Sondaż TNS Polska: Poparcie dla PiS w górę, ale nadal prowadzi PO

18.02.2013 13:06
Jarosław Kaczyński i Donald Tusk w Sejmie

Jarosław Kaczyński i Donald Tusk w Sejmie (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lutym, wygrałaby je PO, uzyskując 33 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska. Na PiS głosowałoby 29 proc. respondentów. Do Sejmu weszłyby też SLD, Ruch Palikota i PSL - dostałyby po 6 proc. głosów.
W porównaniu z badaniem sprzed miesiąca o sześć punktów procentowych wyższy wynik uzyskało PiS, a o cztery punkty proc. - PO. Z kolei SLD stracił 4 punkty.Poza Sejmem znalazłaby się Solidarna Polska (2 proc. poparcia), Nowa Prawica (ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego - 2 proc.) oraz Polska Jest Najważniejsza (1 proc.). 14 proc. badanych nie było zdecydowanych, której partii przekazać poparcie.

TNS Polska zbadał preferencje partyjne osób, które zapowiadały "zdecydowanie" lub "raczej" pójście do wyborów. Zdecydowany zamiar pójścia do urn zadeklarowało 18 proc. respondentów, "raczej" głosować chciało 24 proc. 16 proc. badanych raczej nie wybierało się do lokali wyborczych, a zdecydowanie nie zamierzało głosować 33 proc. ankietowanych.

Zdecydowanie nie chce głosować 61 proc. uczniów i studentów, a także 20 proc. osób z wykształceniem wyższym. Do urn nie chce iść 30 proc. bezrobotnych.

Badanie przeprowadzono w dniach 8-11 lutego na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 950 mieszkańców Polski.

Zobacz także
Komentarze (203)
Sondaż TNS Polska: Poparcie dla PiS w górę, ale nadal prowadzi PO
Zaloguj się
 • syngefco

  Oceniono 257 razy 173

  Uwielbiam te Wasze sondaże w weekend podawaliście z innego źródła, że SLD ma ok. 13-15 %, ja bym jeszcze prosił sondaże ze źródła Kaczyńskiego, chętnie pośmieję się jeszcze bardziej.

 • socrates11

  Oceniono 168 razy 160

  Ta biegunka sondażowa to swego rodzaju zwieńczenie głupoty polskich mediów

 • avatar70

  Oceniono 113 razy 97

  Mam takie pytanko ???
  Czy moglibyscie sobie darowac jeden (nikomu niepotrebny) sondaz i pieniazki na niego zarezerwowane wplacic mi na konto ??
  Uregulowalbym zalegle oplaty a i dziecko dostaloby jakas nowa zabawke bo od roku ma tylko w spadku po sasiadach ...
  Mysle ze byloby wiecej pozytku i zrobilibyscie radosc dzieciakowi ...

 • frankyy

  Oceniono 92 razy 62

  Media i politycy podniecają się sondażami, a dróg jak nie było, tak nie ma i psie gówna leżą na chodnikach.

 • sdn

  Oceniono 69 razy 49

  Każdemu pójdzie w górę poparcie jak obieca gawiedzi kasę. Im więcej tym lepsze notowania i tym głośniejszy później upadek.

 • slmako

  Oceniono 77 razy 45

  Ale to, ze podczas kryzysu,bezrobocia i nedzy, Komorek lekka reka rozdaje pieniadze podatnikow to juz zakrawa na skandal. Skonczyc z tymi nagrodami, premiami i bonusami !! Ludzie dostaja pensjen za wlasna prace. Przestancie wreszcie zebrac o wozek dla Justysi o proteze dla jasia o dotacje dla bezdomnych. To jest sprawa panstw, ale jak sie rozrzuca wspolne pieniadze o jyz zenada.

 • sonix24

  Oceniono 26 razy 24

  Nie głosujcie na PSL!!!!!! NIGDY!!!!!!!!!
  Pamiętajcie bez tej partii obrotowej te które wejdą do sejmu nie dogadają się miedzy sobą a to będzie prosta droga do tego by w jeszcze następnych wyborach wygrali już zupełnie nowi ludzie. Tym politykom od lewej do prawej czas pokazać czerwoną kartkę i out z sejmu. A to jest najlepszy i najprostszy sposób na wyczyszczenie tej stajni Augiasza zwanej polską sceną polityczną. Dajcie szansę innym ludziom ale przede wszystkim sobie.
  Nie głosujcie na PSL!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje