Pitera atakuje Holland: Powiedziała nieprawdę. I używa słów rodem ze słownika Palikota

Julia Pitera, Agnieszka Holland

Julia Pitera, Agnieszka Holland (Fot. Wojciech Olkuśnik, Marcin Stępień / Agencja Gazeta)

- Agnieszka Holland powiedziała nieprawdę. To, o co oskarżyła Platformę, nigdy nie było zapisane w statucie partii - oświadczyła dziś na antenie TVN24 posłanka PO Julia Pitera. To odpowiedź na zarzuty reżyserki, która w związku z odrzuceniem projektów dotyczących związków partnerskich zapowiedziała, że na "oszustów więcej głosować nie będzie".
- Głosowałam na Platformę Obywatelską, która ustami premiera obiecywała związki partnerskie i in vitro. Na oszustów więcej głosować nie będę - mówiła w rozmowie z "Newsweekiem" reżyserka Agnieszka Holland.

Na zarzuty reżyserki odpowiedział dziś w "Kawie na ławie" Julia Pitera: - Przede wszystkim powiedziała nieprawdę, bo to, o co oskarżyła Platformę, nigdy nie było zapisane w statucie Platformy Obywatelskiej. I naprawdę jest mi przykro, że osoba dobrze wykształcona, bywała i, jak mi się wydawało, mająca powściągliwy język używa słów rodem ze słownika Janusza Palikota w kontekście stwierdzenia jakiegoś rzekomego faktu, który nigdy nie miał miejsca.

"Politycy potrzebują zastrzyków z adrenaliny"

Posłanka PO przekonywała, że "Platforma straciła parę punktów" w sondażach nie dlatego, że "pani Holland ogłosiła to, co ogłosiła". - Ciśnienie rośnie, bo politycy intensywnie dyskutują i rośnie po prostu temperatura. W życiu politycznym zastrzyki z adrenaliny są bardzo potrzebne i politycy sami je sobie wstrzykują. A przy okazji opinia publiczna jest cały czas elektryzowana - tłumaczyła.

W kontekście zapowiadanych zmian w rządzie po odejściu Tomasza Arabskiego zapowiedziała, że "nie powinno stać się dużo więcej ponad to, co zapowiadał pan premier" i że nie w tym "żadnej sztuczki PR-owskiej" Donalda Tuska. - Odchodzi pan minister Arabski, który jest ministrem konstytucyjnym, członkiem Rady Ministrów. Na jego miejsce przyjdzie ktoś, kto może zostanie przesunięty z innego stanowiska, na które przyjdzie ktoś inny - dodała Pitera.

"Ciekawe, kto po tym wniosku abdykuje..."

Zbigniew Ziobro pytany o to, kogo jako pierwszego z obecnego rządu by dymisjonował, odpowiedział: - Być może Solidarna Polska pomoże panu premierowi podjąć słuszną decyzję, gdyż w dniu dzisiejszym będzie konferencja, na której przedstawimy wniosek o wotum nieufności dla pana ministra Nowaka, który okazał się człowiekiem kompletnie bezradnym.

Tu przerwała mu Julia Pitera, wtrącając ku wesołości kilku gości: - Ciekawe, kto tym razem abdykuje po waszym wniosku...

- Oby Donald Tusk - odpowiedział prezes SP.

"To wszystko to PR-owa ściema Tuska"

Ziobrze wtórowali Adam Hofman z PiS i Robert Biedroń z Ruchu Palikota. - Zmieńmy szefa tego bałaganu, a nie jego pomocników. I taki projekt PiS jest na stole, prof. Gliński jest zgłoszony - oświadczył rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do zgłoszonego już konstruktywnego wotum nieufności dla obecnego rządu.

- Cały rząd jest do wymiany i wszyscy to widzimy. Nie zderzaki, ale cały samochód - zgodził się polityk RP. - O prof. Glińskim możemy rozmawiać, ale chciałbym państwu przypomnieć, że te ściemy z rekonstrukcją rządu padają dość często ze strony premiera. Bo to jest PR-owa ściema - przekonywał Biedroń.

Zobacz także
Komentarze (232)
Pitera atakuje Holland: Powiedziała nieprawdę. I używa słów rodem ze słownika Palikota
Zaloguj się
 • navaira

  Oceniono 479 razy 411

  "Przede wszystkim powiedziała nieprawdę, bo to, o co oskarżyła Platformę, nigdy nie było zapisane w statucie Platformy Obywatelskiej."

  Ależ pani Holland nie powiedziała nic o statucie, mówiła o słowach premiera. "Głosowałam na Platformę Obywatelską, która ustami premiera obiecywała związki partnerskie i in vitro." Czy pani Pitera nie odróżnia słów "usta" i "status"? Wiem, że są nieco podobne...

 • his_dudeness

  Oceniono 268 razy 198

  Teraz się statutem wymawiają. Obiecywali, ale nie zapisali w statucie partii, ot sposób na czyste sumienie.
  Szkoda, że w expose El Premiejro stanowczo oznajmiał, że się zajmie pewnymi sprawami, które potem kompletnie olał.

 • remo29

  Oceniono 129 razy 87

  Pitera, Pitera... Nie kojarzę...
  --
  parada karzełków

 • ewa-316

  Oceniono 75 razy 65

  Pani Pitera liczy na naszą amnezję, wygadując głupoty, statut do obietnic wyborczych ma tyle co piernik do wiatraka, wielu głosowała na Platformę, bo akceptowało program jaki głosiła, i co ?? mleko sie wylało, bo ludzie pamietają co się mówiło a co się robi :(( fundusz kościelny też miał być zlikwidowany !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje