Jeden z najgorszych wyników TVP. Nawet 230 milionów straty

18.02.2013 06:21
telewizja, TVP

telewizja, TVP (Wyborcza.biz)

Z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że strata publicznej telewizji za 2012 r. może wynieść nawet do 230 mln zł. To byłby jeden z najgorszych wyników finansowych TVP w ostatnich latach.
I choć prezes TVP Juliusz Braun zapewnia, że w 2013 r. wyprowadzi telewizję na prostą, to wśród kadry kierowniczej TVP, a także polityków partii wchodzących w skład medialnej koalicji (PO-PSL-SLD), coraz częściej słychać, że niebawem może się pożegnać ze stanowiskiem.

Resort skarbu oczekuje od zarządu TVP realizacji programu naprawczego oraz restrukturyzacji kosztowej spółki. Wdrożenie nowej struktury ma nastąpić w tym roku. Pytanie, czy przyniesie oczekiwane efekty i czy TVP ma czas, by na nie czekać - czytamy w gazecie.

Zobacz także
Komentarze (90)
Zaloguj się
 • ka-mi-la789

  Oceniono 1 raz 1

  Sugeruję jeszcze więcej jakich to melodii, jeszcze więcej mszy, jeszcze więcej sprawozdań z każdego pierdnięcia przebierańców w czarnych kiecach i koniecznie podnieść pensje Lisowi, Lisicy, Janowskiemu i całemu zarządowi tudzież radzie nadzorczej.

 • pawelmotofran

  Oceniono 1 raz 1

  Niech wypie***ą całą zgraje urzędasów którzy są nie potrzebni. Po drugie po kiego h**a jest tyle seriali w których wszystkim żyje super prawie bez problemowo a zmieniają się tylko tytuły a aktorzy ci sami mię wiem kto ogarnia ta szmirę, na dodatek nie długo puszcza modę na sukces od początku :D

 • jozef.sobczyk

  Oceniono 1 raz 1

  Mnie wysokość strat TVP za ubiegły rok nie dziwi. Przy takich zarobkach,jakie mają pracownicy TVP /dużo
  wyższe niż politycy rządowi i prezydent RP/, należy kląć i dziwić się dlaczego Rada Nadzorcza na to pozwala.
  Do tych strat przyczyniły się głównie tantiemy otrzymywane przez "gwiazdy" występujące w TVP.

 • 1radika

  Oceniono 1 raz -1

  Na tak złą sytuację finansową jest tylko jedno lekarstwo - PRAWDA o rzeczywistości,która nas otacza !!! A zwłaszcza o rzeczywistości politycznej.

 • fidelxxx

  Oceniono 1 raz 1

  A czy CBA zajęło się już aferą prezesa Brauna sprzed roku? O ile dobrze pamiętam chodziło o zawyżanie zysków i zaniżanie strat, kreatywną księgowość i takie tam.

 • giancarloregio

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Brown. Najpierw proszę rozpędzić ośrodki regionalne na 4 str. świata. Tego nikt nie ogląda (teraz nawet autorzy juz nie oglądają swoich "programów"). Pracują w nich całe klany rodzinne (patrz. TVP Łódź).Najstarsi seniorzy rodu pracują w TVP chyba od 1954 roku??. Gęby ograne, intelekty weeksploatowane, programy żenujące a charaktery (pod względem finansowym) roszczeniowo oczekujące!!! W takim ośrodku wystarczy zatrudnic max 15 os a nie250!!!

 • zfd3

  Oceniono 2 razy 2

  restrukturyzację rozpocząć trzeba od obniżenia honrariów o 80%,
  i zarobków tak żeby najwyzs gaża z dadatkami nie przekraczała 12 000 zł

 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 0

  no a czego sie mozna bylo sPOdziewac ... wszedzie gdzie tylko POjawia sie platfusy, kasiora zaczyna znikac bez sladu ... no to telewizje rowniez juz odzyskali i PObudowali ...

 • poljack

  Oceniono 1 raz -1

  W ubiegłym roku TVP hucznie obchodziła 60 lecie byli zaproszeni gości byli pracownicy politycy i celebryci na ulicy Woronicza w tym samym czasie pracownicy TVP strajkowali jakoś "Wiadomościom" umknął ten fakt a jaki był powód że pracownicy strajkowali kolejne obniżki płac etatowi pracownicy z 20 letnim stażem zarabiają po 1000-1200 zł gdy prezesi zastępcy i jakieś pseudo-gwiazdy miliony rocznie .Jest 9 kanałów i PO co .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje