Wpadka ministerstwa na Facebooku. "Wszystkich pytających... ZAPRASZAMY NA SPACER"

Profil Ministerstwa Edukacji na Facebooku

Profil Ministerstwa Edukacji na Facebooku (fot. profil MEN na Facebooku)

- Profil MEN na Facebooku nie jest tablicą informacyjną dla obywateli, narzędziem udzielania informacji publicznej, czy odpowiadania na wszelkie pytania - w ten sposób administrator oficjalnego profilu ministerstwa odpowiedział na liczne pytania rodziców dotyczące edukacji sześciolatków.
- Wszystkich, którzy kilka ostatnich godzin spędzili na naszym profilu pytając, odpowiadając, dziękując, kopiując... ZAPRASZAMY NA SPACER (najlepiej z dziećmi):) Pogoda nie jest najgorsza, na bazarze można już kupić tulipany... czyli właściwie WIOSNA powoli się zbliża! - taki wpis na oficjalnym profilu Ministerstwa Edukacji Narodowej opublikował jego administrator.

W jednym z komentarzy przedstawiciel MEN napisał wprost, że profil w serwisie społecznościowym nie jest tablicą informacyjną dla obywateli, narzędziem udzielania informacji publicznej, czy odpowiadania na wszelkie pytania.Taka reakcja spotkała się z ogromną krytyką ze strony rodziców. Pod wpisem jest ponad 100 komentarzy, post został udostępniony ponad 50 razy. Z relacji internautów wynika, że niektóre ich komentarze były przez administratora kasowane.

"Facebook dla MEN to jednostronna tuba"

- Na płaszczyźnie formalnej, regulaminowej MEN nie robi nic złego. Ale jeśli wziąć pod uwagę celowość obecności na Facebooku, reakcje na zapytania użytkowników bardzo mnie dziwią - mówi portalowi Gazeta.pl Norbert Kilen, Strategy Director w agencji Think Kong.

- Niestety dla MEN, Facebook nie sprawdza się na ogół jako jednostronna tuba. Dialog jest tu podstawowym założeniem i jeśli ktoś nie chce w nim uczestniczyć, lepiej niech po prostu nie zakłada swojej strony w tym serwisie. Nie wiem, co chcą osiągnąć ministerialni urzędnicy, ale myślę, że jeśli chcieliby pokazać otwartość, dotrzeć z informacjami do dużej liczby użytkowników, idą złą drogą - dodaje Kilen.

"Urażonych przepraszam"

Na reakcję osób odpowiedzialnych za profil trzeba było trochę czekać. Dopiero dziś przed 14 nadeszły przeprosiny. - Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni sobotnim wpisem. Moim zamiarem jako administratora profilu, było tylko i wyłącznie lekkie wprowadzenie w weekendowy nastrój - napisał pracownik MEN.Zobacz także
 • Nowy fanpage Kuby Wojewódzkiego Wojewódzki wraca na Facebooka. "Przez 3 godz. była jedna osoba, która "lubi to". To byłem ja"
 • spotted: BUW "Ktoś wpadł Ci w oko? Napisz nam wiadomość". Spotting - nowa moda na Facebooku
 • Nowy regulamin dot. Instagramu ma wejść w życie 16 stycznia Aplikacja Facebooka zabierze nasze zdjęcia? Jest pierwszy pozew przeciwko Instagramowi
Komentarze (47)
Wpadka ministerstwa na Facebooku. "Wszystkich pytających... ZAPRASZAMY NA SPACER"
Zaloguj się
 • errdos113

  Oceniono 196 razy 100

  No i bardzo dobrze napisał - oficjalną stroną ministerstwa jest strona ministerstwa w domenie .gov.pl, a nie konto w serwisie prywatnej, zagranicznej firmy.

 • dziadekjam

  Oceniono 100 razy 80

  Dziwna moda nastała. Facebook i Twitter stały się płaszczyznami dialogu władzy ze społeczeństwem. Po co są więc strony internetowe i oficjalne drogi kontaktu (e-mail, telefon itp.)?
  Czy jakaś zabawa z "administratorami" robiących faktycznie za cenzorów i ośmieszanie urzędów państwowych, to droga do podniesienia ich prestiżu?

 • tylkoswiat.pl

  Oceniono 50 razy 42

  To powinno być hasło wyborcze - "idźcie wszyscy... na spacer!"

 • perkis1234

  Oceniono 83 razy 37

  Ale o co kaman??????? Może mi ktoś wytłumaczyć co w tym wpisie jest nie tak? Że z dziećmi?? Przecież to MEN!

  We wpisie nie widzę nic niestosownego.

 • szarak1111

  Oceniono 49 razy 35

  Szanowni Obywatele
  Czy nie rozumiecie, że mamy Was w du..e . My tu ciężko pracujemy na premie a Wy nas nękacie.
  Chwyćcie się roboty.

  Podpisano: Rząd, Sejm, Senat

 • rydzyk_fizyk

  Oceniono 42 razy 34

  Pytanie dlaczego w ogóle MEN korzysta z jednego z komercyjnych portali?

 • nino.rota

  Oceniono 93 razy 29

  Lemingi nie maja zadnego zycia poza pejsbukiem, a z drugiej strony nie potrafią odróżnić fanpage'u na portalu spolecznosciowym od oficjalnej strony. I jeszcze te żałosne napinki "obyś stracił pracę".

 • aide5

  Oceniono 28 razy 22

  To coś przerażającego, że 700 tysięcy dzieci w Polsce w centrum Europy , gdzie nie ma wojny i klęsk żywiołowych, może być niedożywionych"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje