Niesiołowski: Żądanie odejścia ministrów? Nieprzytomna reakcja, podła nagonka. Ja bym nie robił zmian w rządzie

19.02.2013 08:36
- Nie widzę potrzeby zmian w rządzie - mówił w RMF FM Stefan Niesiołowski. - Polityczne doświadczenie mówi mi, że im te zmiany będą mniejsze, tym lepiej - dodał. Polityk ostro skrytykował sondaż dotyczący tego, kto powinien opuścić rząd.
Arłukowicz, Mucha i Nowak do dymisji? - Nonsens zupełny. Niewiedza, ignorancja, nagonka medialna. Arłukowicz jest jednym z najlepszych ministrów, nie ma żadnego powodu, żeby go odwoływać. Ratowanie służby zdrowia to bardzo trudne zadanie. Społeczeństwo jest coraz starsze i bardziej chore, usługi medyczne coraz droższe. Da się to naprawić, ale potrzeba czasu - mówił Niesiołowski. Dodał też, że w polskiej służbie zdrowia jest dużo lepiej niż 5 lat temu.

"Ministrów zmieniać za pomocą sondaży? Był sondaż na "Koko Euro spoko"

- Jak pan chce rządzić za pomocą sondaży, to gratuluję. Jak pan chce ministrów wybierać za pomocą sondaży, to proszę pamiętać, że był sondaż na piosenkę "Koko koko, Euro spoko". I wyszła parodia - mówił polityk PO Konradowi Piaseckiemu. - Nie widzę potrzeby zmian w rządzie, ale premier wie, co robi, ma więcej informacji niż ja. Polityczne doświadczenie mówi mi jednak, że im mniejsza zmiana, tym lepiej - komentował.

Dziennikarz pytał Niesiołowskiego o to, jak ocenia ostatnie sondaże,w których PiS wydaje się doganiać PO. - Mamy bezpieczną przewagę nad PiS. Ta partia nie wróci do władzy. Gdyby stało się tak, że PO i PSL nie będzie miało po wyborach wystarczającej większości, poszerzymy koalicję - tłumaczył polityk. Dodał, że o tym, z jaką partią koalicja miałaby się poszerzyć, będzie mowa po wyborach. - My odpowiadamy za Polskę, nikt inny. Czy bolałoby mnie, gdyby Palikot był w koalicji? Bolałoby mnie, gdyby Kaczyński wrócił do władzy. Pawłowicz, Macierewicz, Ziobro... Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie - dodał.

Instytut Myśli Państwowej

W Kontrwywiadzie RMF FM była również mowa o nowej inicjatywieKazimierza Marcinkiewicza, Stefana Niesiołowskiego, Michała Kamińskiego i Romana Giertycha. - Wiem, że czasem trudno uwierzyć, ale chcemy wspólnie zrobić coś dobrego dla Polski - mówił o IMP Niesiołowski. Dodał, że jego zdaniem panowie nie będą chcieli wejść do PO, ale gdyby, nie będzie oponował. - Stan debaty publicznej w Polsce jest bardzo zły, miejsca spokojniejszej debaty nie ma. Coś takiego chcemy zrobić. Reakcja PiS i prawicowych portali, zupełnie histeryczna, pokazuje, że to był dobry pomysł - zakończył.

Zobacz także
Komentarze (145)
Zaloguj się
 • pulsi79

  Oceniono 1 raz 1

  Jedno w rządzie jest pewne Niesiołowski się nie zmieni

 • zoil44elwer

  0

  Partia Ob chciała GO "PO" angielsku spławić.Więc rzucili GO wyborczo w lubuskie! A Lubuszanie wybrali Łodzianina na swego przedstawiciela w Sejmie!

 • zbycholj23

  0

  I czasami nawet świnie znają się na owadach.

 • zenblue1

  Oceniono 1 raz 1

  Polska o tobie usłyszała 42 lata temu kiedy zakablowałeś swoją narzeczoną Elżbietę Królikowską
  I już się od tego czasu nie zmieniłeś
  Dedykuję ci piosenkę--to o tobie

  www.tekstowo.pl/piosenka,dezerter,swinie.html
  ---

 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 2

  wybitny mysliciel instytutu zaczal nadawac ... a ciekawe czy PO stefana przyjechala limuzyna od urbana ...

 • justin2312

  0

  To prawda co mówi Niesiołowski.
  Zmiany figur na szachownicy sceny politycznej nie zmienią zasady gry w szachy. Należy wymieść tutaj raczej wszystkich zdemoralizowanych graczy politycznych ad A-Z -
  z SEJMU SENATU i służb ochrony państwowych polityków. Twór po PRL-u jest zarażony cholerą , dżumą jak mówią sami posłowie i toczy go rak nienawiści do normalnych podatników - wyborców !!
  Niestety anarchia demokratycznego partyjnego zarządzania państwem nie tyle rozkwita ile chyli się ku upadkowi. Jak długo potrwa agonia trudno powiedzieć, bo UE chyba w jakiś sposób kontroluje polską degrengoladę polityczną.
  Niestety to NARÓD w samo RZĄDACH terytorialnie musi odebrać zboczeńcom politycznym władzę i nie ma przeproś!
  Co z tego wynika ?
  REFERENDUM pozbawiające chore systemy post komunistyczne władzy i wybory demokratyczne fachowców do zarządzania naszymi sprawami codziennymi w SAMO RZĄDACH . Innych cudów nie ma co wyglądać, bo one już się wszystkie spełniły i widać jak na dłoni jaki KRYZYS ŚWIATOWY objawiły w religiach i polityce.

 • gela1

  Oceniono 3 razy 3

  Minister Zdrowia jako jedyny w Polsce twierdzi że nie widzi problemów w Slużbie Zdrowia,
  Ministra Sportu obniża dotacje na dyscypliny "mniej strategiczne", w przypadku biathlonu pokusiła
  się nawet o wypowiedź, że medale polskich zawodniczek to po prostu przypadek,
  już chyba tylko Marszałek z Poronina może publicznie stanąć w ich obronie

 • skiper45

  Oceniono 4 razy 4

  Rok 2007, niesiołowski o Giertychu: "Jest koniem, takim wałachem". I w 2008: "Pan Roman Giertych jest politycznym trupem, a ja w prosektorium nie pracuję!"
  O miśku kamińskim w 2008: "To człowiek inteligentny, ale cyniczny, nastawiony na robienie kariery"
  Kto jeszcze bierze serio tego dyżurnego opluwacza i zaprasza go do radia? Chyba tylko oficerowie polityczni skierowani do zadań dziennikarskich w RFM?

 • jabberwocky

  Oceniono 2 razy 2

  Kolejny potok "mowy miłości" w wykonaniu czołowej ostoi spokoju i kultury z Platfusiarni. Doskonały na podniesienie ciśnienia.Lepszy niż Urban w swoich najlepszych czasach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje