Obama w płomieniach. Propagandowy film Korei Płn. uderza w prezydenta USA [WIDEO]

20.02.2013 07:50
Fragment filmu propagandowego Korei Płn.

Fragment filmu propagandowego Korei Płn. (fot. Youtube)

Opublikowane przez Koreę Północną wideo ukazuje prezydenta USA i żołnierzy amerykańskiej armii pogrążonych w płomieniach. Płomienie zostały oczywiście - niezbyt zręcznie - dorobione do fragmentów autentycznych nagrań i zdjęć Obamy i żołnierzy US Army. To kolejny w ostatnim czasie wytwór propagandy reżimu Kima wymierzony w USA.


Ledwo widoczny zza ściany płomieni Obama macha dłonią do ludzi, mija swój śmigłowiec, ściska dłonie kongresmanów. Wcześniej te same płomienie ogarniają zdjęcia amerykańskich żołnierzy.

Ten sugestywny wizualny przekaz ilustruje najważniejszą tezę północnokoreańskiego filmu: że dokonana niedawno próba nuklearna Korei Północnej to nic innego jak obrona przed wrogością Stanów Zjednoczonych. Wideo kończy się symulacją podziemnego wybuchu atomowego.

USA negocjują sankcje, Kim odpowiada propagandą

To kolejny w ostatnim czasie przykład antyamerykańskiej retoryki ze strony reżimu Kim Dzong Una. Ponad tydzień temu w innymi filmie przygotowanym przez północnokoreańskich propagandzistów, który został zamieszczony w serwisie YouTube, widać było płonący po ataku myśliwców Nowy Jork. Nagraniu towarzyszył komentarz o "kwaterze zła" stojącej w ogniu, który sama wznieciła.

Stany Zjednoczone negocjują obecnie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ kolejne, jeszcze ostrzejsze sankcje wspólnoty międzynarodowej wobec Pjongjangu - właśnie w odpowiedzi na próbę nuklearną z 12 lutego - trzeci taki test od 2006 r. Próby wzmocnienia ekonomicznej izolacji Pjongjangu wywołały szereg nacechowanych wojenną retoryką, ostrych deklaracji komunistycznego reżimu.

Groźby Pjongjangu. "Ostateczne zniszczenie Korei Płd."

Korea Północna zagroziła, że że zaatakuje Koreę Płd., jeśli ta wprowadzi zaostrzone sankcje nałożone przez RB ONZ. - Te sankcje oznaczają deklarację wojny - ogłosił Komitet na rzecz Pokojowego Zjednoczenia Korei. Jak ocenia Reuters, Północ zaczęła używać najostrzejszego języka od chwili, gdy pod koniec 2011 r. władzę po zmarłym ojcu Kim Dzong Ilu przejął Kim Dzong Un.

Reżim odrzuca jakiekolwiek rozmowy na temat zakończenia swojego programu nuklearnego. Północnokoreańska Komisja Obrony Narodowej zapowiedziała dalsze próby nuklearne i podkreśliła, że będą one wymierzone przeciwko Stanom Zjednoczonym. Podczas debaty na temat rozbrojenia na forum ONZ przedstawiciel Korei Północnej zagroził Korei Południowej "ostatecznym zniszczeniem". Pogróżki Pjongjangu zdenerwowały nawet Chiny, które ostrzegły, że mogą zmniejszyć swoją pomoc dla Północy, jeśli przeprowadzi ona kolejną próbę atomową.

Zobacz także
Komentarze (39)
Obama w płomieniach. Propagandowy film Korei Płn. uderza w prezydenta USA [WIDEO]
Zaloguj się
 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 39 razy 17

  Jest to faktycznie jedno z najistotniejszych wydarzeń ze świata. Propaganda Korei Północnej. Do tego nagranie usunięte. Tak ograniczonej wizji świata jak w Gazecie to chyba nie ma nigdzie indziej.

 • yeav

  Oceniono 16 razy 16

  ciekawe skąd znają Skyrim i całą serię TES, bo stamtąd pochodzi podkład muzyczny...

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 62 razy 16

  "Obama w płomieniach. Propagandowy film Korei Płn. uderza w prezydenta USA"

  Jak jankesi nakreca jakiegos gniota filmowego, w ktorym jakies miasta plona, bomby wybuchaja, to chyba to sie nazywa oficjalnie kino sensacyjne, a nie propaganda. A przeciez to jedno i to samo gowno...

 • gm0711

  Oceniono 28 razy 14

  Nie tytułujcie tak artykułów bo ktoś o słabszych nerwach może zejść..
  Mi się ciepełko zrobiło jak zobaczyłem "Obama w płomieniach. Korea Płn. uderza w USA"

  ---------
  www.terazbiznes.pl

 • andrzejkozin

  Oceniono 53 razy 13

  U nas w Polsce stosuje się identyczne praktyki propagandowe. Jarosław Kaczyński w płomieniach na okładce newsweeka :-) Czemu nie opublikowaliście newsa: "Propagandowy artykuł III RP uderza w premiera Jarosława Kaczyńskiego"? phahahahaha

 • jurekzoliwy

  Oceniono 29 razy 9

  Można się spodziewać, że KIm Dzong Un okaże się na tyle niegrzecznym co i głupim chłopczykiem, że w końcu wrzuci komuś swoją bombkę do ogródka. Oj, będzie się działo!

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 15 razy 7

  jak widac nie tylko polakom sie pieprzy po telewizorach

 • komunikat.4

  Oceniono 3 razy 3

  ilu tu bochaterów . Skoro tacy wojowniczy jesteście to pompujcie rowery i na chuzia na Koreę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje