Poseł PiS powołuje Obywatelską Straż Narodową. "To nie bojówki"

Kraków. Czyszczenie zdewastowanego pomnika płk Kuklińskiego

Kraków. Czyszczenie zdewastowanego pomnika płk Kuklińskiego (Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta)

Warta, patrole, fizyczna ochrona pomników - tak mają wyglądać zadania Obywatelskiej Straży Narodowej, nad którą pracuje grupa posłów PiS. Bojówki? - Taki zarzut może pojawić się tylko wśród niedorozwiniętych środowisk lewackich - broni się pomysłodawca - poseł Stanisław Pięta.
Straż Narodowa przed bojówkami ma chronić. Bojówkami lewackimi. - Jest to ogólnopolska inicjatywa, którą postanowiliśmy ogłosić po barbarzyńskim wybryku lewackich bojówek - mówi nam poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Pięta. Chodzi o dewastację krakowskiego pomnika bohaterki AK Danuty Siedzikówny "Inki", który kilka dni temu oblany został czerwoną farbą. Sprawców wandalizmu jeszcze nie znaleziono. Nie wiadomo kto i dlaczego dokonał aktu wandalizmu.

- To nie pierwszy taki przypadek - mówi poseł Pięta. Wylicza: dwukrotną dewastację pomnika pułkownika Kuklińskiego w Krakowie, zniszczenie tablicy smoleńskiej w Bielsku-Białej, dewastacje kościołów i miejsc pamięci. Zdaniem posła władze nie radzą sobie ze zjawiskiem i stąd potrzeba powołania straży.

Warta, patrol, fizyczna ochrona

Jak to będzie wyglądało praktycznie? - Warta, patrol, fizyczna ochrona pomników. Planujemy też działalność wydawniczą, powierzenie szkołom opieki nad monumentami. Chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na proceder ataków na narodowe i chrześcijańskie symbole - mówi nam Pięta. W rozmowach z prawicowymi portalami precyzował, że struktura straży ma być wzorowana na działalności... ochotniczej straży pożarnej.

Czy poseł PiS nie boi się zarzutów o "tworzenie bojówek"? - To śmieszne. Taki zarzut może pojawić się tylko wśród niedorozwiniętych środowisk lewackich - zastrzega Pięta. Poseł zapewnia, że straż będzie apolityczna. - Tu nie chodzi o uprawianie polityki, tylko o zapobieżenie dewastacjom - mówi.

W projekt stowarzyszenia zaangażowało się kilku posłów PiS. Jeszcze na obecnym posiedzeniu Sejmu (czyli do 22.02) mają na konferencji zaprezentować szczegóły.

Zobacz także
 • Homoseksualiści żądają przeprosin od posła PiS i grożą procesem
Komentarze (318)
Poseł PiS powołuje Obywatelską Straż Narodową. "To nie bojówki"
Zaloguj się
 • turpin

  Oceniono 857 razy 771

  Trzeba jeszcze zaprojektować jakiś gustowny uniform, oczywiście stosownie nasycony symboliką narodową, koniecznie sporządzony wyłącznie z produktów rodzimego przemysłu.

  Może tak:

  - buty oficerki z ostrogami ze skóry krowy rasy czerwonej polskiej, do środka wiechcie z niemodyfikowanej genetycznie trawy znad Wisły lub (dla kadry oficerskiej) onuce z łódzkiej bawełny, góralskie portki, na parzenicach wizerunek Prezesa, kościszkowska sukmana, do tego husarkie skrzydła, na głowie solidny garnek z Olkusza (w wersji polowej) lub moher (w wersji garnizonowej). Pod sukmanę koszulka Legii, na to ryngraf, na szyję szalik Wisełki. Do garści kosa, kuta na sztorc, za pasem bejzbol, w kieszeni race.

 • jerjar

  Oceniono 566 razy 506

  Ustawienie wart pisowskich wokół pomników AK to ostateczny i nieprzyjazny akt zawłaszczenia przez prawicę tradycji polskiego ruchu oporu.

  Armia Krajowa w swej istocie nie miała prawicowego (ani lewicowego) charakteru.

  Dzisiejsza zaciekłość kombatanckich leśnych dziadków w żadnym razie nie odzwierciedla przekonań politycznych tamtych wspaniałych chłopaków i dziewcząt.

  Wybij to sobie pan to kaczego łba. Najlepiej piętą.

 • ga.1.2

  Oceniono 365 razy 321

  Jak te PiSbojowki beda jak ten pajac na zdjeciu to w Tworkach zabraknie wolnych miejsc

 • harimau666

  Oceniono 295 razy 251

  jeśli jakikolwiek sąd zezwoli na rejestrację takiej organizacji to zaczną ginąć ludzie!
  pieta już mówił o używaniu Kałacha więc nie lekceważyłbym tego kato-oszołoma...
  potem już będzie za późno dla wszystkich...

 • jrk1974

  Oceniono 240 razy 218

  A moim zdaniem za mało w tej nazwie tego "obywatelska" i "narodowa". Przydałoby się może jeszcze "ojczyźniana", "patriotyczna" i koniecznie: "polska".

 • docsnugg

  Oceniono 188 razy 180

  "Warta, patrol, fizyczna ochrona"

  Proszę oto ostateczny dowód, że Pięta czyta Wyborczą.
  Przeczytał artykuł o faszystowskich ochroniarzach Amazon i mu zaiskrzyło :)
  A że u nas trudniej niż w Niemczech o obcokrajowców, to i jakiś substytut trzeba znaleźć :)

  No i tak jak niemieccy koledzy użyli wiele mówiącego skrótowca H.E.S.S.
  Tak OSN to - Opcja Społeczno-Narodowa

 • amethystos1966

  Oceniono 141 razy 121

  Niech od razu stana Na Rozdrozu przy Dmowskim...

 • iremus

  Oceniono 57 razy 47

  Jednym słowem ORMO - REAKTYWACJA

 • worddesign

  Oceniono 37 razy 35

  Heil Hitler panie Pieta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje