Polacy chcą oglądać proces matki Madzi. Rekordowa oglądalność, telewizje liczą zyski

Kilkunastogodzinna relacja na żywo z pierwszego dnia procesu Katarzyny W., matki małej Madzi z Sosnowca, pobiła rekordy oglądalności. 460 tys. ludzi włączyło TVN 24, 412 tys. - TVP Info. Z obliczeń AGB Nielsen Media Research wynika, że relacje z ustąpienia papieża oglądało około połowę ludzi mniej - pisze Dziennik.pl.
Wielowieyska o procesie Katarzyny W.: To lincz na żywo, podszyty pewnością: jest winna

460 tys. osób przełożyło się dla TVN 24 na ponad 8 proc. udziału w rynku (SHR). To tyle samo, ile w ubiegłym roku gromadził program Moniki Olejnik - podkreśla Dziennik.pl. Z kolei 412 tys. oglądających TVP Info dało stacji 7,6 proc. udziałów. Czyli oznacza to - brutalnie mówiąc - że Katarzyna W. się sprzedaje.

"Szefowie telewizji się cieszą"

"Szefowie telewizyjnych kanałów newsowych mają dziś powody do zadowolenia" - pisze Dziennik.pl. Podkreślony jest też wzrost oglądalności "Polsat News" dzięki informacjom z sali sądowej - z 67 do 89 tys. widzów.

Internetowe wydanie gazety podkreśla, że proces, który nie został utajniony, będzie doskonałą pożywką dla tabloidów, zauważa jednak, że nie tylko brukowce, ale także media uznawane za "poważne" zrobiły z niego temat dnia. "Żółty pasek" TVN 24 nie znikał z ekranu stacji.

Matka Madzi a papież Benedykt XVI

Dziennik.pl porównuje też widownię z pierwszego dnia procesu Katarzyny W. z dniem, gdy swoje ustąpienie ogłosił papież Benedykt XVI. TVP Info zanotował tego dnia 217 tys. widzów (3,2 proc udziału w rynku, średnia dobowa to 224 tys. w dniu procesu i 3,3 proc. udziałów w rynku).

TVN 24 oglądało w dzień rezygnacji papieża 236 tys. osób - stacja miała tym samym 3,5 proc. udziałów w rynku (zanotowana w dniu procesu średnia dobowa oglądalność wyniosła 266 tys. widzów - 4 proc. udziałów).Więcej w "Dzienniku.pl".

Komentarze (82)
Polacy chcą oglądać proces matki Madzi. Rekordowa oglądalność, telewizje liczą zyski
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 61 razy 61

  Nie oglądam. Jak dla mnie to żadna gwiazda. Czekam na wyrok, wydany przez sąd, a nie przez tabloidy. I czekam na mądrą dyskusję po wyroku, dyskusję o świadomym macierzyństwie, o wczesnej inicjacji seksualnej, o przedmiocie szkolnym - przygotowanie do świadomego i odpowiedzialnego życia. Czekam też na głos kościelnych dostojników - co robią, żeby takich Katarzyn nie było. Bo przecież są.

 • jack20

  Oceniono 65 razy 39

  Narod kretynow , karmiony przez kryminalne stacje tv majace zadnie tumanienia narodu.

 • iremus

  Oceniono 32 razy 22

  ....Polacy chcą oglądać proces matki Madzi. .... Co oni bredzą? Ja chętniej obejrzałbym te osiągnięcia warchlaków z Wiejskiej za które dostaje się nagrody w kwotach 60 tysięcy złotych.

 • pata.m

  Oceniono 34 razy 22

  po prostu ameryka się robi, pokazowe procesy, robienie z kryminalistów celebrytów...

 • ngtrx_pwgdrk

  Oceniono 25 razy 19

  Po jaką cholerę płacić abonament, jeśli serwują w zamian takie g...?

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 20 razy 12

  W kolejnym odcinku powinna przyjechać konno. Dopiero by im słupki podskoczyły wtedy.

 • dziadekjam

  Oceniono 24 razy 12

  Czy "matka Madzi" dostanie jakąś kaskę,od transmitujących rozprawę telewizji, za podniesienie oglądalności i tym samym zwiększenie dochodów za reklamy? Potrzebny dobry papuga, a "mama Madzi" znowu na zbrodni zarobi...

 • e-komentarz

  Oceniono 28 razy 12

  Polacy chcą oglądać matkę Madzi.
  Najchętniej tańczącą na rurze. Podobno szło jej nieźle.
  A w jakim celu oglądać chcą Polki?
  Żeby mieć o czym pogadać z sąsiadką?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje