Niesiołowski: Żądanie odejścia ministrów? Nieprzytomna reakcja, podła nagonka. Ja bym nie robił zmian w rządzie

Stefan Niesiołowski, Donald Tusk i Radosław Sikorski

Stefan Niesiołowski, Donald Tusk i Radosław Sikorski (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Nie widzę potrzeby zmian w rządzie - mówił w RMF FM Stefan Niesiołowski. - Polityczne doświadczenie mówi mi, że im te zmiany będą mniejsze, tym lepiej - dodał. Polityk ostro skrytykował sondaż dotyczący tego, kto powinien opuścić rząd.
Arłukowicz, Mucha i Nowak do dymisji? - Nonsens zupełny. Niewiedza, ignorancja, nagonka medialna. Arłukowicz jest jednym z najlepszych ministrów, nie ma żadnego powodu, żeby go odwoływać. Ratowanie służby zdrowia to bardzo trudne zadanie. Społeczeństwo jest coraz starsze i bardziej chore, usługi medyczne coraz droższe. Da się to naprawić, ale potrzeba czasu - mówił Niesiołowski. Dodał też, że w polskiej służbie zdrowia jest dużo lepiej niż 5 lat temu.

"Ministrów zmieniać za pomocą sondaży? Był sondaż na "Koko Euro spoko"

- Jak pan chce rządzić za pomocą sondaży, to gratuluję. Jak pan chce ministrów wybierać za pomocą sondaży, to proszę pamiętać, że był sondaż na piosenkę "Koko koko, Euro spoko". I wyszła parodia - mówił polityk PO Konradowi Piaseckiemu. - Nie widzę potrzeby zmian w rządzie, ale premier wie, co robi, ma więcej informacji niż ja. Polityczne doświadczenie mówi mi jednak, że im mniejsza zmiana, tym lepiej - komentował.

Dziennikarz pytał Niesiołowskiego o to, jak ocenia ostatnie sondaże,w których PiS wydaje się doganiać PO. - Mamy bezpieczną przewagę nad PiS. Ta partia nie wróci do władzy. Gdyby stało się tak, że PO i PSL nie będzie miało po wyborach wystarczającej większości, poszerzymy koalicję - tłumaczył polityk. Dodał, że o tym, z jaką partią koalicja miałaby się poszerzyć, będzie mowa po wyborach. - My odpowiadamy za Polskę, nikt inny. Czy bolałoby mnie, gdyby Palikot był w koalicji? Bolałoby mnie, gdyby Kaczyński wrócił do władzy. Pawłowicz, Macierewicz, Ziobro... Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie - dodał.

Instytut Myśli Państwowej

W Kontrwywiadzie RMF FM była również mowa o nowej inicjatywieKazimierza Marcinkiewicza, Stefana Niesiołowskiego, Michała Kamińskiego i Romana Giertycha. - Wiem, że czasem trudno uwierzyć, ale chcemy wspólnie zrobić coś dobrego dla Polski - mówił o IMP Niesiołowski. Dodał, że jego zdaniem panowie nie będą chcieli wejść do PO, ale gdyby, nie będzie oponował. - Stan debaty publicznej w Polsce jest bardzo zły, miejsca spokojniejszej debaty nie ma. Coś takiego chcemy zrobić. Reakcja PiS i prawicowych portali, zupełnie histeryczna, pokazuje, że to był dobry pomysł - zakończył.

Zobacz także
 • Przed decyzją Tuska: Tych ministrów Polacy mają dość Przed decyzją Tuska: Tych ministrów Polacy mają dość [SONDAŻ]
 • Daniel Passent Passent: Giertych, Niesiołowski i Kamiński szykują alternatywę dla PiS? To godne uznania
 • Roman Giertych obchodził 11 listopada z prezydentem Komorowskim, nie - na Marszu Niepodległości "Instytut Myśli Państwowej? Tak PO bada, czy będzie mogła przyjąć Giertycha i Kamińskiego" [WYWIAD]
Komentarze (145)
Niesiołowski: Żądanie odejścia ministrów? Nieprzytomna reakcja, podła nagonka. Ja bym nie robił zmian w rządzie
Zaloguj się
 • birdy-niam-niam

  Oceniono 367 razy 241

  niezmiennie poprawia mi się humor gdy słyszę stefana zarzucającego wszystkim wkoło chamstwo, ignorancję i agresję, niezmiennie ufającego w geniusz donka. jest w tym zachowaniu tak komiczny jak szczuka tłumacząca, że "wanda nikomu nie obiecywała, że zrezygnuje z funkcji wicemarszałczycy a jedynie dała słowo-a to zasadnicz różnica". ciekaw jestem kiedy PO wystawi stefka dp pokojowe nagrody "Mebla".

 • czarnybialyszary

  Oceniono 145 razy 79

  nie popierasz PO- jesteś ignorantem. Niesiołowski traktuje mieszkańców Polski jak TOTALNYCH IDIOTÓW, którzy mają ze strachu przed częścią (tak, tak, częścią bo w tym instytucie roi się przecież od PiSowców) bezustannie zapewniać stołki, pieniądze i wpływy Niesiołowskimi i jego kolesiom.

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 287 razy 79

  .
  Ten psychol, mucholap nie ma pojecia o matematyce.
  Ale duzym plusem jest, ze nawet juz do niego juz dotarlo, ze platfusy maja za malo procentow.
  A beda mieli jeszcze mniej i dlatego tej zlodziejskiej koalicji w zaden sposob nie da sie zmontowac.
  .
  Palikociarnia sie konczy.
  Komuchy same nie wiedza czego chca.
  .
  Wystarczy nie glosowac na gumofilce z PSL i rudy razem z tym debilem Niesiolem ida do kryminalu.
  .
  To jest badzo prosta matematyka.
  .

 • leon.bzykacz

  Oceniono 182 razy 78

  Czyż nie lepiej byłoby żeby ten biedny człowiek
  w ogóle się nie wyPOwiadał?
  Może być tylko gorzej

 • jurusgr

  Oceniono 104 razy 58

  Jak by miał żyć za 1400 zł miesięcznie to by z tym rządem walczył ostrzej niż z komunistami .Ale jak się żyje za dietę poselską to rząd się chwali.Dajcie wszystkim Polakom po diecie poselskiej i rocznej premii po 40 tyś to i my będziemy taki rząd chwalić.

 • illuminatus2

  Oceniono 98 razy 48

  Kogo to obchodzi co ty byś robił albo nie.

 • mysl_to_nie_boli

  Oceniono 177 razy 37

  możecie pyszczyć komuszki, ale faktów się nie zmieni: platforma skompromitowała się politycznie w ciągu ostatnich lat (kasa z dotacji UE, którą i tak byśmy dostali, raczej nie zmyje dziesiątek obietnic wyborczych wrzuconych do kosza), palikociarnia pokazała swoje prawdziwe oblicze ustami niezrównoważonego emocjonalnie przywódcy (to w ogóle oblicze neoliberalnej lewicy, pracuję z kilkoma egzemplarzami, górna półka: rozhisteryzowane baby, niedowarzone chłopaczki, wszystko bez jakichkolwiek zasad, rozpieprzone życie osobiste, łażą jak muchy po ścianie szukając sensu), SLD śmieszne, że strach się bać (wyciągnęli Gierka, zaraz będzie Gomułka i Stalin)... Co zostaje? Nie jestem miłośnikiem prezesa i jego świty, ale dla higieny psychicznej oddam im głos, żeby ktoś trochę posprzątał... Kreowanie strachu przed Kaczyńskim już się nie uda, ludzie pamiętają po ile była benzyna za jego rządów, nie mówiąc o rozwaleniu polskiej gospodarki przez PO (czy też wyprzedaż za drobne)...

 • dziadekjam

  Oceniono 99 razy 35

  Jak Niesiołowski "zejdzie", to zrobi się bardzo smutno na "scenie politycznej".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje