Staniszkis: Odmówiłam prof. Glińskiemu. Kibicuję partii, która jeszcze nie powstała

Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis (Fot. Maciej Świerczyński / AG)

- Rozmawiałam z prof. Glińskim i zaproponował mi wejście do swojej grupy ekspertów. Ale odmówiłam. Chodzi o moją niezależność i możliwość krytykowania, jeżeli coś mi się nie podoba - przyznała dziś prof. Jadwiga Staniszkis na antenie RMF FM. Socjolog wyznała też, że osobiście jest zwolenniczką partii, "która jeszcze nie powstała".
Prof. Piotr Gliński dopiero co ogłaszał, że ma już praktycznie skompletowany zespół ekspercki i jest gotowy do objęcia stanowiska szefa rządu technicznego. Jak się jednak okazuje, wśród tych ekspertów zabraknie sprzyjającej zwykle PiS prof. Jadwigi Staniszkis.

- Rozmawiałam z prof. Glińskim. On to proponował, ale to nie chodzi nawet o niego czy o PiS. Chodzi o moją niezależność, właśnie możliwość krytykowania, kiedy coś mi się nie podoba - wyznała dziś w RMF FM socjolog. O samym projekcie z prof. Glińskim w roli głównej powiedziała: - Myślę, że może jest dogorywający, ale na pewno nie jest nudny, bo jednak czeka nas przedstawienie, takie kompleksowe, niskiej jakości polityki rządu Tuska w wykonaniu i profesora Glińskiego, i samego Jarosława Kaczyńskiego.

"Propozycja Rybińskiego pokazuje skalę marnotrawstwa"

Prof. Staniszkis przyznała też, że rozczarowała ją reakcja polityków i mediów na propozycję prof. Krzysztofa Rybińskiego, w której ekonomista w związku z kryzysem demograficznym rekomendował, by rodziny co miesiąc otrzymywały po 1 tys. zł na każde dziecko, dopóki nie skończy ono 18 lat.

- On pokazuje powiązanie między polityką tworzenia miejsc pracy z zatrzymaniem emigracji ludzi młodych i właśnie powstrzymaniem tej katastrofy demograficznej. Równocześnie w jego propozycji jest znajomość skali marnotrawstwa - tłumaczyła ekspertka.

"Kaczyński więźniem braku inteligencji emocjonalnej"

Socjolog zaskoczyła też, że deklarując w rozmowie z Agnieszką Burzyńską, że sama "jest zwolenniczką partii, która jeszcze nie powstała". - Mogę tak o sobie powiedzieć i jest mnóstwo w Polsce, szczególnie w młodszym pokoleniu, wybitnych, szlachetnych ludzi, ale wszędzie są te aparaty, wszędzie są te paranoje, wszędzie jest takie rozgrywanie, jak to robi w tej chwili Tusk - mówiła dalej.

A pytana o prezesa PiS odpowiedziała z zastrzeżeniem: - Ja bardzo cenię Jarosława Kaczyńskiego. Uważam, że oczywiście jest pewnego stopnia więźniem własnej inteligencji emocjonalnej, czy jej braku, ale jest człowiekiem inteligentnym i głęboko patriotycznym, a dla mnie to jest podstawowe. Ale oczywiście jest aparat, który gra swoją grę i jest to gra, bardziej moim zdaniem na trwanie na tych synekurach, na poziomie ich kompetencji, a nie gra na wygraną. 

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński i prof. Piotr Gliński Politycy o Glińskim: "Premier techniczny? Raczej premier groteska" i "Poglądy Korwin-Mikkego"
 • Jacek Żakowski w TOK FM Żakowski o Rybińskim i Glińskim: "Po prostu odlot" [PRZEGLĄD PRASY]
 • Prof. Piotr Gliński w "Poranku Radia TOK FM" "Trochę cierpienia się przyda" - prof. Gliński nie martwi się widmem porażki
Komentarze (200)
Staniszkis: Odmówiłam prof. Glińskiemu. Kibicuję partii, która jeszcze nie powstała
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 361 razy 271

  Oczywiście według pani profesor tylko ten wstrętny aparat a na pewno układ nie pozwalają Kaczyńskiemu objawić w pełni swojego patriotyzmu i zostawili mu tylko knucie i skłócanie Polaków

 • fakiba

  Oceniono 308 razy 224

  Pani profesor jest zwolenniczką partii która jeszcze nie powstała a jak powstanie to będzie ją popierać tylko pod warunkiem że na czele będzie stał Kaczyński

 • fidelxxx

  Oceniono 181 razy 129

  Kaczyński nie jest żadnym patriotą tylko najgorszego sortu populistą, który nie ma na celu dobro Polski tylko przejęcia władzy nad nią. I by to osiągnąć Kaczyński nie omieszka podpalić tego państwa.

  W kwestii jego inteligencji również mocno bym się zastanowił...

 • xolaptop

  Oceniono 144 razy 112

  A ja od czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej kibicuję końcowi list krajowych i końcowi wszelkich partii na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych. Listy krajowe wykończyły tamtą Polskę i tę Polskę też wykończą.

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 153 razy 101

  Dziewiąty grosz dla Jadzi, niech se Jadzia wsadzi,
  Ona ma siłę oraz nieleczoną anginę... ;)

 • wiezet

  Oceniono 136 razy 100

  statek tonie to szczury uciekają

 • vomitorium1

  Oceniono 77 razy 55

  o pani jadzia

 • andy37j

  Oceniono 93 razy 45

  paradowska vs staniszkins battle of giants

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje