Przed decyzją Tuska: Tych ministrów Polacy mają dość [SONDAŻ]

Przed decyzją Tuska: Tych ministrów Polacy mają dość

Przed decyzją Tuska: Tych ministrów Polacy mają dość (Fot. AG)

Bartosz Arłukowicz, Sławomir Nowak i Joanna Mucha - zdaniem wyborców to ci ministrowie pierwsi powinni zostać zdymisjonowani. Z sondażu przeprowadzonego przez MillwardBrown dla Radia RMF FM wynika, że Polacy nie są zbyt zadowoleni także z pracy m.in. Jarosława Gowina i Krystyny Szumilas.
Dymisji obecnego ministra zdrowia chce aż 27 proc. ankietowanych. Pozbawienia go stanowiska chcą zwłaszcza osoby wykształcone, mieszkające w dużych miastach - czytamy w serwisie rfm24.pl. Następny w kolejności zdaniem wyborców powinien zostać zdymisjonowany Sławomir Nowak. Odejścia ministra transportu chce 20 proc. badanych. Nieprzychylni mu wyborcy to również mieszkańcy dużych miast i osoby z wykształceniem średnim.Z sondażu wynika także, że Polacy chętnie widzieliby zmianę na stanowisku ministra sportu. Dymisji Joanny Muchy chce 12 proc. ankietowanych. Są to głównie wykształceni mieszkańcy miast mających od 100 do 499 tys. mieszkańców.

Małą popularnością wśród wyborców cieszą się także minister sprawiedliwości Jarosław Gowin (jego odejścia chce 9 proc. badanych), minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas (8 proc.) oraz minister finansów Jacek Rostowski (6 proc.).

Aż 55 proc. ankietowanych nie było w stanie wskazać ministra, którego należałoby zdymisjonować w najbliższym czasie. Którzy ministrowie stracą stanowiska, zgodnie z zapowiedzią Donalda Tuska powinniśmy dowiedzieć się w środę.

Który z ministrów powinien Twoim zdaniem zostać zdymisjonowany?
Przepisz tekst z obrazka:
nie umiem znalezc obrazka
Zobacz także
Komentarze (305)
Przed decyzją Tuska: Tych ministrów Polacy mają dość [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • huston_mamy_problem

  Oceniono 506 razy 350

  nie kłamcie ! Polacy mają dość TUSKA, KACZYŃSKIEGO I MILLERA oraz PAWLAKA !
  .
  .
  zabetonowali scene polityczną obsadzając wszędzie swoich ludzi, od 20 lat nie wiele zrobili - świadczą o tym ciagle wyjeżdzający z Polski obywatele którzy znienawidzili nasz kraj, plują na niego codziennie na zagranicznych forach i nawet nie chcą tu wracać, ich dzieci nie mowią nawet po Polsku !
  .
  .
  do tego doprowadziły te niepiśmienne rozmodlone ELITY !
  .
  .

 • marberlin

  Oceniono 230 razy 184

  A ja mam wszystkich politykierow dosyc i nie potrzebuje zadnych sondazy do tego,jakby wybory mialy cos zmienic to by zostaly zakazane.

 • bleku666

  Oceniono 254 razy 128

  Moim zdaniem powinnien zdymisjonować wszytskich z soba samym na czele. Ale to chory na władzę cynik bez honoru, więc tak jak przez ostatnie lata nie zrobi nic i nazwie to reformą.

 • stray

  Oceniono 146 razy 126

  Ćwierćinteligentny sondaż. Ankietowanych powinno się jeszcze poprosić o wymienienie 10 (czyli większości z 18) ministrów poza tymi, których dymisji chcą. Efekt byłby taki, że ludzie znają tylko ministrów z czołowych stron gazet i wiadomości telewizyjnych.

 • krzysztof_57

  Oceniono 127 razy 93

  Nowaka koniecznie wysłać w jakiś "niebyt". Zbyt wiele w tym co robi błazenady i pychy, zbyt wiele w tym co mówi półprawdy i kłamstw....No cóż ale czego wymagać od partyjnego politruka po politologii

 • niktwazny126

  Oceniono 89 razy 67

  Nasi wszyscy politycy mało skuteczni. Można zwolnić wszystkich, ale może najpierw dobrze się zastawnowić, kto na ich miejsce. Bo zwolniić tylko po to, żeby dać wysokie odprawy i zdjąć odpowiedzialność to nie wystarczy.

 • e-komentarz

  Oceniono 129 razy 61

  Jeśli masz niewygodne łóżko, to nie wyrzucaj go zanim nie kupisz lepszego.
  Inaczej będziesz spał na jeszcze mniej wygodnej podłodze.
  Jeśli zgadzasz się z tą zasadą to proponuję zastanowić się nad dymisjonowaniem ministrów.
  Bo podobno od samego mieszania herbata nie robi się słodsza...

 • lblblblb

  Oceniono 30 razy 30

  A gdzie w ankiecie najbardziej znienawidzony, odpowiedzialny za budowę urzędniczo policyjnego państwa, za naginanie prawa, kreatywna ksiegowość, nieustanne nowe opłaty, via tolle, akcyzy, mandaty, inspekcje i inwigilację obywateli - Vincent (Gargamel) Rostovsky.?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje