Komorowski o Glińskim: Zamysł wyłącznie piarowski

20.02.2013 07:37
Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Prezydent Bronisław Komorowski w rozmowie z "Polityką" przypomina, że jego kancelaria "bez przerwy organizuje merytoryczne dyskusje". - Nigdy nie widziałem tam przedstawicieli PiS. Zamysł [z prof. Piotrem Glińskim - red.] jest wyłącznie piarowski - ocenia prezydent.
Prezydent w rozmowie z Jerzym Baczyńskim i Janiną Paradowską odnosi się m.in. do ostatniego zamieszania wokół Janusza Palikota i utraty przez Ruch wicemarszałka. - To jest naruszenie dobrych zasad i dobrego obyczaju - przyznaje. Ale też zaznacza: - Problem polega na tym, że polityk, który z naruszania czy wręcz wywracania zasad i norm uczynił metodę polityczną, nie może oczekiwać, że inni w stosunku do niego dochowają wierności zasadom. Dzisiaj Janusz Palikot nie ma z żadnym z ugrupowań, z klubów parlamentarnych, najmniejszej nici porozumienia czy choćby nawet relacji neutralności.

Prezydent przyznaje, że kiedyś miał dobre relacje z Palikotem, ale i Antonim Macierewiczem. - Przyjaźń została poddana bolesnej próbie. Z przykrością patrzę na to, co się ostatnio wydarzyło, bo myślę, że jeżeli będą następne szarże, to na pewno nie będzie to zwycięska Samosierra - mówi.

Komorowski o Glińskim

Prezydent ocenia też "Projekt Gliński", czyli technicznego premiera PiS, który ma pokazać w polityce merytoryczne debaty. - Ale na razie [Gliński - red.] zgadza się być od techniki politycznej, a nawet czystej socjotechniki... Kancelaria Prezydenta właściwie bez przerwy organizuje merytoryczne dyskusje, zaprasza przedstawicieli wszystkich środowisk politycznych, ale nigdy nie widziałem ani w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, ani przy innych okazjach przedstawicieli PiS. Dlatego jestem przekonany, że to zamysł wyłącznie piarowski, a nie wewnętrzne, głębokie przekonanie o potrzebie uczestniczenia w poważnej debacie, bez awantury - mówi prezydent.

Zdaniem Komorowskiego pierwszą bezwzględnie przestrzeganą przez Jarosława Kaczyńskiego zasadą "jest pilnowanie, żeby nikt nie był bardziej prawicowy niż on".

Zobacz także
Komentarze (37)
Zaloguj się
 • prosatis

  Oceniono 1 raz -1

  Ynteligencyja Pana Prezydenta powala na kolana. Pamięć trochę zawodzi, albo hipokryzja na wyższym poziomie. Te poważne debaty...

 • akcja-polska

  Oceniono 2 razy 0

  Komorowski broni kumpli z PO bo się kończą ich rządy (spokojne rządy prezydenta), będzie miał przesrane jak do władzy dojdzie inna partia i będzie musiał wziąć się do roboty chrabia.

 • fordysta

  Oceniono 4 razy 2

  Jak Komorowski śmie wypowiadac się na temat moralności, etyki i innych właściwości ?
  On, który pilnowanie żyrandola sprowadził do rozpasanego Bizancjum - kosztem ubóstwa, głodu , chorób i śmierci - podatników , z których żyje ?
  On, który nawet posiłki jada z pieniędzy tych podatników ?
  Niech ZWOLNI 3.000 ZBĘDNYCH pasożytów ze swojego dworu, niech ODDA Domom Dziecka 100 samochodów dla obsługi chorych dzieci. Niech ODDA PREMIE, wykradzione obywatelom.

 • alkana11

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Prezydencie RP,gwoli ścisłości, problem z komunikacja to nie tylko dotyczy Palikota i jego ruchu, ale wszystkich pozostałych. W tym Sejmie nikt z nikim nie dialoguje. Zachowują sie jak stado psów ,ktre między sobą nimy sie ocieraja i nie atakują, ale jak poda się im tylko "michę", wtedy ukazją kunsz swych pierwotnych zachowań. Błysk w oku ,kły na zewnątrz i bezustanne warczenie a nawet napadanie. Sejm za przeproszeniem to taka micha dla parlamentarnych koterii. Dobro państwa w tym parlamencie stanowi jedynie atrapę za któą skrywaja sie wyłącznie "własne danej grupy interesy Panie Prezysdencie RP, gwoli POprawności, PO też jest rządem opozycyjnym wobec wszystkich. To że przy PO trwa PSL,to akurat nie dziwi,ponieważ ,PSL ma w naturze "cichodajstwo",któe zapsokaja całkowicie ambicje "wsiowych prymusików, typu Pawłak i pozostali.

 • brykawojtka

  Oceniono 1 raz -1

  Panie Prezydencie, niech Pan zaprosi raczej Jaruzelskiego

 • waldi1953

  Oceniono 2 razy 2

  Pobieranie kasy pod stołem bez dokumentacji to są zasady i normy p.Prezydencie?Od góry do dołu kto przy korycie to mu wolno- myślenie sprzed Solidarności.Weszliście w buty komuny i jesteście na ścieżce by skończyć jak ona. Pos Palikot może was tylko przed tym powstrzymać ale jak sam pan widzi nie jest łatwo bo klasa biorąca od SLD po PIS bardzo bohatersko broni koryta.

 • mawohe

  Oceniono 13 razy 7

  PiS nie uznaje Prezydenta RP, bo PiS dąży do obalenia demokratycznie wybranych struktur państwa polskiego.

 • adolf.kaczynski

  Oceniono 2 razy 2

  mam prezydenta i polskę w du*ie, gliński to tylko pionek
  mam wszystkich w du*ie
  liczy się tylko WŁADZA, chcę WŁAAAAADZYYYYYYY,

  Prezes

 • czesio48

  Oceniono 3 razy 1

  Prezydent niby z opozycji antykomunistycznej a teraz otacza się komuchami, ciekawe dlaczego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje