Polacy chcą oglądać proces matki Madzi. Rekordowa oglądalność, telewizje liczą zyski

19.02.2013 17:54
Katarzyna W. na sali sądowej podczas pierwszej rozprawy

Katarzyna W. na sali sądowej podczas pierwszej rozprawy (Fot. Dawid Chalimoniuk/AG)

Kilkunastogodzinna relacja na żywo z pierwszego dnia procesu Katarzyny W., matki małej Madzi z Sosnowca, pobiła rekordy oglądalności. 460 tys. ludzi włączyło TVN 24, 412 tys. - TVP Info. Z obliczeń AGB Nielsen Media Research wynika, że relacje z ustąpienia papieża oglądało około połowę ludzi mniej - pisze Dziennik.pl.
Wielowieyska o procesie Katarzyny W.: To lincz na żywo, podszyty pewnością: jest winna

460 tys. osób przełożyło się dla TVN 24 na ponad 8 proc. udziału w rynku (SHR). To tyle samo, ile w ubiegłym roku gromadził program Moniki Olejnik - podkreśla Dziennik.pl. Z kolei 412 tys. oglądających TVP Info dało stacji 7,6 proc. udziałów. Czyli oznacza to - brutalnie mówiąc - że Katarzyna W. się sprzedaje.

"Szefowie telewizji się cieszą"

"Szefowie telewizyjnych kanałów newsowych mają dziś powody do zadowolenia" - pisze Dziennik.pl. Podkreślony jest też wzrost oglądalności "Polsat News" dzięki informacjom z sali sądowej - z 67 do 89 tys. widzów.

Internetowe wydanie gazety podkreśla, że proces, który nie został utajniony, będzie doskonałą pożywką dla tabloidów, zauważa jednak, że nie tylko brukowce, ale także media uznawane za "poważne" zrobiły z niego temat dnia. "Żółty pasek" TVN 24 nie znikał z ekranu stacji.

Matka Madzi a papież Benedykt XVI

Dziennik.pl porównuje też widownię z pierwszego dnia procesu Katarzyny W. z dniem, gdy swoje ustąpienie ogłosił papież Benedykt XVI. TVP Info zanotował tego dnia 217 tys. widzów (3,2 proc udziału w rynku, średnia dobowa to 224 tys. w dniu procesu i 3,3 proc. udziałów w rynku).

TVN 24 oglądało w dzień rezygnacji papieża 236 tys. osób - stacja miała tym samym 3,5 proc. udziałów w rynku (zanotowana w dniu procesu średnia dobowa oglądalność wyniosła 266 tys. widzów - 4 proc. udziałów).Więcej w "Dzienniku.pl".

Zobacz także
Komentarze (82)
Zaloguj się
 • rutek75

  0

  Jestem Polakiem, ale nie chcę tego oglądać. Nie interesuje mnie to. Dlaczego? Bo niezależy mi na słupkach oglądalności, które telewizje podpychają pod oczy reklamodawcom.

 • ngtrx_pwgdrk

  Oceniono 1 raz 1

  A może by tak wyrok ustaliła widownia w konkursie SMSowym? To jeszcze bardziej podbije oglądalność.

 • 3.janusz

  Oceniono 1 raz 1

  -
  Do cholery pismaki - nie Polacy,nie Polacy!!!
  Jestem Polakiem i nie chcę oglądać ani tego potwora,ani cyrku wokół niego.
  Piszcie że GAWIEDŹ jest żądna widowiska - to trafniejsze określenie widzów.
  I sami dołączcie do niej "łowcy sensacji".
  -

 • wyksztalciuch.jeden

  Oceniono 1 raz 1

  "Polacy chcą oglądać...". I znowu nie jestem Prawdziwym Polakiem. Dobrze, że pewna partia przygotowała mnie na to wcześniej. Swoją drogą to nawet wśród osób dysponujących telewizorem nie znam nikogo, kto chciałby oglądać tak żenujący spektakl. Ciekawe, kto nabija statystyki?

 • pseudo12345

  Oceniono 1 raz -1

  Wielowieyska jest oburzona wpisami internautów. Obrażają Katarzynę W. Co innego nazywanie mordercami itp księży, katolików, niektórych polityków. Tutaj pani wrażliwość się stępia.

 • zbycholj23

  Oceniono 2 razy -2

  Każdy temat zastępczy dla Tuska jest OK. Zamiast zielonej wyspy kajak-miniaturka utkany z kłamstwa. Tfuuuuu....

 • nedlog123

  Oceniono 1 raz 1

  takie to czasy - jako "wiadomości" nie podaje się czego chcą myślący ludzie ale trąbi się o tym, czego domaga się skundlona gawiedź.
  Jakie to czasy, że najważniejsze medialnie są zachcianki plebsu? Co prawda motłoch od dawna dostaje swoje igrzyska i chleb ale czy trzeba o tym w "gazecie" pisać?

 • maradix

  Oceniono 2 razy 2

  "Polacy chcą oglądać proces matki Madzi. "- Ten tytuł to nadużycie! Pospólstwo wyhodowane na Fakcie i Superekspresie oraz podżegane przez te szmatławce, być może chce to oglądać, ale myślący samodzielnie na pewno nie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje