"2 zł = 3 rzuty w Żyda", czyli jak bawią się kibole ŁKS [WIDEO]

Kadr z nagrania z turnieju kiboli ŁKS-u

Kadr z nagrania z turnieju kiboli ŁKS-u (Fot. za Lksfans.pl / YouTube)

Kibole ŁKS na swoim ostatnim turnieju mogli się rozerwać m.in. przy "humorystycznej zabawie", która polegała na rzucaniu gwiazdkami ninja w kukłę ubraną w strój piłkarza Widzewa. Napis obok niej głosił: "2 zł = 3 rzuty w Żyda" - pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza". "Ta nietypowa konkurencja cieszyła się dużym zainteresowaniem wszystkich ełkaesiaków" - relacjonowali kibole ŁKS.
W ostatni weekend w hali obok stadionu ŁKS odbył się "Turniej kiboli ŁKS im. śp. Roberta 'Majtka'" (fana klubu, który zmarł w styczniu). Na stronie Lksfans.pl tak opisują imprezę: "Kolejną atrakcją przewidzianą dla osób, które nie grały w piłkę, była humorystyczna zabawa polegająca na rzucie różnymi przedmiotami (m.in. gwiazdkami ninja) w kukłę odzianą w akcesoria kibicowskie naszego sąsiada zza miedzy [Widzewa] - donosi dzisiejsza "Gazeta".Na YouTube Lksfans.tv wrzucił film z turniejową relacją. Na filmiku widać m.in., jak około 12-letni chłopiec rzuca gwiazdką ninja w twarz naklejoną na kukle. Obok napis: "2 zł = 3 rzuty w Żyda". Nagranie pokazuje też transparent z napisem: "Widzew grypsuje tylko na Smutnej, ha ha ha, ŚŻK!". Przy ul. Smutnej znajduje się areszt, do którego w ostatnich miesiącach trafiło wielu pseudokibiców Widzewa podejrzewanych o udział w ustawkach. "ŚŻK" to z kolei skrót od hasła: "Śmierć Żydzewskiej Kur...".

Halą, w której odbył się turniej, zarządza podlegający miastu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. - Antysemickie i obraźliwe zachowanie uczestników turnieju skłania MOSiR do decyzji, by więcej nie wynajmować hali na tego typu wydarzenia - mówi "Gazecie" Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydent Łodzi.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
 • Bożena Dykiel Bożena Dykiel: TVN pożydził na kalendarz. Rzecznik stacji: Ubolewamy...
 • "Pokłosie", reż. Władysław Pasikowski Prof. Engelking o "Pokłosiu": Ten film w pewnym sensie ma niewiele wspólnego z Żydami
Komentarze (122)
"2 zł = 3 rzuty w Żyda", czyli jak bawią się kibole ŁKS [WIDEO]
Zaloguj się
 • didej007

  Oceniono 141 razy 99

  W ubiegłym tygodniu przeczytałem w "Rzepie" artykuł chasydzkiego rabina Stamblera. Ów uczony w mowie i piśmie mąż napisał, że w Polsce - wbrew obiegowej opinii - jest "ogromna liczba" Żydów, którzy o tym nie wiedzą. To żydowskie dzieci, które Polacy uratowali przed Zagładą. Rebe Stambler zarzuca Polakom, że podczas wojny te dzieci były chrzczone i adoptowane (sic!) i ma ogromne pretensje, iż straciły swoją wiarę oraz tożsamość! Wzywa do "ujawnienia" tej tożsamości, bo te osoby nie wiedza kim jest. To kolejny zarzut w litanii pretensji Zydów do Polaków. Z tego wynikałoby, że polscy katolicy powinni uczyć uratowane przez siebie dzieci (ryzykując życie rodziny lub nawet wsi) judaizmu! Tego typu niebezpieczne brednie budzą demony. Najpierw mordowaliśmy Żydów, a tych których ocaliliśmy "pozbawialiśmy wiary i tożsamości. Napiszcie coś o tym Stamblerze, bo to fragment większej całości pn. hasbara.

 • krzysiek188

  Oceniono 115 razy 79

  Dlaczego gazeta nie zaaregowała tak szybko na wyzywanie sióstr Radwanskich od "katolickich suk" przez kibiców żydowskich?

 • szulgus

  Oceniono 165 razy 65

  Fajne zawody funduje rasistom pani Zdanowska i jej ekipa. I to wszystko za pieniądze podatnikow bo jak znam życie i jej sympatie kibicowskie to ełkaesiaki nawet złotówki nie zapłacili za wynajęcie hali.
  Kiedys internet obiegło zdjęcie jakie podobno zrobiono pani Zdanowskiej podczas jej wspolnego pobytu z dryżuną ŁKS w USA. Widać na nim kobietę na mocnym rauszu, tańczącą na stole :)))
  Łukasz Masłowski jest też kibolem ŁKS, kiedyś mocno się udzielał w strukturach ich organizacji. Więc co panie Łukaszu? teraz kopiecie swoich?
  A najzabawniejsze jest to, że ełkaesiakom nie przeszkadza fakt , iż ich klub w 1909r. założyli właśnie żydzi. Wassercug, Heimann, Hirszerg. Pierwszym prezesem był Ryszard Winter - zmarł podczas holocaustu w łódzkim getcie. Pierwszym sponsorem ŁKS był Israel Poznański. To z murów jego fabryki rekrutowali się pierwsi piłkarze-amatorzy i sympatycy klubu. Do tej pory na ul. Srebrzyńskiej ŁKS posiada działkę jaką darował im ze swojego majątku I.K. Poznański.

 • otworz_umysl

  Oceniono 121 razy 49

  Po prostu jest to odzwierciedlenie zachowania żydów w stosunku do Polski. Czym bardziej żydzi będą roszczeniowi przeciwko nam, jak prezes światowego kongresu żydów nawołujący do bojkotu inwestycyjnego w Polsce, tym będzie gorzej. Gdyby nie antysemityzm, to już dawno by się tu rozgościli na dobre. Proszę poczytać źródła historyczne jak wcześniej europa zachodnia ich potraktowała i jakoś świat nie robi z tego problemu. Tylko w Polsce w większości media należą do żydów i to one dolewają oliwy do ognia.

 • chango

  Oceniono 73 razy 39

  To przeciwny biegun do tego co robi GW na przykład..

  Mozna by dopisać, że te dwa przykładowe prymitywne obozy znoszą się wzajemnie.. :)

  Ten sam poziom po obu stronach.. jednak tutaj jedna ze stron robi z siebie pomazańców bożych.

 • jestemzalegalem

  Oceniono 69 razy 33

  Czy taki news zasluguje na glowna strone? Antysemityzm w Lodzi jest od dawna przed wojna. Zreszta po wojnie w Lodzi zyje sie lepiej, tak mowia mieszkancy.

 • condor

  Oceniono 67 razy 31

  Żydzi też rzucają a właściwie zrzucają bomby na głowy niewinnych dzieci i kobiet w Palestynie. Żydowscy mordercy doprowadzają do śmierci tysięcy osób zamkniętych w obozach bez dostępu do wody i lekarstw. Blokują międzynarodową pomoc dla ludzi którym zgotowali ten los bo jak oni umrą to wprowadzą się tam kolejni żydowscy osadnicy. Hitler mógłby się sporo nauczyć od dzisiejszych żydowskich oprawców. Jeśli jakiś Żyd poczuł się obrażony tym tekstem i twierdzi że moje słowa są kłamstwem to może mnie podać do sądu. Pozdrawiam - Krzysztof Ziółkowski.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 43 razy 29

  Albo macie błąd w oprogramowaniu albo terroryści sabotują wasz portal bo wszystkie komentarze zniknęły stąd:
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13424945,Palestynczyk_na_celowniku_snajpera__Skandaliczne_zdjecie.html#Cuk
  To nie pierwszy raz, hmm chyba zaczynam dostrzegać wzorzec...

 • przemek32_1

  Oceniono 59 razy 23

  Niech tam lepiej Agorzanie Czerscy odpowiedzą na pytanie dlaczego blokują komentowanie artykułów o żydach.

  To jest ta wasza wolność słowa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje