Po weekendzie sypnie śniegiem. Będzie ślisko, a mgły ograniczą widoczność

17.02.2013 09:05
W poniedziałek sypnie śniegiem

W poniedziałek sypnie śniegiem (fot. Gazeta.pl)

Dziś spadnie trochę śniegu i marznącej mżawki, w nocy przyjdą mgły. A w poniedziałek będzie sypał śnieg - w niektórych rejonach Polski przybędzie go nawet do 10 cm. Czeka nas kilka dni nieprzyjemnej pluchy - temperatura raz będzie powyżej, a raz poniżej zera.
W niedzielę szanse na słońce będą raczej niewielkie - przeważać będzie zachmurzenie duże lub całkowite. Miejscami spadnie słaby śnieg, mżawka lub marznąca mżawka. Do tego zapowiadane są silne zamglenia oraz początkowo mgły ograniczające widzialność od 300 do 3000 m.

Na wschodzie kraju i w karpackich dolinach temperatury poniżej zera - od -3 do -1 stopnia Celsjusza, na zachodzie i na wybrzeżu będzie cieplej - od 0 do 2 stopni Celsjusza. Wiać będzie słaby wschodni wiatr.

Zimna noc ze śniegiem, marznącą mżawką i mgłą

W nocy ściśnie mocniejszy mróz - od -7 do -4 stopni Celsjusza na wschodzie do -1 do 0 stopni Celsjusza na zachodzie i na wybrzeżu; w dolinach karpackich od -9 do -5 stopni Celsjusza. Nadal będzie pochmurno, choć lokalnie może się przejaśnić.

Wciąż miejscami padać będzie słaby śnieg, mżawka lub marznąca mżawka. W dalszym ciągu będą utrzymywać się mgły. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu i Pomorzu przechodzący w słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Będzie sypał śnieg. Przybędzie do 10 cm

W poniedziałek zrobi się biało. Na wybrzeżu, Pomorzu, na północy ziemi lubuskiej, Wielkopolski i na Kujawach opady śniegu miejscami spowodują przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Na zachodnim wybrzeżu i Nizinie Szczecińskiej okresami śnieg z deszczem. Na pozostałym obszarze Polski również spadnie śnieg (ale będzie go mniej), mżawka lub marznąca mżawka. Utrzymywać się będą mgły i zamglenia - widzialność wyniesie od 300 do 3000 m.

Temperatura będzie oscylować wokół zera - na przeważającym obszarze kraju maksymalnie od -1 do 1 stopnia Celsjusza. Na północnym wschodzie i w dolinach górskich od -2 do -1 stopnia, a na wybrzeżu i Nizinie Szczecińskiej od 1 do 2 stopni Celsjusza. Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/godz., powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne, południowo-zachodni. Na południowym wschodzie wiatr słaby, zmienny.

Warszawa: Chmury, śnieg, zamglenie

W Warszawie w niedzielę i poniedziałek zachmurzenie będzie duże, okresami możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 0 stopni Celsjusza. W niedzielę wiać będzie słaby wschodni wiatr, w poniedziałek zmieni kierunek na południowo-zachodni. W nocy z niedzieli na poniedziałek może spaść słaby śnieg, a zamglenie ograniczy widzialność - od 1000 do 3000 metrów. Temperatura minimalna wyniesie -3 stopnie Celsjusza.

Przeważający obszar kontynentu jest pod wpływem rozległego układu wyżowego rozciągającego się od Francji i Wielkiej Brytanii po Rosję. Pozostałe rejony Europy są w zasięgu niżów. Polska jest pod wpływem wyżu z centrum w rejonie Zatoki Gdańskiej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie spadać.

Komentarze (23)
Po weekendzie sypnie śniegiem. Będzie ślisko, a mgły ograniczą widoczność
Zaloguj się
 • fajnychristoph

  Oceniono 30 razy 22

  Łagodna zima = podwyżka gazu :)

 • wojtusz

  Oceniono 24 razy 20

  Warszawkę może w ch*j zasypać.

 • ulcus.rodens

  Oceniono 31 razy 13

  No 10 cm to naprawdę intensywne opady. A jak nazwiecie sytuację w której spada prawie metr śniegu?

 • jajagam

  Oceniono 13 razy 11

  Takie ograniczenie widoczności do jedynych 3.000m to prawdziwa rozpacz.

 • 1witold4444

  Oceniono 25 razy 9

  Przestancie z tym "puchem", tym razem juz w tytule, szczegolnie, ze z artykulu wynika, ze bedzie paskudnie.

 • dejtrejder

  Oceniono 23 razy 7

  Zima w tym roku była piękna, śnieżna. Jednocześnie nie było upierdliwych, siarczystych mrozów. Śnieg przykrył ten cały syf i praktycznie leży od grudnia z przerwą na katolickie święta :) Pierwszy raz od wielu lat muszę przyznać, że podobała mi się zima.
  Mam jednocześnie nadzieję, że do końca lutego wszystko stopnieje i na początku marca przywitamy piękną i słoneczną wiosnę z temperaturami + 15 stopni Celsjusza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje