Wiceszef policji zabronił chodzić na "Drogówkę"? "Żeby nie byli w mundurach"

15.02.2013 07:15
kadr z filmu

kadr z filmu "Drogówka" (Fot. materiały dystrybutora)

PRZEGLĄD PRASY. Bijący rekordy popularności w kinach film "Drogówka" tak zirytował wiceszefa policji Krzysztofa Gajewskiego, że zakazał policjantom chodzenia na niego - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Policjanci śmieją się, że powstaje "indeks dzieł zakazanych przez komendę główną". A ekspert ds. służb mundurowych przekonuje, że dziś korupcja w policji to margines.
Powołując się na "zgodne relacje swoich rozmówców" "DGP" pisze, że zakaz chodzenia na "Drogówkę" gen. Gajewski wydał na specjalnie zorganizowanej wideokonferencji. Kierownictwo policji nie jest jednak jednomyślne - szef policji gen. Marek Działoszyński uważa film za "ciekawy i ważny", a rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski tłumaczył, że "chodziło tylko o to, aby policjanci nie dali się wciągnąć w reklamę tego filmu i nie wybierali się na pokazy w mundurach".

Połowa zarzutów dla policjantów dotyczy korupcji

Do połowy 2012 r. Biuro Spraw Wewnętrznych, tropiące przestępstwa w policji, przedstawiło zarzuty 145 policjantom. 11 z nich trafiło do więzienia. W 2011 r. spośród 1057 zarzutów, które sformułowano, ponad połowa dotyczyła korupcji. W 2010 r. było to 1317 z 2037 zarzutów. Powstałe w 1998 r. BSW ma pełne ręce roboty. Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", "zdarzają się dni, kiedy w całym kraju nawet 20 naszpikowanych elektroniką aut poluje na mundurowych łapówkarzy". W użyciu są podsłuchy czy ukryte kamery w radiowozach.

6,5 proc. Polaków wręczyło łapówkę policjantowi

W przygotowanym na zlecenie "DGP" sondażu Homo Homini do wręczania policjantom łapówek przyznaje się 6,5 proc. badanych. Ale Zbigniew Rau, były wiceminister spraw wewnętrznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego nadzorujący policję, Straż Graniczną i BOR przekonuje, że dziś łapownictwo w policji to margines.Zobacz także
Komentarze (88)
Zaloguj się
 • poskadno

  0

  co za debil !!!! jeszcze nie widziałem w kinie pasa w mundurze no chyba że taki dupek chodzi w mundurze by poczuć się ważny ...........

 • lord_viadro

  Oceniono 2 razy 2

  i tym samy pobił bohaterów filmu na głowę !!

 • cheffin

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda ze ze wiceszef nie rozumie przeslania filmu, czyzby cos w srodku z przeszlosci gryzlo

 • pacolini

  Oceniono 3 razy 3

  Prawda w oczy kole, widać ma coś na sumieniu.

 • ukos

  Oceniono 1 raz 1

  Kretyni na wysokich stanowiskach w policji to bardzo groźne zjawisko.

 • cezar85

  Oceniono 1 raz 1

  to nie korupcja

  to policja jest marginesem

  panie ekspert ds. służb mundurowych

 • romek4805

  Oceniono 1 raz 1

  MINISTER spraw wewnętrznych najwyższy czas przebadać szefostwo policji u psychologa bo coś z tym szefostwem jest nie tak ....... policjanci do kina na Drogówkę tylko po cywilnemu .......... czyste jaja,.

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 0

  W roku 1973 zmarł feldmarszałek Ferdinand Schörner. Ówczesny minister obrony Niemiec (Helmut Schmidt) wydał zarządzenie:
  "Zabrania się funkcjonariuszom Bundeswehry uczestnictwa w pogrzebie byłego feldmarszałka Ferdinanda Schörnera w mundurze. Funkcjonariuszom Bundeswehry usilnie odradza się uczestnictwo w pogrzebie po cywilnemu."

 • kobow

  Oceniono 1 raz 1

  No to panie Smażowski poruszaj się pan lepiej MZK ,bo nie odpuści jenerał.Już zęby ostrzy pewno...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje