseksualnych. - Zdecydowanie więcej mężczyzn "poszłoby na łatwiznę", wybierało związki partnerskie, zamiast małżeństw. Zdecydowanie więcej kobiet i dzieci miałoby przez to mniejsze gwarancje bezpieczeństwa niż dzisiaj - argumentował.

Cały wywiad na blogu Liberte w Tok FM

Zobacz także
Komentarze (448)
Zaloguj się
 • leszko

  0

  Kolejna bezdennie głupia wypowiedź świętojebliwego Gowina

 • 6bea

  Oceniono 1 raz 1

  ....to nie tylko schizofrenia, to ZDRADA STANU !!!
  Nie tylko powinien być w trybie natychmiastowym zdymisjonowany ale i postawiony pod sąd !!
  Ja już dawno nazywałam go "V kolumną " bo to, że nie lubi rządu daje się zauważyć gołym okiem, ale, że działanie na szkodę państwa jest mu na rękę, to właśnie sam przyznał !!

 • pelikannet

  Oceniono 1 raz -1

  .......... Bojcie sie PiS- u, tak ma byc ! Poszczekajcie jeszcze troche bo tylko tyle wam zostalo. Nie mozna pozwolic na wyniszczenie Polski do konca - ktos ten piekny Kraj musi uratowac i napewno nie zrobia tego najemnicy z tego forum !!!
  Jaroslaw Kaczynski to jedyna szansa i przyszlosci Polski i Polakow !!!

 • slawek12-1

  Oceniono 2 razy 2

  I ty gowin się do tego przyczyniłeś !

 • wz43

  Oceniono 1 raz 1

  Na pewno nie będę na niego nigdy głosował.

 • asr1

  Oceniono 1 raz 1

  Z tym , ze mamy opresyjno-biurokratyczne państwo to się akurat zgadzam: jeden wódź jedna myśł jedna droga. Jednak Gowin jest wybitnym przedstawicielem takiego państwa !!! bo co mu do związków partnerskich ?? niech każdy żyje jak chce ale skoro płaci podatki z którch właśnie niejaki Gowin żyje to ma prawo oczekiwać, że nikt w imię swojej religii nie będzie mu dyktował jakie ma mieć prawa. To przecież dotyczy dorosłych osób !!. czytam niejaki kłopotek z PSL - wierny kościołowi - to jak to się ma do dwóch rozwodów ?? dzieci nieślubnych ?? czy pawlak. Wy nas nie pouczajcie wy zajmijcie się sobą !!!

 • klan_fan

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo. Nie widzę żadnych powodów dla których miałby pan Gowin zajmować sie tym czym teraz się zajmuje. Niech żyje wolność zatem. Idź pan dokąd chcesz.

 • pawlan

  Oceniono 1 raz 1

  co to za rząd gdzie minister sprawiedliwości ma w nosie prawo i cieszy się że jego pracodawca bankrutuje?!

 • wajer1

  Oceniono 1 raz 1

  Jaki premier, taki minister sprawiedliwości. Premier Tusk ponosi odpowiedzialność za swój "bezrząd" z ministrantem sprawiedliwości w składzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje