Komorowski o Glińskim: Zamysł wyłącznie piarowski

Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Prezydent Bronisław Komorowski w rozmowie z "Polityką" przypomina, że jego kancelaria "bez przerwy organizuje merytoryczne dyskusje". - Nigdy nie widziałem tam przedstawicieli PiS. Zamysł [z prof. Piotrem Glińskim - red.] jest wyłącznie piarowski - ocenia prezydent.
Prezydent w rozmowie z Jerzym Baczyńskim i Janiną Paradowską odnosi się m.in. do ostatniego zamieszania wokół Janusza Palikota i utraty przez Ruch wicemarszałka. - To jest naruszenie dobrych zasad i dobrego obyczaju - przyznaje. Ale też zaznacza: - Problem polega na tym, że polityk, który z naruszania czy wręcz wywracania zasad i norm uczynił metodę polityczną, nie może oczekiwać, że inni w stosunku do niego dochowają wierności zasadom. Dzisiaj Janusz Palikot nie ma z żadnym z ugrupowań, z klubów parlamentarnych, najmniejszej nici porozumienia czy choćby nawet relacji neutralności.

Prezydent przyznaje, że kiedyś miał dobre relacje z Palikotem, ale i Antonim Macierewiczem. - Przyjaźń została poddana bolesnej próbie. Z przykrością patrzę na to, co się ostatnio wydarzyło, bo myślę, że jeżeli będą następne szarże, to na pewno nie będzie to zwycięska Samosierra - mówi.

Komorowski o Glińskim

Prezydent ocenia też "Projekt Gliński", czyli technicznego premiera PiS, który ma pokazać w polityce merytoryczne debaty. - Ale na razie [Gliński - red.] zgadza się być od techniki politycznej, a nawet czystej socjotechniki... Kancelaria Prezydenta właściwie bez przerwy organizuje merytoryczne dyskusje, zaprasza przedstawicieli wszystkich środowisk politycznych, ale nigdy nie widziałem ani w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, ani przy innych okazjach przedstawicieli PiS. Dlatego jestem przekonany, że to zamysł wyłącznie piarowski, a nie wewnętrzne, głębokie przekonanie o potrzebie uczestniczenia w poważnej debacie, bez awantury - mówi prezydent.

Zdaniem Komorowskiego pierwszą bezwzględnie przestrzeganą przez Jarosława Kaczyńskiego zasadą "jest pilnowanie, żeby nikt nie był bardziej prawicowy niż on".

Zobacz także
 • Janusz Palikot w Sejmie Palikot znów o gwałcie i Nowickiej: To było banalne. Ale dziennikarze nie znają Freuda
 • Jarosław Kaczyński i prof. Piotr Gliński Politycy o Glińskim: "Premier techniczny? Raczej premier groteska" i "Poglądy Korwin-Mikkego"
 • Donald Tusk, Jarosław Kaczyński Najnowszy sondaż. PiS jeden proc. za PO
Komentarze (37)
Komorowski o Glińskim: Zamysł wyłącznie piarowski
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 90 razy 60

  Panie prezydencie, ani pan, ani polski rząd nie jest uznawany przez władze PiS na czele z Jaroslawem Niezaspokojonym. Oni wiedzą lepiej od was, jak rządzić krajem, więc dyskutować nie będą. Ale też nie powiedzą, jak tym krajem rządzić, bo... nie. To taka ich zabawa. Dobrzy są tylko w krytyce. Ale przyzna pan, że mimo merytorycznych spotkań organizowanych przez pana Glińskiego jakoś efekty nieznaczne.... Pora coś zmienić.

 • hunter1111

  Oceniono 62 razy 32

  bo prezydent komorwski w przeciwenstwie od poprzednikam jest prezydentem wszystkich polakow a poprzednik byl prezydentem tylko pisu..\
  jak uda sie im pzrez przypadek swtworzyc panstwo pis jestem ciekaw jaki los czeka reszte polakow..

 • papaleone

  Oceniono 37 razy 23

  PiS to całkowicie odrębne państwo o nazwie wolska.
  A rządy sprawuje Jarek z Episkopatem.
  I niech tak pozostanie!
  Niech sobie rządzą, aby to nie dotyczyło Polski.

 • jestemzalegalem

  Oceniono 31 razy 21

  Glisnki to kolejna marionetka Kaczynskiego. Po Lechu, Hoffmanie i calej reszcie tej lizusowskiej bandy

 • felicjan.dulski

  Oceniono 26 razy 14

  Golem, (hebr. גולם) – w tradycji żydowskiej istota utworzona z GLINY na kształt człowieka, ale pozbawiona duszy rozumiejącej "neszama", a zatem również zdolności mowy. ..... Tak stworzona istota była jednak niema i bezmyślna, gdyż nie została stworzona przez Boga, mogła tylko WYKONYWAĆ POLECENIA i pracować, sama nie mając własnej, wolnej woli. (za Wikipedią).

 • mawohe

  Oceniono 13 razy 7

  PiS nie uznaje Prezydenta RP, bo PiS dąży do obalenia demokratycznie wybranych struktur państwa polskiego.

 • money.eu

  Oceniono 8 razy 4

  Art. 146 konstytucji to wylacznie
  RADA MINISTRÓW I ADMINISTRACJA RZĄDOWA.
  NIE ma tam ani slowa o tym ,co moze a czego nie Prezydent.
  warto sie zastanowic,zanim sie napisz eglupote i to duzymi literami.

 • fordysta

  Oceniono 4 razy 2

  Jak Komorowski śmie wypowiadac się na temat moralności, etyki i innych właściwości ?
  On, który pilnowanie żyrandola sprowadził do rozpasanego Bizancjum - kosztem ubóstwa, głodu , chorób i śmierci - podatników , z których żyje ?
  On, który nawet posiłki jada z pieniędzy tych podatników ?
  Niech ZWOLNI 3.000 ZBĘDNYCH pasożytów ze swojego dworu, niech ODDA Domom Dziecka 100 samochodów dla obsługi chorych dzieci. Niech ODDA PREMIE, wykradzione obywatelom.

 • alkana11

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Prezydencie RP,gwoli ścisłości, problem z komunikacja to nie tylko dotyczy Palikota i jego ruchu, ale wszystkich pozostałych. W tym Sejmie nikt z nikim nie dialoguje. Zachowują sie jak stado psów ,ktre między sobą nimy sie ocieraja i nie atakują, ale jak poda się im tylko "michę", wtedy ukazją kunsz swych pierwotnych zachowań. Błysk w oku ,kły na zewnątrz i bezustanne warczenie a nawet napadanie. Sejm za przeproszeniem to taka micha dla parlamentarnych koterii. Dobro państwa w tym parlamencie stanowi jedynie atrapę za któą skrywaja sie wyłącznie "własne danej grupy interesy Panie Prezysdencie RP, gwoli POprawności, PO też jest rządem opozycyjnym wobec wszystkich. To że przy PO trwa PSL,to akurat nie dziwi,ponieważ ,PSL ma w naturze "cichodajstwo",któe zapsokaja całkowicie ambicje "wsiowych prymusików, typu Pawłak i pozostali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje