Sikorski: Zleciłem weryfikację doniesień o obrażeniu sióstr Radwańskich w Izraelu

15.02.2013 09:35
Radosław Sikorski

Radosław Sikorski (Fot. Sławomir Kamiński / AG)

Radosław Sikorski poinformował dziś, że zlecił weryfikację doniesień o rzekomym obrażeniu przez kibiców izraelskich polskich tenisistek - sióstr Radwańskich. - Gdyby to była prawda, to byłoby to oczywiście oburzające - dodał.
Według serwisu Niezależna.pl, izraelscy kibice w czasie meczu ich deblistek w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej z siostrami Radwańskimi, robili wszystko, by zdekoncentrować polskie zawodniczki. Posypać się miały też rasistowskie wyzwiska odnoszące się m.in. do religii Polek. Kibice mieli nazwać je "katolickimi su...".

Warunkowe oburzenie

- Gdyby to była prawda, to byłoby to oczywiście oburzające, tak jak oburzające jest zachowanie niektórych polskich kibiców na polskich stadionach. Natychmiast zleciłem placówce dyplomatycznej zweryfikowanie, czy rzeczywiście, to miało miejsce" - powiedział Sikorski w Radiu Zet.

Jak dodał, informacja o obrażeniu sióstr Radwańskich pochodzi - wedle jego wiedzy - od jednego blogera i jest niepotwierdzona ani w prasie izraelskiej, ani z innych źródeł.

Dlatego - jak tłumaczył - "ma takie warunkowe oburzenie". - Jeśli to miało miejsce, to można to tylko potępić, ale nie mogę wszczynać oficjalnych działań na podstawie jednoźródłowej, niepewnej informacji" - powiedział szef MSZ.

Zobacz także
Komentarze (232)
Sikorski: Zleciłem weryfikację doniesień o obrażeniu sióstr Radwańskich w Izraelu
Zaloguj się
 • orion57

  Oceniono 385 razy 203

  Panie ministrze wstyd mi, że rząd Polski nie zareagował bezpośrednio po zdarzeniu i trzeba było wielu wpisów na stronach internetowych, gazetach aby wreszcie ktoś się tym zainteresował.

 • qazokm

  Oceniono 234 razy 136

  Od karygodnego, antypolskiego zdarzenia w Izraelu minął tydzień, a on zlecił wyjasnienia, tylko, ze nic jeszcze nie wyjaśnił?
  Wolno idzie?

  To tak trudno to wyjaśnić?
  Po co masz tam ambasadę, która utrzymujemy z naszych POdatków?
  Niech amabasador spyta chłopaka, co podaje piłki na korcie.

 • i_ona_wie_kto_to

  Oceniono 226 razy 130

  Jeśli się potwierdzi to Sikorski będzie naprawdę oburzony...O Boże! Straszne.

 • chris1507

  Oceniono 152 razy 112

  Ola Boga ... pan " minister "sie obudzil... po tygodniu !!!
  Jak juz wszystkie mozliwe media ( nawet GieWu ) o tym pisza.
  ps przepraszam , w prasie izraelskiej nie napisali, a to dla ministra wazny argument ....
  Jak znam zycie, to okaze sie ze krzyczeli nie kibole izraelscy, tylko jacy przypadkowi przechodnie na ulicy... a moze nawet to nasze tenisistki byly winne, bo nie umialy sie odpowiednio zachowac i wygraly z Izraelem.

  .

 • wodakrolewska

  Oceniono 133 razy 93

  I okaże się że winni są Palestyńczycy
  pl.wikipedia.org/wiki/Sziksa

 • mloo

  Oceniono 151 razy 85

  Panie Sikorski nie kpij sobie z nas Polaków. Większość jak nie wszyscy tak zwani dyplomaci to są "Nasi". To tak jak byś pan zlecił Kubie rozpruwaczowi prowadzenie śledztwa we własnej sprawie.

 • kapitan_popczyk

  Oceniono 153 razy 65

  O polskich kibicach na polskich stadionach w sprawie chamskiego zachowania zydow na korcie . ROTFL maly ministerek sikorski

 • darius112

  Oceniono 60 razy 44

  Gazeto wypromowaliście pojęcie antysemityzm. Czas na wypromowanie pojęcia antypolonizm

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje