Nigeria: Uzbrojeni bandyci porwali siedmioro obcokrajowców

17.02.2013 14:41
Wojsko w Nigerii

Wojsko w Nigerii (Fot. ERIC GAILLARD REUTERS)

Uzbrojeni ludzie zaatakowali obóz firmy budowlanej w stanie Bauchi na północy Nigerii. Zastrzelili strażnika i porwali siedmioro cudzoziemskich pracowników - z Wielkiej Brytanii, Grecji, Włoch i Libanu. Porwanie potwierdziły nigeryjskie władze.
Napadu dokonano w nocy z soboty na niedzielę w mieście Jamare w stanie Bauchi. Według komendanta policji stanu Bauchi, Mohammeda Ladana, napastnicy najpierw zaatakowali więzienie i posterunek policji, a kiedy zostali odparci, napadli na obóz libańskiej firmy Setraco, budującej tam drogę.

Szef lokalnego rządu Adamu Aliyu powiedział, że napastnicy uprowadzili Brytyjczyka, Włocha, Greka i czworo Libańczyków, w tym dwie kobiety.

W północnej Nigerii, zamieszkanej w większości przez muzułmanów, zamachów, napaści i porwań dokonują islamiści, w tym radykalna sekta Boko Haram, która chce utworzyć w całej Nigerii islamistyczne państwo.

Zobacz także
Komentarze (8)
Nigeria: Uzbrojeni bandyci porwali siedmioro obcokrajowców
Zaloguj się
 • faustxyz

  Oceniono 28 razy 18

  Teraz widać jaki z posła Godsona rzekomo żarliwy chrześcijanin, "odważny do bólu", w kraju pod dominacją kleru, jego poglądy są pospolite. Tymczasem w jego ojczyźnie dzieje się naprawdę źle, oj jest tam co robić co zmieniać. On rzekomo wykształcony przydałby się swojemu krajowi, tylko, że tam jest niebezpiecznie i biednie, ot chrześcijanin z przeceny...

 • siekier35

  Oceniono 20 razy 10

  ci co jadą na kontrakt chyba wiedzą w co się pakują.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 22 razy 8

  Bandyci? W Syrii GW i inne propagandowe szmaty nazwałyby ich rebeliantami !

 • tatun44

  Oceniono 7 razy 3

  A to nie przypadkiem m ziomale Godsona ??

 • od-or

  Oceniono 2 razy 2

  porwać rodziny tych bandytów i jak oni zabiją zakładników to wykończyć ich rodziny.

 • leslaw28

  Oceniono 1 raz 1

  do analfabetow z GW, nie "islamistyczne panstwo", tylko "islamskie".Przy okazji co sie dzieje z Onyekwere,ostatnio nazywajacym sie Godson, zamiast tyc w Polsce niech wraca do Nigerii, ktora jest coraz blizsza wojny domowej

 • onefoks

  0

  dlaczego my ich weuropie nie mordujemy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje