"Ksiądz przekroczył granice medialnego chuligaństwa. Chciałbym wykrzyczeć: Odpieprz się od mojego dziecka" [LIST OJCA]

19.02.2013 13:56
Ks. prof. F. Longchamp de Berier i zjazd plenarny Episkopatu Polski

Ks. prof. F. Longchamp de Berier i zjazd plenarny Episkopatu Polski (Fot. AG)

"To niespotykana dotychczas w mediach nowa jakość w stygmatyzowaniu dzieci z in vitro. Ksiądz profesor przekroczył wszelkie granice medialnego chuligaństwa i barbarzyństwa" - napisał o wypowiedzi ks. prof. Franciszka Longchamps de Berier, członka Episkopatu Polski, ojciec dziecka poczętego metodą in vitro. Poniżej publikujemy jego list:
W "Uważam Rze" z 11-17 lutego ukazał się wywiad z ks. prof. Franciszkiem Longchamps de Berier, członkiem zespołu ekspertów ds. bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski. Śmiem twierdzić, że to już pozycja wyjątkowa w annałach polskiego dziennikarstwa.

Wszystkie epitety i słowa krytyki, które za chwilę padną z mojej strony pod adresem ks. prof. de Berier, nie są przejawem żadnego bezrefleksyjnego antyklerykalizmu.

Są głosem zbulwersowanego ojca dziecka poczętego in vitro, który w ostatnich pięciu latach usłyszał w mediach wszystkie już, zdawałoby się, możliwe przejawy podłości z ust ludzi reprezentujących inny światopogląd.

Ale to, co w powyższym wywiadzie powiedział ks. prof. Franciszek Longchamp de Berier, to niespotykana dotychczas w mediach nowa jakość w stygmatyzowaniu dzieci z in vitro. Ksiądz profesor przekroczył wszelkie granice medialnego chuligaństwa i barbarzyństwa.

Jest w tym wywiadzie wiele fragmentów, które zasługują i - mam nadzieję - staną się przedmiotem szczegółowej analizy prawników i lekarzy z uwagi na ogromną ilość przekłamań, półprawd, manipulacji i zwykłej mowy nienawiści.

Jednakże pragnę jako rodzic zwrócić uwagę zwłaszcza na ten fragment:

"Są tacy lekarze, którzy po pierwszym spojrzeniu na twarz dziecka, wiedzą już, że zostało poczęte z in vitro. Bo ma dotykową bruzdę, która jest charakterystyczna dla pewnego zespołu wad genetycznych".

Powyższe zdanie to szczyt nikczemnej retoryki, czyli już nie "słyszałem, że są tacy lekarze" lub "mówiono mi, że są tacy lekarze", ale po prostu są tacy lekarze.

Po tych dwóch zdaniach ks. de Berier jednym tchem wymienia cztery zespoły wad genetycznych, o których (z wyjątkiem zespołu Beckwitha-Wiedemanna, o którym czytamy w paranaukowych opracowaniach, nie popartych żadnymi badaniami) nawet nieliczni profesorowie medycyny będący w opozycji do technik wspomaganego rozrodu, nie wspominają w swoich atakach.

Oczywiście ksiądz de Berier nie podaje żadnego źródła, nie odwołuje się do żadnych badań, nie cytuje żadnej publikacji z bazy Pubmed, tylko oznajmia, że "są tacy lekarze". Nie pada także żadne stwierdzenie zgodne z aktualną wiedzą medyczną, że żadna z wymienionych wad nie ma związku z techniką poczęcia jako taką.

Nikt jeszcze w ponad 20-letniej historii wolnych mediów tak jawnie nie odwoływał się do poetyki nazistowskiej i jej podstaw w postaci wypowiedzi sugerujących rozpoznawanie sposobu poczęcia po cechach fenotypowych.

Taka retoryka to cyniczna, perfidna i prymitywna metoda ataku na środowisko ludzi niepłodnych i wszystkich myślących inaczej niż ks. de Berier.

Od dziś obiecuję księdzu de Berier prymitywne intelektualne naśladownictwo i podzielę się od razu taką refleksją: są tacy księża, którzy po pierwszym spojrzeniu na twarz dziecka chcą praktykować pedofilię.

Żyję nadzieją, że będzie mi dane wziąć udział w debacie, sympozjum czy też zwykłym spotkaniu z ks. de Berier. Bynajmniej nie po to, żeby jako skromny magister wdać się w merytoryczną dyskusję z uzbrojonym w oręż erudycji i elokwencji profesorem.

Chciałbym tylko móc spojrzeć w twarz ks. de Berier i wykrzyczeć: ODPIEPRZ SIĘ OD MOJEGO DZIECKA.

Choć za jedno jestem ks. de Berier wdzięczny. To kolejny głos utwierdzający mnie w przekonaniu, z jaką mową nienawiści mamy do czynienia. To utwierdza w przekonaniu, jak bardzo z daleka muszę trzymać moje dzieci od Kościoła katolickiego. To utwierdza mnie w przekonaniu, jak ciężko jest żyć w tym kraju."

Z poważaniem

Ojciec dziecka z in vitro

Zobacz także
Komentarze (843)
Zaloguj się
 • ritak44dwa

  0

  "Są tacy lekarze, którzy po pierwszym spojrzeniu na twarz dziecka, wiedzą już, że zostało poczęte z in vitro. Bo ma dotykową bruzdę, która jest charakterystyczna dla pewnego zespołu wad genetycznych".

  Zdecyduj się świątobliwy arogancie, czy można po pierwszym "spojrzeniu" dostrzec "dotykową" bruzdę!
  ... Ciśnie mi się tylko jedno słowo: c h a m s t w o !!!

 • jack20

  0

  Tepy cepie poczytaj cos na temat a potem drzej ryja

 • r0ger

  0

  Wierzyć się nie chce! To powiedział - ksiądz co prawda - ale profesor? Gdyby takie słowa padły z ust niejakiego Macierewicza, można by nad tym przejść do porządku dziennego, a w tym przypadku pozostaje ubolewać. Nie, nie nad sprawą in vitro, bo przecież słowa jakiegoś oszołoma nic tu nie zmienią, ale nad tym, że ten oszołom ma tytuł naukowy który ktoś musiał mu nadać... Jak żyć Jarku, jak żyć?

 • agzegoz

  0

  agzegoz
  przed chwilą
  prof. Franciszek Longchamps de Berier
  no przeciez po oczach widac ze to pedal i onanista

  no moze sie troche pomylilem
  ale napewno onanista

 • agzegoz

  0

  prof. Franciszek Longchamps de Berier
  no przeciez po oczach widac ze to pedal i onanista

 • wiesio46

  0

  "Są tacy lekarze, którzy po pierwszym spojrzeniu na twarz dziecka, wiedzą już, że zostało poczęte z in vitrio"???
  A czy ksiezulo wie, ze byli tacy lekarze a nawet nie lekarze, ktorzy rozpoznawali na oko, kto jest uebermensch a kto polnische schweine???
  Co za typek, degenerat.....

 • bozonw

  0

  Są tacy lekarze którzy uważają, ze fizjonomia księdza profesora wskazuje na nazistowskie pochodzenie jego wypowiedzi, przekonań, myśli i wiary (jego wiary). A tak w ogóle, to wedlug ludzi jest on tylko burakiem, więc nie podniecaj sie tak bardzo Szczęśliwy Ojcze wypowiedziami warzywa.

 • ogi2012

  0

  W wypowiedzi tego zboczeńca w kiecce zawarta jest cała ideologiczna myśl Polskich zniewolonych przez księży katolickich warchołów..Katolikom wierzącym w papieża i księży nie w Boga polecam lekturę Zbrodnicza historia kościoła Rzymsko-katolickiego.Amen

 • 1ernest

  Oceniono 1 raz -1

  proponuję przejść na islam wtedy wyeliminujemy takich księży.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje