Prawo jazdy droższe, niż myśleli. Teraz muszą dopłacać

Kto zapisał się na egzamin na prawo jazdy przed zmianą przepisów, i tak musi zapłacić według nowego cennika. Oburzeni kursanci pytają: - Czy prawo działa wstecz? - czytamy w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".
- Zapisałem się w grudniu na egzamin praktyczny. Zapłaciłem 112 zł. Miałem termin po zmianie zasad i musiałem dopłacić - żali się kursant z Opola. Inni, którzy zapisali się przed 19 stycznia, a egzamin mieli wyznaczony po tej dacie, też muszą dopłacić brakującą kwotę do stawek z nowego cennika: 8 zł za egzamin teoretyczny, 38 zł za praktyczny kat. B, a 50 zł za kat. C+E. Na forach internetowych wrze: jakim prawem żądają dopłaty?

Edward Kinder, dyrektor WORD w Opolu, tłumaczy, że zmiany w cenniku reguluje rozporządzenie ministra transportu. - Nie liczy się data zapisania na egzamin, tylko to, kiedy on się odbywa. Konsultowaliśmy się z ministerstwem, nie mamy innego wyjścia. Inaczej można by nam zarzucić złą gospodarkę finansami publicznymi - mówi "Gazecie Wyborczej".

Podobne stanowisko ma większość WORD, choć są wyjątki. Wątpliwości ma wrocławski WORD i czeka na wykładnię prawną z ministerstwa. Gdyby okazało się, że dodatkowe opłaty nie powinny być pobierane, pieniądze zostaną kursantom zwrócone.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
 • Po wprowadzeniu nowych zasad poprawiły się wyniki egzaminów praktycznych Fatalne wyniki na nowym egzaminie na prawo jazdy: 90 procent oblewa teorię. Eksperci: "Jakościowa rewolucja". A ceny wzrosną
Komentarze (45)
Prawo jazdy droższe, niż myśleli. Teraz muszą dopłacać
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 110 razy 106

  W Polsce stworzono już cały przemysł pod tytułem PRAWO JAZDY. Pomyśleć, że w takich zacofanych Stanach Zjednoczonych prawo jazdy kosztuje kilkadziesiąt dolarów razem z jego wyrobieniem ( w zależności od stanu) i cały "zabieg", razem z badaniem wzroku trwa 2-3 godziny.

 • czekoladowe_tiramisu

  Oceniono 111 razy 93

  Czasami tak sobie myślę,że w Polsce łatwiej zostać chirurgiem naczyniowym niż kierowcą...

 • koniu800

  Oceniono 72 razy 58

  cóż czego można się po tym złodziejskim kraju spodziewać, przecież prawo tworzą najwięksi złodzieje i oszuści z wiejskiej

 • tak.bo.tak

  Oceniono 38 razy 36

  Nazwijmy to po imieniu: TO JEST ZWYKŁE ZŁODZIEJSTWO!

 • pro-contra

  Oceniono 44 razy 32

  "...Na forach internetowych wrze: jakim prawem żądają dopłaty?.... ".
  Czy te ludzie jeszcze nie wiedą, że "prawo" w polsce jest worzone (nawet nie uchwalane!) nie dla społeczeństwa lecz na potrzeby magnackich elyt?
  To prawo jest narzucane przez totalitarny reżim bezbronnym ludziom, którzy nie są w stanie się wyegzekwować swoich systematycznie deptanych obywatelskich przywilejów.

 • takitamsobie

  Oceniono 31 razy 29

  Moja znajoma zdawała pod koniec stycznia. Opłatę za egzamin wpłaciła w grudniu. Tuż przed egzaminem została poinformowana o dodatkowej opłacie. Powiedziano jej, że jeżeli nie zapłaci to nie zostanie dopuszczona do egzaminu. Jeżeli ktoś nie miał przy sobie pieniędzy to podpisywał oświadczenie, że pieniądze zapłaci w terminie do 3 dni - w innym razie sprawa zostanie oddana do kolegium! No to wspomniana znajoma poszła do kasy i zapłaciła 32 złote! (4 złote to opłata pobierana przez ową kasę za wpłatę!).

  Napiszcie jeszcze o tym. O biznesie kasowym jaki kręci się w WORDACH. Setki ludzi dziennie zostawia owe 4 złote opłaty w tych kasach, która jest vis -a -vis okienka uzgadniania terminów i przyjmowania Druczków wpłat!

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 36 razy 26

  podczas gdy praktycznie we wszystkich państwach ułatwia się zdawanie na prawo jazdy, posiada je niemal każdy to w Polsce się to utrudnia.
  .
  rzadko kto wie, ale RADZE WYJECHAC NA UKRAINE LUB BIAŁORUŚ - ZDAĆ PRAWO JAZDY I WRACAĆ DO POLSKI. POLSKA HONORUJE PRAWO JAZDY NAWET Z HONDURASU :) więc radze olać to wszystko, wykupic wycieczke do Tunezji lub Egiptu, zdać prawko i usmiechnietym posługiwac się Egipskim prawkiem w Polsce. W razie kontroli - brak punktów, ale mandaty trzeba płacić gotówką..
  .
  .pozdr

 • folwark_polski

  Oceniono 24 razy 18

  a za co Nowak ma sie szlajać po knajpach? mordy w kubeł i płacić albo używać mózgu samodzielnie podczas wyborów

 • orion57

  Oceniono 10 razy 8

  Komu służy ten cyrk z prawem jazdy?
  - podniesienie poziomu szkolenia- NIE
  - podniesienie poziomu bezpieczeństwa - NIE
  - podniesienie świadomości kierowców - NIE

  Kogo trzeba kopnąć w tyłek?
  - naukowców wymyślających idiotyczne pytania - TAK
  - posłów za głupie przepisy - TAK

  Kto zarabia?
  - PRYWATNE FIRMY
  - PAŃSTWO.

  Wniosek
  Proponuję kierowcom strajk włoski a kandydatom na kierowców aby przez miesiąc NIKT nie podchodził do egzaminu.
  Wspierajmy się razem - FIGA Z MAKIEM DLA ROSTOWSKIEGO i POSŁÓW.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje