Zawiadomienia Tulei. "Nie można mówić o naruszeniu prawa w sprawie dr. G."

14.02.2013 18:35
Sędzia Igor Tuleya podczas ogłaszania wyroku ws. dr. Mirosława G.

Sędzia Igor Tuleya podczas ogłaszania wyroku ws. dr. Mirosława G. (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

- Podniesione w piśmie sędziego Igora Tulei zastrzeżenia nie dają podstaw do stwierdzenia naruszenia przepisów Kodeksu postępowania karnego w związku ze sprawą kardiochirurga dr. Mirosława G. - poinformowała warszawska prokuratura okręgowa.
Jednocześnie, w ocenie prokuratury, w śledztwie w związku ze sprawą dr. G. zatrzymania niektórych podejrzanych oraz ich wieczorne i nocne przesłuchania "nie były konieczne, lecz prawnie dopuszczalne". Późna pora przesłuchań podejrzanych była jednym z zastrzeżeń sędziego Tulei wobec prokuratorów.

W połowie stycznia, już po wyroku w sprawie dr. G., Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów wysłał szefowi CBA i Prokuraturze Okręgowej w Warszawie dwa zawiadomienia dotyczące "rażących uchybień" organów ścigania w tym postępowaniu. Sąd wskazywał na możliwe nieprawidłowości już w ustnym uzasadnieniu wyroku wobec kardiochirurga.

- Aktualnie nie można odnieść się szczegółowo do ewentualnych nieprawidłowości wskazanych w ustnym uzasadnieniu wyroku skazującego Mirosława G., bowiem do chwili obecnej do prokuratury nie wpłynęło z sądu pisemne uzasadnienie wyroku, który jest nieprawomocny, a prokurator złożył w tejże sprawie zapowiedź apelacji - zastrzegła prokuratura.

"Nic nie wskazuje na naruszenie przepisów"

We wskazanych przez sąd zastrzeżeniach chodziło m.in. o zatrzymania i przesłuchania prowadzone w sprawie kardiochirurga przez funkcjonariuszy Biura i prokuratorów. W zawiadomieniach wyrażono wątpliwości odnośnie do zasadności 24 zatrzymań i dodatkowo prawidłowości dwóch spośród tych zatrzymań. Sąd w zawiadomieniach zwrócił też uwagę m.in. na nieprawidłowości w przesłuchaniach zatrzymanych. Siedem osób przesłuchiwano w porze nocnej, trzy kolejne w godzinach wieczornych.

Rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Dariusz Ślepokura wskazał, że prokuratura dokonała szczegółowej analizy przebiegu śledztwa prowadzonego przeciw kardiochirurgowi. - Reasumując, podniesione w piśmie sądu zastrzeżenia nie dają podstaw do stwierdzenia naruszenia przepisów Kodeksu postępowania karnego - podkreślił prokurator.

Podkreślił jednocześnie, że "niezależnie od powyższego, aktualnie trwa postępowanie służbowe dotyczące nieprawidłowości w trakcie śledztwa przeciwko Mirosławowi G. i innym [oskarżonym - red.] oraz braku reakcji prokuratorów na informacje o uchybieniach zgłaszane przez strony i świadków w toku postępowania przed sądem.

Zobacz także
Komentarze (185)
Zawiadomienia Tulei. "Nie można mówić o naruszeniu prawa w sprawie dr. G."
Zaloguj się
 • hrkukus

  Oceniono 306 razy 230

  Prokuratora przyjrzała się sobie, wnikliwie i krytycznie, i stwierdziła, że jest piękna i nieskazitelna. Publikę zatkało z wrażenia, nie przypuszczała jakie cudne piękno ma przed oczami.

 • yani-51

  Oceniono 288 razy 198

  Wyjasnienie Ziobry jest najlepsze...
  ......musielismy sie spieszyc z przesluchaniami po nocach zeby,,,,,,
  u z a s a d n i c zatrzymanie Dr....(sic)

  wiec najpierw go aresztowali a pozniej szukali przyczyny dlaczego?????

 • 99venus

  Oceniono 200 razy 150

  dzisiaj przesłuchują po nocach "zgodnie z prawem" a co będą robili jutro?
  rzygać się chce na tę parodię państwa prawnego.

 • zgryz3

  Oceniono 165 razy 137

  Oczywiście, że skargi na prokuraturę, na wymuszanie zeznań, na skakanie smarkacza-prokuratora po stole nie dają podstaw do stwierdzenia naruszenia przepisów Kodeksu postępowania karnego przez prokuraturę - to jasne jak słońce

 • szary-polak

  Oceniono 177 razy 107

  Prokuratura zamiata pod dywan własne brudy...Bo te oskarżenia uderzają bezpośrednio w nich ... Wielu z nich było mianowanych przez Ziobrę i wysługiwało sie jemu i PiS-owi !!!
  Dobrze by było poznać listę 'Ziobrowych" prokuratorów , poumieszczanych przez Ziobro na różnych stołkach w prokuraturach ...Może znajdą się odważni dziennikarze i prześwietlą tę sitwę ?

 • halinnka.beauty

  Oceniono 145 razy 89

  jak zwykle obrońcy pis-arow najgłośniejsi, złodziej z reguły krzyczy łapać złodzieja podobnie prokuratura, po śmierci Blidy było tak samo, prokuratura zawsze idzie w zaparte

 • alien0

  Oceniono 53 razy 41

  a manipulacyjna broszurka pisze w linku :

  "nowe Prokuratura w kontrze do Tulei: Przesłuchania nocą? Tak"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje