Przed decyzją Tuska: Tych ministrów Polacy mają dość [SONDAŻ]

19.02.2013 06:28
Przed decyzją Tuska: Tych ministrów Polacy mają dość

Przed decyzją Tuska: Tych ministrów Polacy mają dość (Fot. AG)

Bartosz Arłukowicz, Sławomir Nowak i Joanna Mucha - zdaniem wyborców to ci ministrowie pierwsi powinni zostać zdymisjonowani. Z sondażu przeprowadzonego przez MillwardBrown dla Radia RMF FM wynika, że Polacy nie są zbyt zadowoleni także z pracy m.in. Jarosława Gowina i Krystyny Szumilas.
Dymisji obecnego ministra zdrowia chce aż 27 proc. ankietowanych. Pozbawienia go stanowiska chcą zwłaszcza osoby wykształcone, mieszkające w dużych miastach - czytamy w serwisie rfm24.pl. Następny w kolejności zdaniem wyborców powinien zostać zdymisjonowany Sławomir Nowak. Odejścia ministra transportu chce 20 proc. badanych. Nieprzychylni mu wyborcy to również mieszkańcy dużych miast i osoby z wykształceniem średnim.Z sondażu wynika także, że Polacy chętnie widzieliby zmianę na stanowisku ministra sportu. Dymisji Joanny Muchy chce 12 proc. ankietowanych. Są to głównie wykształceni mieszkańcy miast mających od 100 do 499 tys. mieszkańców.

Małą popularnością wśród wyborców cieszą się także minister sprawiedliwości Jarosław Gowin (jego odejścia chce 9 proc. badanych), minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas (8 proc.) oraz minister finansów Jacek Rostowski (6 proc.).

Aż 55 proc. ankietowanych nie było w stanie wskazać ministra, którego należałoby zdymisjonować w najbliższym czasie. Którzy ministrowie stracą stanowiska, zgodnie z zapowiedzią Donalda Tuska powinniśmy dowiedzieć się w środę.

Który z ministrów powinien Twoim zdaniem zostać zdymisjonowany?
Przepisz tekst z obrazka:
nie umiem znalezc obrazka
Zobacz także
Komentarze (305)
Zaloguj się
 • pondorondobendobendo

  0

  arłuk do plichty podobny. Bracia? kuzyni?

 • koniu800

  0

  a co z innymi złodziejami z wiejskiej ? tych polacy kochają ?

 • krzysztof_777

  Oceniono 2 razy 2

  Ja zrobie porządek ja was poprowadze tylko się własnie zastanawiam którą drogą pojdziemy- dyktatura Łukaszenki, autokracja Putina, trzecia RP Jarosława Wielkiego

 • zbycholj23

  Oceniono 1 raz -1

  Dymisja rządu nieudaczników załatwiłaby sprawę do końca. Donaldzie- przemyśl tę propozycję.

 • muchancha

  Oceniono 1 raz 1

  W tej mini ankiecie gazety zabrakło mi ministra ministrów Jaśnie I Powszechnie Uwielbianego premiera. To podstawowa zmiana.

 • india.wr

  Oceniono 2 razy 2

  Arłukowicz ma zadanie nie do wykonania - Polacy chcą kiepskiej ale darmowej służby zdrowia. Przesadzacie, skazując go na niebyt.
  Mucha - szkoda gadać, dyletantka, no comments
  Gowin - to inna bajka, nie powinien być w bajce Tuska bo myli wątki baśni braciom Grimm; V kolumna PiS-u
  Szumidokołalas - fatalna jak wszyscy jej poprzednicy, zdecydowanie ten resort przyciąga ortodoksów i zwolenników Ministerstwa Głupich Kroków Monty Pythona
  Budzianowski znowy naszymi pieniędzmi dofinansował LOT, kolejny dobry święty Mikołąj rozdający prezenty nieudacznikom - za które my płacimy

 • tytus14

  Oceniono 3 razy -3

  moja lista : tusk za to że jest rudym kłamcą, Rostowski za całokształt. sikorski bo jest sprzedajnym kundlem i cała reszta za to że mają w dupie naród

 • pogromca_gamonia

  Oceniono 5 razy 3

  Czyli jak zwykle...

  Polska czeka na decyzjr Pana Premiera Tuska.

  A pokurczony nienawistny kurdupel siedzi w swojej norze.

  I to jest opozycja? To kloaka !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje