Po weekendzie sypnie śniegiem. Będzie ślisko, a mgły ograniczą widoczność

17.02.2013 09:05
W poniedziałek sypnie śniegiem

W poniedziałek sypnie śniegiem (fot. Gazeta.pl)

Dziś spadnie trochę śniegu i marznącej mżawki, w nocy przyjdą mgły. A w poniedziałek będzie sypał śnieg - w niektórych rejonach Polski przybędzie go nawet do 10 cm. Czeka nas kilka dni nieprzyjemnej pluchy - temperatura raz będzie powyżej, a raz poniżej zera.
W niedzielę szanse na słońce będą raczej niewielkie - przeważać będzie zachmurzenie duże lub całkowite. Miejscami spadnie słaby śnieg, mżawka lub marznąca mżawka. Do tego zapowiadane są silne zamglenia oraz początkowo mgły ograniczające widzialność od 300 do 3000 m.

Na wschodzie kraju i w karpackich dolinach temperatury poniżej zera - od -3 do -1 stopnia Celsjusza, na zachodzie i na wybrzeżu będzie cieplej - od 0 do 2 stopni Celsjusza. Wiać będzie słaby wschodni wiatr.

Zimna noc ze śniegiem, marznącą mżawką i mgłą

W nocy ściśnie mocniejszy mróz - od -7 do -4 stopni Celsjusza na wschodzie do -1 do 0 stopni Celsjusza na zachodzie i na wybrzeżu; w dolinach karpackich od -9 do -5 stopni Celsjusza. Nadal będzie pochmurno, choć lokalnie może się przejaśnić.

Wciąż miejscami padać będzie słaby śnieg, mżawka lub marznąca mżawka. W dalszym ciągu będą utrzymywać się mgły. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu i Pomorzu przechodzący w słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Będzie sypał śnieg. Przybędzie do 10 cm

W poniedziałek zrobi się biało. Na wybrzeżu, Pomorzu, na północy ziemi lubuskiej, Wielkopolski i na Kujawach opady śniegu miejscami spowodują przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Na zachodnim wybrzeżu i Nizinie Szczecińskiej okresami śnieg z deszczem. Na pozostałym obszarze Polski również spadnie śnieg (ale będzie go mniej), mżawka lub marznąca mżawka. Utrzymywać się będą mgły i zamglenia - widzialność wyniesie od 300 do 3000 m.

Temperatura będzie oscylować wokół zera - na przeważającym obszarze kraju maksymalnie od -1 do 1 stopnia Celsjusza. Na północnym wschodzie i w dolinach górskich od -2 do -1 stopnia, a na wybrzeżu i Nizinie Szczecińskiej od 1 do 2 stopni Celsjusza. Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/godz., powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne, południowo-zachodni. Na południowym wschodzie wiatr słaby, zmienny.

Warszawa: Chmury, śnieg, zamglenie

W Warszawie w niedzielę i poniedziałek zachmurzenie będzie duże, okresami możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 0 stopni Celsjusza. W niedzielę wiać będzie słaby wschodni wiatr, w poniedziałek zmieni kierunek na południowo-zachodni. W nocy z niedzieli na poniedziałek może spaść słaby śnieg, a zamglenie ograniczy widzialność - od 1000 do 3000 metrów. Temperatura minimalna wyniesie -3 stopnie Celsjusza.

Przeważający obszar kontynentu jest pod wpływem rozległego układu wyżowego rozciągającego się od Francji i Wielkiej Brytanii po Rosję. Pozostałe rejony Europy są w zasięgu niżów. Polska jest pod wpływem wyżu z centrum w rejonie Zatoki Gdańskiej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie spadać.

Komentarze (23)
Zaloguj się
 • sierota79r

  0

  p.i.e.r.d.o.l.e zostaje w chacie i niegdzie nie jadę ...

 • wojtusz

  Oceniono 24 razy 20

  Warszawkę może w ch*j zasypać.

 • czterymyszy

  Oceniono 2 razy 2

  fajnie, będzie można jeździć na nartach

 • toxicwaltz

  Oceniono 5 razy 1

  Normalna zima, a GW panikuje, jakby miało dojść do kolejnej zimy stulecia.

 • belferski

  0

  Tylko instalki!

 • komix1

  Oceniono 5 razy 1

  Hmmm, patrząc na mapkę jedynym przyjaznym miejscem w PL będzie moja Bydgoszcz. Zapraszam zatem :D

 • dejtrejder

  Oceniono 23 razy 7

  Zima w tym roku była piękna, śnieżna. Jednocześnie nie było upierdliwych, siarczystych mrozów. Śnieg przykrył ten cały syf i praktycznie leży od grudnia z przerwą na katolickie święta :) Pierwszy raz od wielu lat muszę przyznać, że podobała mi się zima.
  Mam jednocześnie nadzieję, że do końca lutego wszystko stopnieje i na początku marca przywitamy piękną i słoneczną wiosnę z temperaturami + 15 stopni Celsjusza.

 • ail7879

  Oceniono 12 razy 0

  zima tego roku nie jest łagodna.
  Temperatury są niższe niż srednia wieloletnia.
  Świnoujście ma średnią wieloletnią stycznia 0, grudnia +1, lutego +0,5.
  To oznacza np. że w styczniu średnio jest +3 w dzien, -3 w nocy.
  Ale ciągłe życie stereotypami wynika z tego, że włąśnie na ziemie zachodnie przyjechali ludzie z Wilna, Grodna i bez przerwy powtarzali wnukom ze kiedys to były zimy.
  I dalej są :)
  W Wilnie zimy są ze 6 stopni chłodniejsze niz na zachodzie Polski.

 • staqqq

  Oceniono 6 razy -2

  A w Bydgoszcz przywali meteor:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje