Pożar hotel Gołębiewski w Mikołajkach na Mazurach. Jedna osoba ranna

14.02.2013 09:17
Pożar dachu hotelu Gołębiewski w Mikołajkach na Mazurach. W akcji uczestniczyło kilkanaście sekcji gaśniczych, trwa dogaszanie. Jedna osoba została ranna. Ogień udało się opanować. - Jest jeszcze dużo dymu, czuć spaleniznę. Goście hotelowi są bezpieczni - relacjonuje dziennikarz "Gazety", który jest na miejscu.
Przed godz. 9 zgłoszono pojawienie się ognia na dachu hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, jednego z największych obiektów turystycznych na Mazurach. - Pożar jest już dogaszany. Prawdopodobnie zapaliło się ocieplenie, wata. Coś się jeszcze tli, ale dach został uratowany - mówi TOK FM Janusz Szefer ze straży w Mrągowie. Strażacy starali się, by ogień nie zszedł niżej na pokoje gościnne.

"Nikt nie poinformował o pożarze"

- Nie wszyscy goście hotelowi zostali ewakuowani, nie było takiej konieczności, bo pożar wybuchł na dachu niezamieszkałej części hotelu. Sytuacja jest spokojna, wrócił prąd, którego nie było kilka godzin - relacjonował po godz. 11 nasz reporter, który jest na miejscu. Nikt oficjalnie nie poinformował gości o pożarze. - Zobaczyliśmy go przez okna, schodząc na śniadanie. Ale nie było paniki - opowiada dziennikarz.

Obecny na miejscu burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski powiedział, że ogniem zajęło się prawe skrzydło hotelu (od strony Mikołajek), które było dobudowywane i remontowane. - Jest okropnie duże zadymienie, to utrudnia pracę strażakom - wyjaśnił.

Kłęby dymu widać w promieniu kilku kilometrów

Do pożaru wysłano kilkanaście sekcji gaśniczych z Mrągowa i Mikołajek oraz wozy gaśnicze OSP z okolicznych miejscowości. Gaszenie utrudniało to, że budynek ma ok. 25 m wysokości. Miejscowi strażacy nie mieli tak wysokich podnośników. Na miejsce pojechały specjalistyczne drabiny i podnośniki z komendy wojewódzkiej straży w Olsztynie.

Wcześniej straż informowała, że otrzymała sygnał, że na dachu hotelu są jacyś ludzie, którzy samodzielnie próbują gasić pożar. - Prawdopodobnie są to robotnicy, którzy wykonywali prace spawalnicze i zaprószyli ogień - ocenił.

Kłęby dymu nad hotelem były widoczne są w promieniu kilku kilometrów.

Hotel Gołębiewski jest jednym z największych na Mazurach. Ma ponad 1,2 tys. miejsc noclegowych.

Zobacz także
Komentarze (82)
Pożar hotel Gołębiewski w Mikołajkach na Mazurach. Jedna osoba ranna
Zaloguj się
 • raster10

  Oceniono 275 razy 177

  ciekaweczy GIENIUSZ Gołębiweski na Mazurach też walnął więcej pięter niz miał pozwolenie jak w Karpaczu czy Wiśle. A potem okazuje sie, że straż nie ma jak gasoc bo osioł zbudował wyższy hotel niz mu było wolno. Powinni wszystkie te jego zapleśnałe budy zamknać. Ludzie masowo łapią grzybice nawet w najnowszym hotelu tego typka w Karpaczu. A grzyb na fugach na basenie pojawił sie juz 2 miesiące po otwarciu. Te hotele to zagrożenie dla ludzi a ceny jakby te pleśnowe nory były co najmniej Hiltonem.

 • 99venus

  Oceniono 182 razy 160

  każdy hotel Gołebiewskiego to był przekręt budowlany,afery z nadzorem budowlanym i procesy sądowe.

 • vauban

  Oceniono 199 razy 141

  Oby spłonął do fundamentów, wyjątkowa makabryła.

 • cornelius-ltd

  Oceniono 142 razy 118

  To najwiekszy hotel na Warmii I Mazurach.Wlasciciel - pan Golebiewski zaslynal z omijania wszelkch praw przy budowie swoich kilku najwiekszych hoteli w Polsce.Dodawal pietra bez uzgodnienia,nie realizowal zalecen nadzoru budowlanego....
  Mam nadzieje,ze ten palacy sie hotel,spowoduje,ze facet zacznie sie liczyc z prawem...

 • bromex

  Oceniono 127 razy 95

  Niech to szkaradzieństwo płonie.
  W następnej kolejności ekipa spawalnicza powinna odwiedzić hotel Gołębiewski w Karpaczu.
  W tym Karpaczu to skasowali już te 2 ostatnie piętra z tej obory Gołębiewskiego czy też znowu się wykręcił?
  Hotele Gołębiewskiego to estetyczna masakra. Ludzie którzy lubią tam przebywać wspierają tylko to dziadostwo.
  Nie znam ani jednej osoby której podobają się te straszydła Gołębiewskiego.

 • rudi.szmalc

  Oceniono 56 razy 40

  "Ziemia Obiecana" się kłania...;)

 • smok_wawerski

  Oceniono 60 razy 38

  Ratujmy polski pomnik kiczu!

 • bigkaraluch

  Oceniono 51 razy 35

  no fajnie jest
  "płonie stodoła.....
  hotel płonie wydarzenie na cały kraj
  ubezpieczyciel płacze , właściciel ręce zaciera

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje