Kukiz do Schetyny: "Boisz się Donka? Nie odpowiadasz na SMS-y. Głupio Ci łżeć?"

Kukiz i Schetyna znają się z czasów studenckich

Kukiz i Schetyna znają się z czasów studenckich (AG)

- Dajcie PO szanse. Jesteśmy najlepsi z tego, co jest - apelował w RMF FM do Pawła Kukiza i Agnieszki Holland poseł PO Grzegorz Schetyna. Kukiz odparował politykowi w komentarzu pod wywiadem: "Masz mój numer telefonu. Chcesz mnie przekonać? Zadzwoń. Boisz się Donka, że na moje SMS-y od dawna nie odpowiadasz czy głupio Ci łżeć po raz kolejny?".
Schetyna podczas czwartkowej audycji w RMF FM zwrócił się do Pawła Kukiza i Agnieszki Holland, by nie zarzekali się, że na PO już nigdy nie zagłosują: "Dajcie PO szanse. Jesteśmy najlepsi z tego, co jest".Kukiz odpowiedział mu w komentarzu umieszczonym pod spisanym wywiadem na stronie RMF FM. W rozmowie z Gazeta.pl potwierdził, że to on jest jego autorem. - Szansę to wy już dawno przewaliliście. A "najlepsi z tego, co jest"? Mam dość wybierania między dżumą a cholerą. Wkrótce tego, "co jest", nie będzie.

"Chcesz mnie przekonać? Zadzwoń"

Muzyk wciąż ma pretensje za jednomandatowe okręgi wyborcze, których PO mimo swoich początkowych deklaracji nie wprowadziła. - Solidarnie wprowadzimy JOW-y. Tak, te JOW-y, o których rozmawialiśmy w 2004 r. u mnie na wsi, na podwórku. Pamiętasz? Pamiętasz obietnice twoje i naszych wspólnych kolegów? Z PO? - pytał dalej Kukiz, który jest inicjatorem akcji "Zmieleni" walczącej o wprowadzenie takich okręgów.

Dalej zaapelował do szefa sejmowej komisji spraw zagranicznych: - Proszę nie zwracaj się do mnie za pośrednictwem mediów. Masz mój numer telefonu. Chcesz [mnie - red.] przekonać? Zadzwoń. Boisz się Donka, że na moje SMS-y od dawna nie odpowiadasz czy głupio Ci łżeć po raz kolejny?

- Powiedz, że Donek i część jego żołnierzy boją się odpartyjnienia Trybunału Stanu po zmianie ordynacji. Bo mogą być jego pierwszymi klientami - dodał na koniec.A w 2011 r.: Premier? Schetyna!

A jeszcze niedawno artysta chętnie przywoływał swoją znajomość ze Schetyną. Znajomość jeszcze z czasów studenckich. - Gdybym miał wybierać premiera z PO, to na pewno wskazałbym Schetynę, bo znam go z odwagi w dawnych czasach i ze skuteczności w latach 90. Wiem, że różne rzeczy mówią o tym, jak prowadził interesy - mówił w 2011 r. "Przekrojowi".

Rok później deklarował już w rozmowie z Onet.pl: - Nigdy nie zagłosuję na PO.

"Na oszustów więcej głosować nie będę"

Słowa Schetyny z RMF FM to tymczasem reakcja na deklaracje znanych osób, które od kilku miesięcy odcinają się od Platformy. - Głosowałam na PO, która ustami premiera obiecywała związki partnerskie i in vitro. Na oszustów więcej głosować nie będę - mówiła niedawno w rozmowie z "Newsweekiem" reżyserka Agnieszka Holland.

Zobacz także
 • Schetyna: Palikot strzelił sobie samobójczego gola
 • Paweł Kukiz Kukiz w walce o JOW-y: Jak będzie trzeba, zablokujemy z "Solidarnością" Sejm
Komentarze (448)
Kukiz do Schetyny: "Boisz się Donka? Nie odpowiadasz na SMS-y. Głupio Ci łżeć?"
Zaloguj się
 • ganro

  Oceniono 1238 razy 830

  Brawo Paweł Kukiz ! Tylko jednomandatowe okręgi wyborcze mogą spowodować, że politycy zejdą na ziemie do swoich wyborców.

 • andru_lub

  Oceniono 937 razy 629

  Dlaczego tyle opinii krytycznych wobec Kukiza? Nie oszukujmy się - facet ma rację. Jesteście ludzie dowodem, że nie treść się liczy, a opakowanie. Nie podoba wam się w jaki sposób Kukiz manifestuje swoje niezadowolenie, a nie zwracacie uwagi na to co mówi. Potem się dziwicie, że gładka PO was dyma na każdym kroku. PO pięknie mówi i nic nie robi. A wy to łykacie. W tym cały problem.

 • lukki69

  Oceniono 314 razy 218

  bo tutaj trzeba wjechac buldozerami,zmienic zasady wyborów i odpowiedzialnosci za decyzje i zacząć od nowa.....panom juz dziekujemy......

 • 3_po_3

  Oceniono 183 razy 147

  a ja mam gdzies związki partnerskie czy in vitro, do niczego mi to nie jest potrzebne, kazdy ciagnie kołderke w swoją stronę

  Podatek Belki to podatkowa lichwa i z tym państwo powinno zrobić porządek!
  Lichwa kojarzy mi się tylko z jednym z podatkiem Belki - 19% od przychodu a nie jak to zwykle bywa od dochodu czy zysku, przy stracie z reguły podatku sie nie płaci, ale w przypadku podatku Belki nie ma możliwości wykazania straty.
  Wiadomo nie od dziś, że pieniądze publiczne wydawane są z dużooooo mniejszą efektywnością niż prywatne – wniosek z tego może być tylko jeden OBNIŻAĆ PODATKI, znosić Belkę. I to im szybciej tym lepiej, bo im mniej kasy mają nasi politycy tym mniej głupich pomysłów przychodzi im do głowy.

 • chango

  Oceniono 272 razy 120

  Rób swoje Paweł. Jest ok.
  Pozdrawiam.

 • tades1

  Oceniono 98 razy 90

  dlaczego wybitni dziennikarze nie dopytują polityków o JOW-y ,
  wszystkich !
  PSL ,PO , PIS - SLD i Palikota
  zamiast zajmować się beznadziejnymi wypowiedziami albo sądem ws matki
  wykażcie się odpowiedzialnością , jesteście 4-tą władzą

 • lukki69

  Oceniono 181 razy 85

  ..jednak po przejrzeniu komentarzy raczej nadziei na zmiany konstruktywne w tym kraju nie ma...:((( tylko emigracja jak ktos nie znosi chamstwa i głupoty...

 • smith81

  Oceniono 281 razy 57

  ..zbaraniałe stado lemingów na forum....najłatwiej wyzwać a nawet nie rozumiecie o co on walczy....
  niestety nic nie wywalczy....z takim społeczeństwem i z takimi zacofanymi poglądami jak przedstawiciele tego forum to PO będzie rządziła do końca świata...niestety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje