Pierwsze zdjęcia Chaveza od ponad dwóch miesięcy. Pozuje z córkami

15.02.2013 18:35
Władze Wenezueli opublikowały pierwsze zdjęcia prezydenta Hugo Chaveza od grudniowej operacji usunięcia nowotworu

Władze Wenezueli opublikowały pierwsze zdjęcia prezydenta Hugo Chaveza od grudniowej operacji usunięcia nowotworu (Fot. HANDOUT REUTERS)

Władze Wenezueli opublikowały pierwsze zdjęcia prezydenta Hugo Chaveza od grudniowej operacji usunięcia nowotworu. Fotografie przedstawiają uśmiechniętego szefa państwa, który leży w łóżku i czyta kubańską gazetę. Obok są jego dwie córki.
Minister informacji Ernesto Villegas odczytał w państwowej telewizji najnowszy komunikat na temat stanu zdrowia 58-letniego Chaveza. Wynika z niego, iż infekcja płuc, na którą prezydent cierpiał w ostatnich tygodniach, "jest pod kontrolą", ale Chavez wciąż ma problemy z oddychaniem. Oddycha przez rurkę intubacyjną, która utrudnia mu mówienie.

- Po dwóch miesiącach skomplikowanej rekonwalescencji pacjent jest świadomy. Pozostaje w bliskim kontakcie z rządem - powiedział Villegas. Zaprezentował też zdjęcia, na których Chavezowi towarzyszą córki: Maria Gabriela i Rosa Virginia. Uśmiechnięty prezydent leży w szpitalnym łóżku i czyta oficjalny kubański dziennik "Granma". Według rządu wenezuelskiego fotografie zrobiono w czwartek wieczorem w Hawanie.

Nieobecność Chaveza wywołała plotki o jego śmierci

Chaveza nie widziano od 10 grudnia, kiedy wyjechał na leczenie na Kubę, gdzie dzień później przeszedł czwartą już operację usunięcia zmian nowotworowych. Przez dwa miesiące prezydent Wenezueli nie pojawił się publicznie. O stanie zdrowia szefa państwa informowały jedynie komunikaty jego zastępcy bądź innych przedstawicieli najwyższych władz państwa. Wywołało to plotki o śmierci albo stanie śpiączki, którym strona rządowa kategorycznie zaprzeczyła.

W środę wiceprezydent Nicolas Maduro oświadczył, że Chavez, u którego w czerwcu 2011 zdiagnozowano nowotwór w rejonie miednicy, przechodzi obecnie "delikatną" i "złożoną" alternatywną terapię antyrakową. Nie podał jednak jej szczegółów.

Chavez w październiku 2012 roku został wybrany na kolejną sześcioletnią kadencję. Stan zdrowia nie pozwolił mu jednak na powrót do ojczyzny na zaprzysiężenie, które miało odbyć się w zeszłym miesiącu.

Zobacz także
Komentarze (23)
Pierwsze zdjęcia Chaveza od ponad dwóch miesięcy. Pozuje z córkami
Zaloguj się
 • ulla_lingsztat

  Oceniono 98 razy 20

  Wspaniały ten Chawez, żeby tak zastopować amerykańców i latyfundystów.

 • amethystos1966

  Oceniono 40 razy 14

  To teraz Gazeta bedzie nam opisywac co jest na zdjeciach zamiast je pokazywac...

 • tiwan

  Oceniono 15 razy 11

  "Oddycha przez rurkę intubacyjną, która utrudnia mu mówienie"

  Jeśli reszta artykułu składa się z równie "trafnych" stwierdzeń, to ja dziękuję za takie informacje.

 • blski

  Oceniono 20 razy 8

  Zycze mu powrotu do zdrowia. Zrobil duzo dobrego dla biedoty nie tylko we wlasnym kraju ale dajac przyklad innym w Ameryce Lacinskiej.
  Nawet nienawidzacy go serdecznie Amerykanie uznali, ze zainicjowany przez niego program ktorego celem jest wylowienie talentow dzieci jest warty nasladowania. Mimo usilowan, w warunkach Amerykanskich ze wzgledu na brak funduszy i fakt, ze musialby byc zatwierdzony indywidualnie przez tysiace lokalnych wladz kontrolujacych oswiate, okazal sie byc niemozliwy do wdrozenia.

 • supertlumacz

  Oceniono 7 razy 5

  Życzę mu wszystkiego najlepszego , ale to raczej zdjęcie córek u wezgłowia konającego który nadludzkim wysiłkiem zmusza się do uśmiechu dla fotoreporterów...

 • yani-51

  Oceniono 15 razy 3

  Ciekawe ile czasu im zajelo.. u f o r m o w a c mu "usmiech" na twarzy do zdjecia....;-))))

 • hen-live

  Oceniono 3 razy 1

  Zdjecie pozegnalne.

 • abigail36

  0

  byl jaki byl[ obrazanie prezydenta nie uwazam za madre usa]ale corki sa sliczne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje