Meteoryt nad Czelabińskiem. Prawosławny metropolita: W ten sposób Bóg upomina ludzi

17.02.2013 17:51
Meteor nad Czelabińskiem

Meteor nad Czelabińskiem (Fot. Uncredited AP)

Cerkiew uspokaja wiernych po niedawnym deszczu meteorytów, który spadł pod Czelabińskiem i wywołał falę spekulacji w całej Rosji. Teofan, prawosławny metropolita tego miasta, napisał w tej sprawie apel do swoich diecezjan, zachęcając ich do refleksji.
Metropolita Teofan przestrzegł mieszkańców Czelabińska i całego regionu przed uleganiem panice. Sparafrazował słowa listu do Rzymian św. Pawła, pisząc w apelu skierowanym do wiernych swojej diecezji: ,,Żadne zjawisko naturalne, żadne klęski żywiołowe, choroby, śmierć nie mogą nas odłączyć od Boga".

Prawosławny hierarcha zaznaczył, że doświadczone niebezpieczeństwo powinno wszystkich skłonić do głębokiego przemyślenia ,,swojego stanu wewnętrznego, swojego życia, do przypomnienia sobie jak często wierni modlą się, jak często odwiedzają świątynię, jak wygląda ich postępowanie w świetle Przykazań Bożych". Podkreślił, że Bóg, często wykorzystując naturalne zjawiska, klęski żywiołowe, daje ludziom znaki i napomnienia. Jego zdaniem ostatni deszcz meteorów był napomnieniem nie tylko dla mieszkańców Uralu, ale także dla mieszkańców całej ziemi, żeby uświadomili sobie, w jak kruchym i nieprzewidywalnym świecie żyją.

Na końcu apelu metropolita wyraził wdzięczność Bogu, że zachował mieszkańców Czelabińska i regionu od cięższych konsekwencji katastrofy.Ponad 1100 rannych, duże straty materialne

Podczas piątkowych wydarzeń rannych zostało 1147 osób, wśród których jest 259 dzieci. Do szpitala trafiło 51 osób, w tym 13 dzieci. Dwie osoby są ciężko ranne. Jedną z nich - kobietę ze złamanym kręgosłupem - w sobotę samolotem ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych przetransportowano do Moskwy, do specjalistycznej kliniki.

Władze obwodu czelabińskiego podały, że w regionie fala uderzeniowa po wybuchach uszkodziła około 3 tys. domów mieszkalnych, 361 szkół i przedszkoli oraz 34 szpitale i przychodnie lekarskie. Powierzchnię rozbitych szyb oszacowano na 170 tys. metrów kwadratowych. Całość strat materialnych oceniono na ponad 1 mld rubli (około 33 mln dolarów).

Zobacz także
Komentarze (91)
Meteoryt nad Czelabińskiem. Prawosławny metropolita: W ten sposób Bóg upomina ludzi
Zaloguj się
 • swiatloimrok

  Oceniono 130 razy 92

  a jak pan bóg upominał dinozaury aż wkońcu je zgładził. pamiętacie nie

 • agharto0

  Oceniono 135 razy 79

  panie teofanie... ciekawa postać z tego pańskiego boga... coś mu się nie podoba to jeb, planetoidą o ziemię...

 • tamiko

  Oceniono 105 razy 77

  Taaa, jasne. Bóg upomina swoje dzieci deszczem meteorów. Super. Ciekawe, co pan dostojnik powiedziałby o ojcu, który rzuca w dzieci kamieniami, bo są niegrzeczne na podwórku? Taki biblijny model ojcostwa.

 • harimau666

  Oceniono 109 razy 71

  to taki sam ,,znak" jako i te ,,samospadnięte"korony jarosławskie:)))
  trudno pojąć,że w dzisiejszych czasach ludzie wierzą jeszcze w takie brednie...

 • blogfiles

  Oceniono 74 razy 44

  Nasz klecha na końcu podał by nr telefonu gdzie należy wysłać esa o treści "POMAGAM".

 • a-theist

  Oceniono 58 razy 28

  a religijne czubki znowu!

  tymczasem :
  Przypadkowa przechadzka po szpitalu wariatów pokazuje, że wiara nie dowodzi niczego.

  www.stopreligiom.pl

 • ukos

  Oceniono 49 razy 25

  Jak tylko papież abdykował, to spadł meteoryt, którym był przygnieciony. Trochę pomógł poseł Tomczak.

 • faustxyz

  Oceniono 29 razy 23

  Pan Teflon próbuje się niezdarnie podpiąć i straszyć bacikiem: "módlcie się i sponsorujcie nas jeszcze hojniej, bo jak nie, to Bóg poszczuje was znów meteorem, na kolana ciemniaki!!!". Omg ten patent był już w użyciu w starożytnym Egipcie, więcej kreatywności, panowie w niepraktycznych czapach na głowie:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje