Bez zgody rodziny pokazano show z zastrzeloną przez Pistoriusa modelką

16.02.2013 22:47
Fragment show z udziałem modelki

Fragment show z udziałem modelki (Fot. Denis Farrell AP)

W sobotę wyemitowano w RPA telewizyjny show z modelką Reevą Steenkamp, która dwa dni wcześniej została zastrzelona przez swojego chłopaka, najsłynniejszego niepełnosprawnego lekkoatletę Oscara Pistoriusa. Rodzina nie została zapytana o zgodę.
- Reeva była dumna z udziału w tym programie. Poza tym chciała bardzo, byśmy to obejrzeli. Gdy po raz ostatni z nią rozmawiałam, prosiła mnie, bym tego nie przegapiła. Nikt ze stacji nas nie pytał, czy życzymy sobie, by ten show został wyemitowany, ale jednocześnie nie mieliśmy też nic przeciwko temu - powiedziała kuzynka modelki Sharon Steenkamp.

Uśmiechnięta, wesoła i szczęśliwa

Cały program pokazany przez SABC został nakręcony przed rokiem na Jamajce. Dziewczyna Pistoriusa była niemal cały czas uśmiechnięta, wesoła i wyraźnie szczęśliwa.

Do zbrodni doszło w czwartek nad ranem, a jedynym podejrzanym jest Pistorius, biegacz z dwoma amputowanymi nogami. Od tego momentu przebywa w areszcie. We wtorek ma się odbyć druga rozprawa, na której prokurator oskarży go prawdopodobnie o morderstwo z premedytacją. Pierwsza wersja, jaka dotarła do mediów, była taka, że lekkoatleta pomylił ją z włamywaczem i dlatego zaczął strzelać. Nie zostało to jednak potwierdzone przez policję.

Pogrzeb w przyszłym tygodniu

Rodzina ofiary nie może się pogodzić z jej śmiercią. To był dla niej prawdziwy szok. - To potrwa bardzo długo, zanim wszyscy przyzwyczają się do myśli, że jej nie ma - powiedział wujek Mike Steenkamp.

Modelka ma zostać pochowana w przyszłym tygodniu w rodzinnym Port Elizabeth.

Pistorius to pierwszy w historii lekkoatleta, który po amputacji kończyn wystąpił w igrzyskach olimpijskich (w Pekinie i Londynie). Stracił obie nogi w wieku 11 miesięcy w wyniku wrodzonej wady. 15 lipca 2007 roku w mityngu IAAF w Sheffield, startując na specjalnych protezach, rywalizował jako pierwszy niepełnosprawny sportowiec razem ze sprawnymi lekkoatletami. W 2008 roku Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) uznał, że może brać udział w igrzyskach olimpijskich.

Zobacz także
Komentarze (15)
Bez zgody rodziny pokazano show z zastrzeloną przez Pistoriusa modelką
Zaloguj się
 • cholonek

  Oceniono 70 razy 52

  "pokazano show z zastrzeloną przez Pistoriusa modelką" - ze niby co, posadzili trupa w fotelu?

 • cholonek

  Oceniono 36 razy 28

  Podobno gazetay w RPA rozpisują sie, ze polski portal o nazwie gazeta.pl "bez zgody rodziny opublikował zdjęcia zastrzelonej przez Pistoriusa modelki". Ech, media, media, człowiek człowiekowi wilkiem, a hiena hienie rękę myje...

 • maja92

  Oceniono 15 razy 15

  Skynews twierdzi, ze rodzina wyrazila zgode:
  news.sky.com/story/1052975/pistorius-girlfriends-tv-show-goes-ahead
  "Spokesman for broadcaster SABA, Kaizer Kganyago, said: "The mother agreed that we should go ahead and we are free to go ahead. We are working on how to pay tribute to her." "

 • miroslawa133

  Oceniono 14 razy 14

  To chyba normalne, ze pokazuja zdjecia kogos, kogo juz nie ma, dla uczczenia jej pamieci. Nie widze w tym nic gorszacego.

 • stokrotkax26

  Oceniono 10 razy 8

  Kolejny przyklad na ignorancje GW. Nie pierwszy raz stwierdzam, ze powinniscie zaczac od zajrzenia na portale zagraniczne zanim wypiszecie podobne "artykuly". Otoz Rodzina modelki nie widzi zadnego problemu w tej emisji, malo tego; nawet zachecila do jego ogladania. Pozdrawiam.

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 20 razy 6

  A niby po co mieli pytać o zgodę? Czy w Polsce przez ostatnie trzy lata jakakolwiek telewizja zapytała rodzinę którejkolwiek ofiary katastrofy smoleńskiej, czy może wyemitować materiał filmowy, który ją przedstawia (bo przecież nie - z jej udziałem)? Nie. I słusznie. Gdyż chodzi o osoby publiczne (pomijam załogę i ochronę). Ta modelka też była osobą publiczną.

 • kesik001

  Oceniono 3 razy 3

  Materiał był własnością stacji i miała w pełni prawo do wyemitowania go.
  A co do względów moralnych to zdecydowanie powinni go nie emitować.
  Ale moralność to dziś nieznane coś....
  Najlepiej wiedzą o tym polskie świnie z wiejskiej.

 • kharper

  Oceniono 5 razy 3

  GWedahtury.......za zgoda, rodzina sama prosila SKY oto....przyboooce

 • grozka

  Oceniono 47 razy 3

  Pan Janusz Korwin-Mikke miał rację?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje