Poseł PiS powołuje Obywatelską Straż Narodową. "To nie bojówki"

19.02.2013 17:44
Poseł PiS Stanisław Pięta przez lata upominał się o zmianę nazwy ulicy Armii Ludowej. Czy teraz ulica ta będzie miała jakąś patronkę?

Poseł PiS Stanisław Pięta przez lata upominał się o zmianę nazwy ulicy Armii Ludowej. Czy teraz ulica ta będzie miała jakąś patronkę? (Fot. Paweł Sowa / AG)

Warta, patrole, fizyczna ochrona pomników - tak mają wyglądać zadania Obywatelskiej Straży Narodowej, nad którą pracuje grupa posłów PiS. Bojówki? - Taki zarzut może pojawić się tylko wśród niedorozwiniętych środowisk lewackich - broni się pomysłodawca - poseł Stanisław Pięta.
Straż Narodowa przed bojówkami ma chronić. Bojówkami lewackimi. - Jest to ogólnopolska inicjatywa, którą postanowiliśmy ogłosić po barbarzyńskim wybryku lewackich bojówek - mówi nam poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Pięta. Chodzi o dewastację krakowskiego pomnika bohaterki AK Danuty Siedzikówny "Inki", który kilka dni temu oblany został czerwoną farbą. Sprawców wandalizmu jeszcze nie znaleziono. Nie wiadomo kto i dlaczego dokonał aktu wandalizmu.

- To nie pierwszy taki przypadek - mówi poseł Pięta. Wylicza: dwukrotną dewastację pomnika pułkownika Kuklińskiego w Krakowie, zniszczenie tablicy smoleńskiej w Bielsku-Białej, dewastacje kościołów i miejsc pamięci. Zdaniem posła władze nie radzą sobie ze zjawiskiem i stąd potrzeba powołania straży.

Warta, patrol, fizyczna ochrona

Jak to będzie wyglądało praktycznie? - Warta, patrol, fizyczna ochrona pomników. Planujemy też działalność wydawniczą, powierzenie szkołom opieki nad monumentami. Chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na proceder ataków na narodowe i chrześcijańskie symbole - mówi nam Pięta. W rozmowach z prawicowymi portalami precyzował, że struktura straży ma być wzorowana na działalności... ochotniczej straży pożarnej.

Czy poseł PiS nie boi się zarzutów o "tworzenie bojówek"? - To śmieszne. Taki zarzut może pojawić się tylko wśród niedorozwiniętych środowisk lewackich - zastrzega Pięta. Poseł zapewnia, że straż będzie apolityczna. - Tu nie chodzi o uprawianie polityki, tylko o zapobieżenie dewastacjom - mówi.

W projekt stowarzyszenia zaangażowało się kilku posłów PiS. Jeszcze na obecnym posiedzeniu Sejmu (czyli do 22.02) mają na konferencji zaprezentować szczegóły.

Zobacz także
Komentarze (318)
Poseł PiS powołuje Obywatelską Straż Narodową. "To nie bojówki"
Zaloguj się
 • turpin

  Oceniono 857 razy 771

  Trzeba jeszcze zaprojektować jakiś gustowny uniform, oczywiście stosownie nasycony symboliką narodową, koniecznie sporządzony wyłącznie z produktów rodzimego przemysłu.

  Może tak:

  - buty oficerki z ostrogami ze skóry krowy rasy czerwonej polskiej, do środka wiechcie z niemodyfikowanej genetycznie trawy znad Wisły lub (dla kadry oficerskiej) onuce z łódzkiej bawełny, góralskie portki, na parzenicach wizerunek Prezesa, kościszkowska sukmana, do tego husarkie skrzydła, na głowie solidny garnek z Olkusza (w wersji polowej) lub moher (w wersji garnizonowej). Pod sukmanę koszulka Legii, na to ryngraf, na szyję szalik Wisełki. Do garści kosa, kuta na sztorc, za pasem bejzbol, w kieszeni race.

 • jerjar

  Oceniono 566 razy 506

  Ustawienie wart pisowskich wokół pomników AK to ostateczny i nieprzyjazny akt zawłaszczenia przez prawicę tradycji polskiego ruchu oporu.

  Armia Krajowa w swej istocie nie miała prawicowego (ani lewicowego) charakteru.

  Dzisiejsza zaciekłość kombatanckich leśnych dziadków w żadnym razie nie odzwierciedla przekonań politycznych tamtych wspaniałych chłopaków i dziewcząt.

  Wybij to sobie pan to kaczego łba. Najlepiej piętą.

 • ga.1.2

  Oceniono 365 razy 321

  Jak te PiSbojowki beda jak ten pajac na zdjeciu to w Tworkach zabraknie wolnych miejsc

 • harimau666

  Oceniono 295 razy 251

  jeśli jakikolwiek sąd zezwoli na rejestrację takiej organizacji to zaczną ginąć ludzie!
  pieta już mówił o używaniu Kałacha więc nie lekceważyłbym tego kato-oszołoma...
  potem już będzie za późno dla wszystkich...

 • jrk1974

  Oceniono 240 razy 218

  A moim zdaniem za mało w tej nazwie tego "obywatelska" i "narodowa". Przydałoby się może jeszcze "ojczyźniana", "patriotyczna" i koniecznie: "polska".

 • docsnugg

  Oceniono 188 razy 180

  "Warta, patrol, fizyczna ochrona"

  Proszę oto ostateczny dowód, że Pięta czyta Wyborczą.
  Przeczytał artykuł o faszystowskich ochroniarzach Amazon i mu zaiskrzyło :)
  A że u nas trudniej niż w Niemczech o obcokrajowców, to i jakiś substytut trzeba znaleźć :)

  No i tak jak niemieccy koledzy użyli wiele mówiącego skrótowca H.E.S.S.
  Tak OSN to - Opcja Społeczno-Narodowa

 • amethystos1966

  Oceniono 141 razy 121

  Niech od razu stana Na Rozdrozu przy Dmowskim...

 • iremus

  Oceniono 57 razy 47

  Jednym słowem ORMO - REAKTYWACJA

 • worddesign

  Oceniono 37 razy 35

  Heil Hitler panie Pieta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje