Bez zgody rodziny pokazano show z zastrzeloną przez Pistoriusa modelką

16.02.2013 22:47
Fragment show z udziałem modelki

Fragment show z udziałem modelki (Fot. Denis Farrell AP)

W sobotę wyemitowano w RPA telewizyjny show z modelką Reevą Steenkamp, która dwa dni wcześniej została zastrzelona przez swojego chłopaka, najsłynniejszego niepełnosprawnego lekkoatletę Oscara Pistoriusa. Rodzina nie została zapytana o zgodę.
- Reeva była dumna z udziału w tym programie. Poza tym chciała bardzo, byśmy to obejrzeli. Gdy po raz ostatni z nią rozmawiałam, prosiła mnie, bym tego nie przegapiła. Nikt ze stacji nas nie pytał, czy życzymy sobie, by ten show został wyemitowany, ale jednocześnie nie mieliśmy też nic przeciwko temu - powiedziała kuzynka modelki Sharon Steenkamp.

Uśmiechnięta, wesoła i szczęśliwa

Cały program pokazany przez SABC został nakręcony przed rokiem na Jamajce. Dziewczyna Pistoriusa była niemal cały czas uśmiechnięta, wesoła i wyraźnie szczęśliwa.

Do zbrodni doszło w czwartek nad ranem, a jedynym podejrzanym jest Pistorius, biegacz z dwoma amputowanymi nogami. Od tego momentu przebywa w areszcie. We wtorek ma się odbyć druga rozprawa, na której prokurator oskarży go prawdopodobnie o morderstwo z premedytacją. Pierwsza wersja, jaka dotarła do mediów, była taka, że lekkoatleta pomylił ją z włamywaczem i dlatego zaczął strzelać. Nie zostało to jednak potwierdzone przez policję.

Pogrzeb w przyszłym tygodniu

Rodzina ofiary nie może się pogodzić z jej śmiercią. To był dla niej prawdziwy szok. - To potrwa bardzo długo, zanim wszyscy przyzwyczają się do myśli, że jej nie ma - powiedział wujek Mike Steenkamp.

Modelka ma zostać pochowana w przyszłym tygodniu w rodzinnym Port Elizabeth.

Pistorius to pierwszy w historii lekkoatleta, który po amputacji kończyn wystąpił w igrzyskach olimpijskich (w Pekinie i Londynie). Stracił obie nogi w wieku 11 miesięcy w wyniku wrodzonej wady. 15 lipca 2007 roku w mityngu IAAF w Sheffield, startując na specjalnych protezach, rywalizował jako pierwszy niepełnosprawny sportowiec razem ze sprawnymi lekkoatletami. W 2008 roku Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) uznał, że może brać udział w igrzyskach olimpijskich.

Zobacz także
Komentarze (15)
Zaloguj się
 • kesik001

  Oceniono 3 razy 3

  Materiał był własnością stacji i miała w pełni prawo do wyemitowania go.
  A co do względów moralnych to zdecydowanie powinni go nie emitować.
  Ale moralność to dziś nieznane coś....
  Najlepiej wiedzą o tym polskie świnie z wiejskiej.

 • kesik001

  Oceniono 1 raz 1

  Uciąć mu nogi w myśl zasady oko za oko.

  ;)

 • gall.anonim.pn

  0

  Innymi słowy doszlusowano do poziomu polskiego dziennikarstwa...

 • 010onyx

  0

  A gazeta.pl dawała szoł minuta po minucie o Pistoriusie w sądzie w dziale sport.pl.

 • tokontoniejestwolne

  0

  Może napisz dziennikarzu lepiej, że rodzina nie wyraziła sprzeciwu.
  Reeva's cousin, Sharon Steenkamp, told the Associated Press news agency the family did not oppose the airing, saying: "Her last words to us personally was that she wants us to watch it."

 • obserwatorek2012

  0

  Gazeta dała tytuł prowokacyjny
  a my tokujmy sobie o tym
  nie ma sprawy
  ale o innych ważnych sprawach też napiszemy
  jak nie tu to w innym portalu

 • stokrotkax26

  Oceniono 10 razy 8

  Kolejny przyklad na ignorancje GW. Nie pierwszy raz stwierdzam, ze powinniscie zaczac od zajrzenia na portale zagraniczne zanim wypiszecie podobne "artykuly". Otoz Rodzina modelki nie widzi zadnego problemu w tej emisji, malo tego; nawet zachecila do jego ogladania. Pozdrawiam.

 • miroslawa133

  Oceniono 14 razy 14

  To chyba normalne, ze pokazuja zdjecia kogos, kogo juz nie ma, dla uczczenia jej pamieci. Nie widze w tym nic gorszacego.

 • kharper

  Oceniono 5 razy 3

  GWedahtury.......za zgoda, rodzina sama prosila SKY oto....przyboooce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje