Wybuch meteoru także nad Kubą. "Kula ognia większa niż słońce" [WIDEO]

16.02.2013 18:49
Smuga na niebie po przelatującym meteorze, Kuba

Smuga na niebie po przelatującym meteorze, Kuba (Fot. YouTube)

Wszystko wskazuje na to, że Kuba doświadczyła w zeszłym tygodniu zjawiska podobnego do eksplozji meteoru nad Czelabińskiem w Rosji. Media na wyspie donosiły o zaskoczonych mieszkańcach, którzy zobaczyli jasne światło na niebie, a następnie usłyszeli głośny wybuch. W domach zatrzęsły się okna i ściany - informuje agencja AP.
Obiekt leciał nad centralną częścią kraju i zanim eksplodował, zmienił się w kulę ognia "większą niż słońce" - podała w piątek kubańska telewizja, powołując się na naocznych świadków niecodziennego wydarzenia.

Według mieszkańców Rodas, w prowincji Cienfuegos, obiekt widoczny był jako jasny punkt, za którym tworzyła się szeroka smuga na niebie.- Wyszedłem z domu na ryby około piątej po południu. Około godziny ósmej zobaczyliśmy światło na niebie, a potem dużą kulę ognia, większą niż słońce - relacjonuje w nagraniu wyemitowanym w kubańskiej telewizji jeden ze świadków. - Mój dom zatrząsł się. Nigdy wcześniej nie byłam świadkiem czegoś tak dziwnego - mówi z kolei mieszkanka prowincji Cienfuegos, która usłyszała eksplozję.

W materiale wideo wypowiada się też Marcos Rodriguez, którego przedstawiono jako antropologa. Jego zdaniem wszystko wskazuje na to, że był to wybuch meteoru. Reporter przypomniał, że podobne zjawisko obserwowano na Kubie w 1994 roku.

Media nie informują o poszkodowanych czy ewentualnych stratach materialnych, jak to miało miejsce po piątkowej eksplozji meteoru nad Uralem. Tam potężna fala uderzeniowa, która według obliczeń NASA miała siłę 500 kiloton, spowodowała obrażenia 1200 osób oraz ogromne zniszczenia w regionie.

Zobacz także
Komentarze (32)
Zaloguj się
 • borow4

  0

  widac do czego prowadzi ta politeistyczna chrzescijanska sekta.
  Trzeba chronic ludzi przed takimi sektami

 • wiserius

  0

  Nad nasze podmiejskie jezioro chodzą ok. 3-4 godz. nad ranem wędkarze. Ja szlifuję tam kondycję ok.8-9 godz. I ci wędkarze o tej ok. 9 godz. mają już taki dym, że widzą nie tylko "kulę ognia większą niż słońce", ale wiele innych ciekawych "zjawisk".

 • macia-9

  0

  Znaki to wielkie,znaki to boskie nad pogańską Kubą i schizmatycką Rosją!Znaki,ale czego...?Ludzkość idiocieje.

 • costa3500

  Oceniono 1 raz 1

  Chba już czas żeby któryś pieprzną w siedlisko zła Watykan

 • say69mat

  Oceniono 3 razy -3

  gazeta.pl:
  Wszystko wskazuje na to, że Kuba doświadczyła w zeszłym tygodniu zjawiska podobnego do eksplozji meteoru nad Czelabińskiem w Rosji. Media na wyspie donosiły o zaskoczonych mieszkańcach, którzy zobaczyli jasne światło na niebie, a następnie usłyszeli głośny wybuch. W domach zatrzęsły się okna i ściany

  say69mat:
  Czyżby demonstrator technologii, jako ostrzeżenie przed ... Sodomą

 • aguaress

  Oceniono 5 razy 1

  ale jako ze na kubie kamery ma tylko ubecja -przeto ni kuta nic nie ujrzy swiatla dziennego :P a zreszta oni nawet dostepu do netu nie maja poza kc ich partii wiec kto mialby co wrzucac? :P

 • fotoma7

  Oceniono 27 razy 13

  Kuba zawsze solidaryzowała się z sowietami.

 • arbor

  Oceniono 14 razy 10

  Jak byłem dzieckiem, jakieś 27-30 lat temu widziałem też bardzo podobny meteor jak te w Rosji. Długa, świetlna krecha rozbłyskająca na sam koniec silnym blaskiem. Nie było tylko słychać żadnego wybuchu, bo była trochę mniejsza niż ta ostatnia. Wygląda na to, że to wcale nie jest żaden początek armagedonu, tylko w miarę zwyczajne zjawisko.

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 8 razy 0

  Większa niż Słońce?
  Czyli ile - 2? 3 centymetry?
  ;>>>

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje