Meteoryt nad Czelabińskiem. Prawosławny metropolita: W ten sposób Bóg upomina ludzi

17.02.2013 17:51
Meteor nad Czelabińskiem

Meteor nad Czelabińskiem (Fot. Uncredited AP)

Cerkiew uspokaja wiernych po niedawnym deszczu meteorytów, który spadł pod Czelabińskiem i wywołał falę spekulacji w całej Rosji. Teofan, prawosławny metropolita tego miasta, napisał w tej sprawie apel do swoich diecezjan, zachęcając ich do refleksji.
Metropolita Teofan przestrzegł mieszkańców Czelabińska i całego regionu przed uleganiem panice. Sparafrazował słowa listu do Rzymian św. Pawła, pisząc w apelu skierowanym do wiernych swojej diecezji: ,,Żadne zjawisko naturalne, żadne klęski żywiołowe, choroby, śmierć nie mogą nas odłączyć od Boga".

Prawosławny hierarcha zaznaczył, że doświadczone niebezpieczeństwo powinno wszystkich skłonić do głębokiego przemyślenia ,,swojego stanu wewnętrznego, swojego życia, do przypomnienia sobie jak często wierni modlą się, jak często odwiedzają świątynię, jak wygląda ich postępowanie w świetle Przykazań Bożych". Podkreślił, że Bóg, często wykorzystując naturalne zjawiska, klęski żywiołowe, daje ludziom znaki i napomnienia. Jego zdaniem ostatni deszcz meteorów był napomnieniem nie tylko dla mieszkańców Uralu, ale także dla mieszkańców całej ziemi, żeby uświadomili sobie, w jak kruchym i nieprzewidywalnym świecie żyją.

Na końcu apelu metropolita wyraził wdzięczność Bogu, że zachował mieszkańców Czelabińska i regionu od cięższych konsekwencji katastrofy.Ponad 1100 rannych, duże straty materialne

Podczas piątkowych wydarzeń rannych zostało 1147 osób, wśród których jest 259 dzieci. Do szpitala trafiło 51 osób, w tym 13 dzieci. Dwie osoby są ciężko ranne. Jedną z nich - kobietę ze złamanym kręgosłupem - w sobotę samolotem ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych przetransportowano do Moskwy, do specjalistycznej kliniki.

Władze obwodu czelabińskiego podały, że w regionie fala uderzeniowa po wybuchach uszkodziła około 3 tys. domów mieszkalnych, 361 szkół i przedszkoli oraz 34 szpitale i przychodnie lekarskie. Powierzchnię rozbitych szyb oszacowano na 170 tys. metrów kwadratowych. Całość strat materialnych oceniono na ponad 1 mld rubli (około 33 mln dolarów).

Zobacz także
Komentarze (91)
Zaloguj się
 • cillian1

  Oceniono 1 raz 1

  religijne durnie!

  Przecież i tak będzie koniec świata - więc możecie olewać tych wodzów od bozi!

  Zresztą i tak to robicie!

  :)))))

 • trabant72

  Oceniono 2 razy 2

  piepszenie z tym meteorytami, jak kamien moze sie rozbic o powietrze, maciarkiewicz udowodnil ze to lipa podrzucal kamien do gory a ten spadal nienaruszony ,zreszta ta opinie potwierdzaja takze inni eksperci z TWOREK

 • asiunia-21

  0

  Ciekawe jak to się odnosi do tekstów napisanych w Apokalipsie? Czy jest tu jakiś specjalista który mógłby się na ten temat wypowiedzieć?

 • skazuk

  Oceniono 1 raz 1

  Moze to i stare ale ciagle dziala/

 • puch-atek

  Oceniono 2 razy 2

  Klecho, shot to fuck up!

 • banan125

  Oceniono 2 razy 2

  ciemny pasterz grozi jeszcze bardziej ciemnym baranom w Rosji ...

 • banan125

  Oceniono 2 razy 2

  coś słabo ten twój bóg sobie radzi z celowaniem - skoro zamiast perd...nąć w Moskwę to walnął w Czelabińsk

 • kriskret10

  Oceniono 3 razy 3

  O czym ten szqaman pieprzy ?!?!?- Jaki bog ? Co za kretyn !
  Tacy wlasnie psychopaci chodza, do kosciolow , boznic.
  Nie przypuszczalem , ze przyjdzie mi zyc w czasach , gdzie psychopaci be,da, na swiecznikach i to jescze z takim poparciem skretynialego tlumu.

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 2

  Bog upomina ludzi zeby dawali na tace.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje