Wycofają zarzuty dla Siemiątkowskiego za więzienie CIA?

19.02.2013 07:05
Kwiecień 2004: ówczesny premier Leszek Miller i szef Agencji Wywiadu Zbigniew Siemiątkowski

Kwiecień 2004: ówczesny premier Leszek Miller i szef Agencji Wywiadu Zbigniew Siemiątkowski (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

Zarzuty za tajne więzienie CIA wobec Zbigniewa Siemiątkowskiego, b. szefa Agencji Wywiadu, mają być wycofane, dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".
Prokuratura w Krakowie prowadzi w tej sprawie śledztwo, które trwa już piąty rok. Postępowanie jest ściśle tajne i wszystkie informacje na jego temat opierają się na przeciekach. W 2012 r. "GW" i "Panoramie" TVP2 udało się ustalić, że Siemiątkowskiemu postawiono w sprawie więzienia przy szkole AW zarzuty przekroczenia uprawnień i dopuszczenia do zbrodni wojennej.

Zainteresowanie nim śledczych potwierdził później sam Siemiątkowski, rozgoryczony, że został w ten sposób potraktowany przez wymiar sprawiedliwości.

"Wyborcza" pisze, że zarzuty mogą być teraz cofnięte. Pośrednio wynika to z wypowiedzi ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, który oświadczył, że postawiono je w sposób "bardzo pochopny".

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
Komentarze (16)
Wycofają zarzuty dla Siemiątkowskiego za więzienie CIA?
Zaloguj się
 • juikowy

  Oceniono 31 razy 9

  Ręka ręke myje - albo bardziej dosadnie - ku... ku...e łba nie urwie. Ten rząd jak każdy poprzedni jest pachołkiem neoliberlizmu i USA.

 • mieetek

  Oceniono 15 razy 7

  Wystarczył telefon od trzeciego sekretarza ambasady.
  Drugi sekretarz takimi drobnostkami się nie zajmuje. On od razu zwalnia ministrów nowej, niepodległej Rzeczypospolitej Polski.

 • chango

  Oceniono 9 razy 7

  Od tej strony szantaż idzie.

 • bioder65

  Oceniono 23 razy 7

  Pięć lat brali kasę za nic nie robienie,a teraz im się znudziło?.Pewnie facet gdzieś będzie kandydował i koledzy nie chcą mu bruździć

 • adammichnikoff

  Oceniono 30 razy 6

  Teraz wiemy skąd ten nagły przypływ miłości u tego cynika Millera i jego pachołków do peło i fuhrera. Solidaruchy wychowały sobie posłuszną "lewicę", ktróra od 22 lat je im z ręki a kiedy dochodzi do władzy to robi dokładnie to samo, wedle przepisów neoliberalnej wiary i dla podlizania się mocodawcom z Waszyngtonu i Watykanu.

 • illuminatus2

  Oceniono 5 razy 3

  Wiem czemu wycofają , bo się wyda że to prawda.

 • serwolatka5

  Oceniono 6 razy 2

  Brzydzę się lewicą między innymi za włażenie bez mydła amerykanom do brudnej dupy i nigdy na te mordy nie zagłosuję.

 • age.kruger

  Oceniono 18 razy 2

  Bardzo dobrze, ze byly u nas te wiezienia. Bardzo dobrze, ze walczono z islamskim terroryzmem z pelna surowoscia. To jest kwestia przetrwania swiata jaki znamy. Nie mozna okazac islamistom cienia wspolczucia, bo oni nam go nie okaza na pewno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje