USA: po obławie zidentyfikowano zwłoki byłego policjanta

15.02.2013 07:17
ciekający przed policją były policjant Christopher Dorner wdał się w strzelaninę z funkcjonariuszami biura szeryfa kalifornijskiego hrabstwa San Bernardino

ciekający przed policją były policjant Christopher Dorner wdał się w strzelaninę z funkcjonariuszami biura szeryfa kalifornijskiego hrabstwa San Bernardino (Fot. GENE BLEVINS REUTERS)

Zwęglone zwłoki, jakie znaleziono we wtorek w górskim szałasie w Kalifornii należały do poszukiwanego byłego policjanta Christophera Dornera, który wypowiedział "prywatną wojnę" policji z Los Angeles.
Rzeczniczka szeryfa i urzędu koronera okręgu San Bernardino Jodi Miller poinformowała, że identyfikacji dokonano na podstawie stanu uzębienia szczątków. Nie podała przyczyny śmierci Dornera.

Zwłoki odnaleziono po strzelaninie, w której zginął zastępca szeryfa, a inny funkcjonariusz został ranny, w pobliżu ośrodka sportów zimowych Big Bear Lake, ok. 150 km od Los Angeles. Szałas, w którym zabarykadował się Dorner stanął w płomieniach. Wcześniej słyszano wewnątrz szałasu pojedynczy strzał. Dorner podejrzewany był o zabójstwo co najmniej trzech osób - policjanta, a także 28-letniej córki byłego kapitana policji w Los Angeles i jej narzeczonego.

Manifest na Facebooku

Poszukiwania policjanta przeniosły się w okolice Big Bear Lake w ub. czwartek, po tym jak znaleziono tam należącą do niego półciężarówkę. W swym manifeście na Facebooku Dorner, który był Afroamerykaninem, wypowiedział "prywatną wojnę" byłym kolegom z policji. Oskarżał ich o zrujnowanie kariery i rasizm. Z policji został zwolniony dyscyplinarnie w 2008 roku za - jak to określono - składanie fałszywych oświadczeń.

Reuter's zauważył, że oskarżenia o rasizm były wyjątkowo kłopotliwe dla policji w Los Angeles. W 1991 r. policjanci w tym mieście dotkliwie pobili Afroamerykanina Rodney'a Kinga. Zdjęcia wideo z tego incydentu zostały szeroko rozpowszechnione i spowodowały oskarżenia policji w Los Angeles o brutalność i uprzedzenia na tle rasowym.

Zobacz także
Komentarze (16)
USA: po obławie zidentyfikowano zwłoki byłego policjanta
Zaloguj się
 • konkretna.informacja

  Oceniono 69 razy 53

  Sciganie Dornera potwierdzilo tylko jego manifest. LAPD strzelalo do niewninnych ludzi, masowe bezprawne przeszukania itp.


  A wyborcza jak zwykle kłamie. Nie chodzilo o rasizm, jak nam probuja wmowic, tylko o naduzywanie przemocy i uprawnien, preparowanie dowodow i zastraszanie wobec zatrzymanych osob, glownie niewinnych.

  Dorner mowil, ze ma dosc ogladania tego.

  A nie zaden "rasizm" ...

  Czwmu wyborcza kłamie nawet w takiej sprawie i zablokowala komentarze w poprzednim newsie na ten temat, gdy jeszcze byl poszukiwany ?

  Zeby nikt nie mogl sprostowac ich kłamstw ?

  A teraz nie zyje, to im wszystko jedno ...

 • eldemon

  Oceniono 11 razy 7

  Rozumie ktoś coś z tego artykułu?

 • dandar

  Oceniono 4 razy 2

  Pamięta ktoś koniec drugiego sezonu Dextera? Też kolesia znaleźli w okolicach spalonej chatki w lesie...

 • supertlumacz

  Oceniono 8 razy 2

  1. Identyfikacji dokonano tą samą metodą którą NKWD użyła aby zidentyfikować zwłoki pochowanego w Milanówku Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego, autora książki LENIN
  2. Przeceniałem Christophera Dornera , zlikwidował tylko 5osób. . Myślałem że będzie porównywalny do bohatera filmu Leon Zawodowiec.
  Wersja filmu niedostępna w USA jeszcze przed implementacją the Patriot Act, , tak zwana rozszerzona, darmo, dzięki przyjaciołom z Federacji Rosyjskiej
  Obie części pod gidonline.ru/2011/05/leon/

 • kierkaz

  Oceniono 1 raz 1

  Naoglądał się filmów dla Amerykanów. Sam przeciw wszystkim. To taka misja.

 • klossbruner

  Oceniono 5 razy 1

  USA jest krajem policyjno-militarnym. Zbuntowany policjant to przyklad protestu przeciw bezwzglednego systemu totalitarnego jaki sie ksztaltuje w USA. Jest to system usuwania nieposlusznych obywateli. Kraj prowadzi wojny od ponad 200 lat ma swiecie. Musza czuc sie zabezpieczeni od wewnatrz, by kontynuowac swoje plany zarzadzania swiatem.
  Wczorajsze gazety w USA podaja wiadomosc o wielkim zakupie Rzadu amerykanskiego - 1,6 miliarda amunicji dla Policji i sluzb bezpieczenstwa. Przygotowania do wojny domowej trwaja...

 • Arman Sahakyan

  0

  Wersja filmu jeszcze przed the Patriot Act [URL=http://www.kkkino.ru/load/izgoj_2000/10-1-0-2925]www.kkkino.ru[/URL]

 • Arman Sahakyan

  0

  Wersja filmu jeszcze przed the Patriot Act www.kkkino.ru/load/izgoj_2000/10-1-0-2925

 • bogota1-1

  0

  Od kiedy dom letniskowy to szalas?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje