Pitera atakuje Holland: Powiedziała nieprawdę. I używa słów rodem ze słownika Palikota

17.02.2013 14:41
Julia Pitera, Agnieszka Holland

Julia Pitera, Agnieszka Holland (Fot. Wojciech Olkuśnik, Marcin Stępień / Agencja Gazeta)

- Agnieszka Holland powiedziała nieprawdę. To, o co oskarżyła Platformę, nigdy nie było zapisane w statucie partii - oświadczyła dziś na antenie TVN24 posłanka PO Julia Pitera. To odpowiedź na zarzuty reżyserki, która w związku z odrzuceniem projektów dotyczących związków partnerskich zapowiedziała, że na "oszustów więcej głosować nie będzie".
- Głosowałam na Platformę Obywatelską, która ustami premiera obiecywała związki partnerskie i in vitro. Na oszustów więcej głosować nie będę - mówiła w rozmowie z "Newsweekiem" reżyserka Agnieszka Holland.

Na zarzuty reżyserki odpowiedział dziś w "Kawie na ławie" Julia Pitera: - Przede wszystkim powiedziała nieprawdę, bo to, o co oskarżyła Platformę, nigdy nie było zapisane w statucie Platformy Obywatelskiej. I naprawdę jest mi przykro, że osoba dobrze wykształcona, bywała i, jak mi się wydawało, mająca powściągliwy język używa słów rodem ze słownika Janusza Palikota w kontekście stwierdzenia jakiegoś rzekomego faktu, który nigdy nie miał miejsca.

"Politycy potrzebują zastrzyków z adrenaliny"

Posłanka PO przekonywała, że "Platforma straciła parę punktów" w sondażach nie dlatego, że "pani Holland ogłosiła to, co ogłosiła". - Ciśnienie rośnie, bo politycy intensywnie dyskutują i rośnie po prostu temperatura. W życiu politycznym zastrzyki z adrenaliny są bardzo potrzebne i politycy sami je sobie wstrzykują. A przy okazji opinia publiczna jest cały czas elektryzowana - tłumaczyła.

W kontekście zapowiadanych zmian w rządzie po odejściu Tomasza Arabskiego zapowiedziała, że "nie powinno stać się dużo więcej ponad to, co zapowiadał pan premier" i że nie w tym "żadnej sztuczki PR-owskiej" Donalda Tuska. - Odchodzi pan minister Arabski, który jest ministrem konstytucyjnym, członkiem Rady Ministrów. Na jego miejsce przyjdzie ktoś, kto może zostanie przesunięty z innego stanowiska, na które przyjdzie ktoś inny - dodała Pitera.

"Ciekawe, kto po tym wniosku abdykuje..."

Zbigniew Ziobro pytany o to, kogo jako pierwszego z obecnego rządu by dymisjonował, odpowiedział: - Być może Solidarna Polska pomoże panu premierowi podjąć słuszną decyzję, gdyż w dniu dzisiejszym będzie konferencja, na której przedstawimy wniosek o wotum nieufności dla pana ministra Nowaka, który okazał się człowiekiem kompletnie bezradnym.

Tu przerwała mu Julia Pitera, wtrącając ku wesołości kilku gości: - Ciekawe, kto tym razem abdykuje po waszym wniosku...

- Oby Donald Tusk - odpowiedział prezes SP.

"To wszystko to PR-owa ściema Tuska"

Ziobrze wtórowali Adam Hofman z PiS i Robert Biedroń z Ruchu Palikota. - Zmieńmy szefa tego bałaganu, a nie jego pomocników. I taki projekt PiS jest na stole, prof. Gliński jest zgłoszony - oświadczył rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do zgłoszonego już konstruktywnego wotum nieufności dla obecnego rządu.

- Cały rząd jest do wymiany i wszyscy to widzimy. Nie zderzaki, ale cały samochód - zgodził się polityk RP. - O prof. Glińskim możemy rozmawiać, ale chciałbym państwu przypomnieć, że te ściemy z rekonstrukcją rządu padają dość często ze strony premiera. Bo to jest PR-owa ściema - przekonywał Biedroń.

Zobacz także
Komentarze (232)
Zaloguj się
 • winterm

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedyś sądzłłem, że PItera udaje bigotkę i kretynkę. Byłem w błędzie. Ona nie udaje.

 • letopis

  Oceniono 1 raz -1

  Energiczne są te posty w obronie świętego oburznia Agnieszki Holland i jej córki, która się zastanawia nad wyjazdem z kraju. No coż, jeżeli ten kraj tak mało Kasię obchodzi, niech wyjeżdża.Pani Holland tez niech się obraża na Tuska i rządzącą partię, ma do tego prawo.Ma prawo, ale szkoda ,że się obraża, bo nie ma o co.
  Nowinki obyczajowe w kraju naszym przyjmują sie powoli. Nie ma w tym niczego niespodziewanego.Dojdzie do związków partnerskich później niż u zachodnich sąsiadów, ale dojdzie, bo skoro się o tym mówi, zaczyna się myślenie i rozmawianie w domach, powoli przełamuje się uprzedzenia, oswaja z tą strona nowości, która początkowo wydaje się groźna czy niebezpieczna.Takie są prawa życia. Obie panie na pewno to wiedzą, ale że obie mają o sobie wyjątkowo wysokie mniemanie, więc mówią, co mówią. Może nie znają dekalogu, ale głosi on że pycha jest pierwszym z grzechów głównych.

 • basia.k3

  0

  Najlepiej zeby Pitera abdykowala!
  Ta to ma wyjątkowo krótka pamięć.

 • gadojan

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe pani Pitera stwierdzila, ze p. Holand klamie jak p. Palikot (wymysla fakty, ktore nie mialy miejsca) no ale jak pan Palikot byl w PO to owo wymyslanie faktow niemajacych miejsca pani Piterze nie przeszkadzalo???

 • hanys1947

  Oceniono 2 razy 2

  Pitera, ty już zaśmierdłaś przy korycie. Zajmij się swoją piterą.

 • topiramax

  Oceniono 1 raz 1

  Skoro pani Pitera się nie martwi, że wyborcy od PO odpływają/ odpłyną, to nie będzie zaskoczona. Ot i zdrowe podejście do życia;)

 • uzdek98

  Oceniono 4 razy 4

  ooo no prosze ... picera wrocila na salony PO wygnaniu za afere dorszowa .... platfusiara az przebiera kopytami, zeby znowu sie wkupic w laski naszego slonca peru, smoka singapuru, glazu dolomitow ....

  ale to juz teraz nie jest takie proste... nie wystarczy tylko bluzgac i pluc slina ...

 • macia-9

  Oceniono 1 raz 1

  Co to jest Pitera? Bo kim jest Agnieszka Holland to wiem.

 • kato-rznik

  Oceniono 1 raz 1

  Kobieta przynajmniej - podobnie jak Palikot - nie owija g. w papierek!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje