Obama w płomieniach. Propagandowy film Korei Płn. uderza w prezydenta USA [WIDEO]

20.02.2013 07:50
Fragment filmu propagandowego Korei Płn.

Fragment filmu propagandowego Korei Płn. (fot. Youtube)

Opublikowane przez Koreę Północną wideo ukazuje prezydenta USA i żołnierzy amerykańskiej armii pogrążonych w płomieniach. Płomienie zostały oczywiście - niezbyt zręcznie - dorobione do fragmentów autentycznych nagrań i zdjęć Obamy i żołnierzy US Army. To kolejny w ostatnim czasie wytwór propagandy reżimu Kima wymierzony w USA.


Ledwo widoczny zza ściany płomieni Obama macha dłonią do ludzi, mija swój śmigłowiec, ściska dłonie kongresmanów. Wcześniej te same płomienie ogarniają zdjęcia amerykańskich żołnierzy.

Ten sugestywny wizualny przekaz ilustruje najważniejszą tezę północnokoreańskiego filmu: że dokonana niedawno próba nuklearna Korei Północnej to nic innego jak obrona przed wrogością Stanów Zjednoczonych. Wideo kończy się symulacją podziemnego wybuchu atomowego.

USA negocjują sankcje, Kim odpowiada propagandą

To kolejny w ostatnim czasie przykład antyamerykańskiej retoryki ze strony reżimu Kim Dzong Una. Ponad tydzień temu w innymi filmie przygotowanym przez północnokoreańskich propagandzistów, który został zamieszczony w serwisie YouTube, widać było płonący po ataku myśliwców Nowy Jork. Nagraniu towarzyszył komentarz o "kwaterze zła" stojącej w ogniu, który sama wznieciła.

Stany Zjednoczone negocjują obecnie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ kolejne, jeszcze ostrzejsze sankcje wspólnoty międzynarodowej wobec Pjongjangu - właśnie w odpowiedzi na próbę nuklearną z 12 lutego - trzeci taki test od 2006 r. Próby wzmocnienia ekonomicznej izolacji Pjongjangu wywołały szereg nacechowanych wojenną retoryką, ostrych deklaracji komunistycznego reżimu.

Groźby Pjongjangu. "Ostateczne zniszczenie Korei Płd."

Korea Północna zagroziła, że że zaatakuje Koreę Płd., jeśli ta wprowadzi zaostrzone sankcje nałożone przez RB ONZ. - Te sankcje oznaczają deklarację wojny - ogłosił Komitet na rzecz Pokojowego Zjednoczenia Korei. Jak ocenia Reuters, Północ zaczęła używać najostrzejszego języka od chwili, gdy pod koniec 2011 r. władzę po zmarłym ojcu Kim Dzong Ilu przejął Kim Dzong Un.

Reżim odrzuca jakiekolwiek rozmowy na temat zakończenia swojego programu nuklearnego. Północnokoreańska Komisja Obrony Narodowej zapowiedziała dalsze próby nuklearne i podkreśliła, że będą one wymierzone przeciwko Stanom Zjednoczonym. Podczas debaty na temat rozbrojenia na forum ONZ przedstawiciel Korei Północnej zagroził Korei Południowej "ostatecznym zniszczeniem". Pogróżki Pjongjangu zdenerwowały nawet Chiny, które ostrzegły, że mogą zmniejszyć swoją pomoc dla Północy, jeśli przeprowadzi ona kolejną próbę atomową.

Zobacz także
Komentarze (39)
Zaloguj się
 • laudis2

  0

  Juz jakiś czas temu było obowiazkowe szkolenie wojskowe u nas lemingów, niewiadomo dlaczego - teraz jakoby sprawa zaczyna sie wyjaśniać ????

 • asxc

  0

  tak ten kto mieczem wojuje ten on miecza ginie, a ten który mieczem nie wojuje ginie zakuty w kajdany ...

 • felekstankiewicz

  Oceniono 1 raz 1

  Nie jest to wcale takie smieszne.Prosze pamietac ze I Wojna Swiatowa zaczela sie w malym miasteczku Sarajewo.IV bedzie na maczugi i kamienie

 • palgumaka

  0

  do koreiiiiiii pl nie wejda bo sie chinczyk zasadzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • last-posener

  Oceniono 3 razy -1

  To jest w końcu szansa, ze naczelny Koreaniec zrobi porządek z totalitarnymi Stanami Zjednoczonymi Izraela Północnego???

 • kesik001

  Oceniono 5 razy 1

  Prognoza pogody dla Waszyngtonu.
  Poniedziałek 25st.C
  Wtorek 24st.C
  Środa10000st.C.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje