Poseł PiS powołuje Obywatelską Straż Narodową. "To nie bojówki"

19.02.2013 17:44
Stanisław Pięta

Stanisław Pięta (Fot. Paweł Sowa / AG)

Warta, patrole, fizyczna ochrona pomników - tak mają wyglądać zadania Obywatelskiej Straży Narodowej, nad którą pracuje grupa posłów PiS. Bojówki? - Taki zarzut może pojawić się tylko wśród niedorozwiniętych środowisk lewackich - broni się pomysłodawca - poseł Stanisław Pięta.
Straż Narodowa przed bojówkami ma chronić. Bojówkami lewackimi. - Jest to ogólnopolska inicjatywa, którą postanowiliśmy ogłosić po barbarzyńskim wybryku lewackich bojówek - mówi nam poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Pięta. Chodzi o dewastację krakowskiego pomnika bohaterki AK Danuty Siedzikówny "Inki", który kilka dni temu oblany został czerwoną farbą. Sprawców wandalizmu jeszcze nie znaleziono. Nie wiadomo kto i dlaczego dokonał aktu wandalizmu.

- To nie pierwszy taki przypadek - mówi poseł Pięta. Wylicza: dwukrotną dewastację pomnika pułkownika Kuklińskiego w Krakowie, zniszczenie tablicy smoleńskiej w Bielsku-Białej, dewastacje kościołów i miejsc pamięci. Zdaniem posła władze nie radzą sobie ze zjawiskiem i stąd potrzeba powołania straży.

Warta, patrol, fizyczna ochrona

Jak to będzie wyglądało praktycznie? - Warta, patrol, fizyczna ochrona pomników. Planujemy też działalność wydawniczą, powierzenie szkołom opieki nad monumentami. Chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na proceder ataków na narodowe i chrześcijańskie symbole - mówi nam Pięta. W rozmowach z prawicowymi portalami precyzował, że struktura straży ma być wzorowana na działalności... ochotniczej straży pożarnej.

Czy poseł PiS nie boi się zarzutów o "tworzenie bojówek"? - To śmieszne. Taki zarzut może pojawić się tylko wśród niedorozwiniętych środowisk lewackich - zastrzega Pięta. Poseł zapewnia, że straż będzie apolityczna. - Tu nie chodzi o uprawianie polityki, tylko o zapobieżenie dewastacjom - mówi.

W projekt stowarzyszenia zaangażowało się kilku posłów PiS. Jeszcze na obecnym posiedzeniu Sejmu (czyli do 22.02) mają na konferencji zaprezentować szczegóły.

Zobacz także
Komentarze (318)
Zaloguj się
 • gtpress

  0

  oni zaraz beda tu.........

 • stachkaz47

  0

  To po co trzymana jest POLICJA I STRAŻ MIEJSKA.
  Po co się pytam?
  Ich miejsce pracy jest pomiędzy ludźmi a nie w ciepłym kąciku przy komputerku.
  A taka hołota robi jawnie wszystko co chce.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 1 raz 1

  Trzeba miec dobrze we lbie porabane, by z tak semicka morda udawac 'prawdzuwego Polaka'. Panie Pietka: i po co to mowa?

 • rypalski

  Oceniono 1 raz 1

  alez panie Stasiu Pietka,
  nie mozna sobie nawet wyobrazic ile politycy lewicy zawdzieczaja JPII-giemu ... zaproszenie do popemobile
  syna Izaaka Stolzmana w Krakowie na Bloniach, opinia JPII-giego w jego autoryzowanej biografii jakim to goracym katolikiem i patriota jest gen.Jaruzelski ... to tylko kilka w morzu innych. A teraz taka wredna robota komuchow przeciwko KK ?

 • blue911

  Oceniono 4 razy 4

  Obywatele,Polacy: organizujmy sie,poki nie jest za pozno. Trzeba powolac bojowki do ochrony przed Nazi-bojowkami!

 • blue911

  Oceniono 3 razy 3

  Moja odpowiedz: wypier........truchlo Lecha z Wawelu. N/b zona moze zostac,bo ona tez byla ofiara zabojcy-idioty. A jak jakies bojowki gestapowskie beda ustawiac na Wawelu to chetnie dolacze sie do kogos zeby im zeby policzyc.

 • blue911

  Oceniono 4 razy 4

  W kajdanki tego przyjaciela! Co on panstwo w panstwie zamierza zakladac???? Nie beda mi tu kiboli tresowac zeby mi mowily na ulicy co mam myslec I jak sie ubierac ,badz z kim isc na randke! Akurat jestem hetero ,ale to oburzajace zeby PIS, Kosciol I reszta oberwancow bezkarnie urzadzala sobie anarchie kosztem spokoju przytlaczajacej wiekszosci obywateli. W jakim panstwie (poza Polska) jest mozliwe zeby garstka schizofrenikow tworzyla alternatywne panstwo I rzad??? Pytam sie grzecznie (narazie).

 • beckett7

  Oceniono 3 razy -3

  Zniszczono pomnik dziecka, sanitariuszki zamordowanej przez UB.

  To Was nie porusza. Porusza was to, że PiS chce zaopiekować, chronić jej grobu przed postępowym i progresywnym gównem w kolorach i odcieniach (moralnych) stopni szarości.

  Sam stanę przy jej pomniku. Nazwiesz mnie faszystą chamusiu jeden z drugim? Mój dziadek z faszystami i komunistami walczył.

  I zagłosuję na PiS przy wszystkich jego wadach i błędach, bo mamy, choćbyś nie wiem jak wył, demokrację. Wiesz co to jest?

  Nie będzie wasze i po waszemu tylko będzie zgodnie z obowiązującym prawem, tradycją, konstytucją i ordynacją. Choć tej ostatniej trzeba pilnować, bo jak dotąd sprawa głosów "ważnych" w bagażniku komendanta

  Sam jesteś, oszczerco i manipulatorze jeden z drugim, faszystą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje