ABW: "Potentaci" stalowi wyłudzali miliony i prali brudne pieniądze. Zatrzymani

16.02.2013 09:10
Siedziba ABW w Warszawie

Siedziba ABW w Warszawie (Fot. Jacek Łagowski / Agencja Gazeta)

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała kolejnych pięć osób podejrzanych w sprawie wyłudzeń podatku VAT przy obrocie stalą w ramach UE. Mężczyźni mieli też wyprać blisko 70 mln zł. Podejrzanym grozi do 15 lat więzienia.
Zobacz także
Komentarze (57)
ABW: "Potentaci" stalowi wyłudzali miliony i prali brudne pieniądze. Zatrzymani
Zaloguj się
 • byrcyn11

  Oceniono 100 razy 90

  Można znowu napisać, że dostaną po 3 lata odsiedzą 1,5 i będą śmiać się z frajerów. I wszyscy o tym wiedzą, dlatego ja się pytam; Co robią posłowie i minister sprawiedliwości by zmienić tę sytuację, gdy państwo jest zadłużone po uszy i zaczyna brakować na emerytury, a cwaniaczki wyciągają ciężkie miliony z budżetu !? Dlaczego jeszcze nie ma takiego paragrafu, że za przekręt jednego miliona dostaje się rok, za pięć - 5 lat za sto mln. - 100 lat ... Idę o zakład, że wtedy tego typu przestępczość byłaby śladowa ! Pobudka !!!

 • kenjed

  Oceniono 71 razy 67

  Rzeczywistość nie znosi próżni. W miejsce zatrzymanych pojawią się nowi. Czy jak ABW zatrzymała 5 osób to znaczy, że problem zniknął. Pewnie to promil tych co dokonują oszustw z podatkiem Vat. Trzeba usunąć przyczynę, a nie skutek. I tu widzę marną pracę ministra Rostowskiego. Zajmuje się groszami w skali budżetu, które wyciąga od biednych i uczciwych obywateli, a pozostaje ślepy i nieudolny w systemowych rozwiązaniach by zwalczyć oszustwa mające istotny wpływ na finanse państwa.

 • ctadek

  Oceniono 49 razy 45

  Troje przestepcow ktorzy działali w zorganizowanej gr.przestepczej wyprali 70 mln zł.wyszło z aresztu za poreczeniem majatkowym,ja tez bym tak chciał.Takie mamy prawo jesli ukradniesz worek cementu 1 odsiadki za miliony ukradzione poreczenie ukradzionymi pieniedzmi,panstwo i sprawiedliwosc tylko u nas to mozliwe

 • dziadekjam

  Oceniono 81 razy 41

  Czy unikanie płacenia VAT to przestępstwo, czy samoobrona? Sumaryczne opodatkowanie w III RP przekracza 60 %. Dodając do tego ZUS, to się okazuje, że żyjemy w bandyckim państwie. Państwie istniejącym wyłącznie na użytek próżniaczej klasy politycznej...

 • alkana11

  Oceniono 29 razy 27

  Kiedy przeczytam "Potentaci Ubezpieczeniowi, wyłudzali miliony złotych i prali brudne pieniądze w Polsce."!!!
  I dalej czytam,że " CBA we współpracy z siostrzana służba w Holandii namierzyła i zatrzmała prezesów znanej korporacji Ubezpieczeniowo-Finansowej,podejrzanych o mliardowe oszuswa podatkowe i wyłudzenie od polskich obywateli miliardów złotych. Wśró zatrzymanych nie ma znanego aktora Marka K, będącego twarzą reklamową tej korporacji."
  Liczę,że moja walka z tą oszukańcza koporacja prędzej czy później wreszcie zaintresuje polskie służby specjalne! Czynię wiele wysiłków od ponad 10 lat, licząc ,że prawda o oszutwach tej korporacji zostanie dowiedziona.

 • ubrana_prawda

  Oceniono 31 razy 25

  Mam (chyba płonną) nadzieję, że przestępcy oddadzą społeczeństwu nieuczciwie zarobione pieniądze i dobrowolnie poddadzą się karze. Oczywiście pod naciskiem prokuratury.

 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 20 razy 20

  Tiaaa będzie jak z Jedrucheem i Colloseum. Możecie im skoczyć. W tym kraju złodzieje milonów sa bezkarni

 • szymek_50

  Oceniono 15 razy 15

  Nasze więzienia już są przepełnione, a budowa nowych więzień sporo kosztuje.
  Możemy naszych więźniów eksportować do Australii w ramach jakiegoś rozsądnego porozumienia z tym pięknym krajem, o wielowiekowych tradycjach więziennych.

 • abw12300

  Oceniono 16 razy 14

  Chryste Panie. Jak się tak wszyscy wezmą za pranie, to te pralnie zbankrutują jeszcze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje