Hofman: "Tusk to taki facet, co obieca, że naprawi szafkę i nigdy nie naprawia"

14.02.2013 08:58
Jarosław Kaczyński i Adam Hofman podczas składania wniosku o wotum nieufności wobec rządu Tuska

Jarosław Kaczyński i Adam Hofman podczas składania wniosku o wotum nieufności wobec rządu Tuska (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Mam nadzieję, że 8 marca polskie kobiety dostaną prezent: zamienimy Donalda Tuska na Piotra Glińskiego. Bo Tusk - porównując do warunków w domu - jest takim facetem, co obiecuje, że naprawi szafkę i nigdy nie naprawia. Trzeba go zamienić na takiego, co obieca i naprawi - mówił w "Sygnałach Dnia" Adam Hofman.
- Wniosek o wotum nieufności należy traktować nie tylko jako potencjalną zamianę Tuska na Glińskiego, ale jako deskę ratunku dla klubów, żeby wyjść z kręgu zajmowania się nieważnymi sprawami. Polityka zniechęca, jeśli politycy kłócą się o sprawy trzeciorzędne - stwierdził Hofman. Rzecznik PiS dodał, że "rozdźwięk między klasą polityczną a wyborcami zaczyna przypominać ten sprzed afery Rywina".

Szanse Glińskiego: "Matematyka może tu być nieubłagana"

Pytany o niewielkie szanse prof. Glińskiego na zdobycie większości w Sejmie Hofman odparł, że wniosek PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska (partia Jarosława Kaczyńskiego wspiera pomysł "rządu eksperckiego" prof. Piotra Glińskiego - red.) jest "po to, by pokazać, że jest szansa wyjścia z tej złej sytuacji, w której znalazła się klasa polityczna, będąc zakładnikiem tematów narzucanych przez najsilniejszego dzisiaj gracza politycznego, czyli Donalda Tuska. - Tematów trzeciorzędnych: związki partnerskie, wymiana marszałków... - dodał Hofman.

- Mam nadzieję że w Dniu Kobiet (na posiedzeniu Sejmu 6-8 marca wniosek o wotum nieufności dla Tuska zostanie poddany pod głosowanie) polskie kobiety dostaną prezent i zamieni się Donalda Tuska, który jest takim... jakby to porównać do warunków w domu... takim facetem, co obiecuje, że naprawi szafkę i nigdy nie naprawia. Trzeba go zamienić na takiego, co obieca i naprawi - mówił Hofman.

Oceniając szanse Glińskiego, przyznał jednak, że "matematyka być może okaże się tutaj nieubłagana".

Sprawa Nowickiej: "Zakiwali się o własne nogi"

Hofman skomentował też sprawę wicemarszałkini Sejmu Wandy Nowickiej i porażkę Ruchu Palikota, który wycofał dla niej poparcie, ale nie zdołał jej odwołać. - Zagrali się. Zakiwali się o własne nogi. Mamy wicemarszałka, który nie jest z żadnego klubu. Co z tego wynika? Że politycy dalej będą się zajmować tą bezsensowną sprawą, z której żadnego zysku dla państwa nie ma - stwierdził Hofman.

Odnosząc się do ostatnich wulgarnych wypowiedzi szefa RP, rzecznik PiS stwierdził krótko: "Palikot to Palikot, od momentu wejścia jego partii do Sejmu poziom debaty się obniża".

- Mam nadzieję, że po swoich wybrykach Janusz Palikot nie znajdzie się w następnym parlamencie. Kiedy w Sejmie był śp. Andrzej Lepper, wydawało mi się, że już nic mnie nie zaskoczy. A teraz na mównicę wychodzą ludzie Palikota... - zakończył Hofman.

Zobacz także
Komentarze (168)
Zaloguj się
 • cookies9

  Oceniono 1 raz 1

  Hofman: "Tusk to taki facet, co obieca, że naprawi szafkę i nigdy nie naprawia"

  Czy kandydat na premiera technicznego -Gliński potrafi wbić gwóżdż do sciany? Watpię.
  Czy Hofman zwrócił pieniądze do ZUS,które pobierała jego żona przez kilka lat?

 • klan_fan

  Oceniono 1 raz 1

  Za to Kaczyński nie wbije sam nawet gwoździa..tylko woła innego faceta do tej skomplikowanej roboty;)

  Wolę mieć obietnicę Tuska i szafkę zepsutą niż całkiem zdemolowaną przez leworękich Jarosława.

  Pan Hofman niech się zajmie naprawianiem wycieraczki Prezesa.

 • kain_brat_abla

  Oceniono 1 raz 1

  Hoffman, napraw żonę !

 • antykkk

  Oceniono 3 razy 3

  Jeśli chodzi o naprawę szafki to wolałbym aby Tusk mi obiecywał niż Hofman z Jarosławem naprawiali.

 • stritek

  Oceniono 2 razy -2

  Co najważniejsze że zarys programu PIS zaczyna się ludziom o polskim przedsiębiorcą zaczyna podobać. Naród oczkuje zmian a nie biedy.
  Po prostu rząd PO i PSL już dawno się wypalił.
  Dość biedy w Polsce i ciągłych obietnic że kiedyś będzie lepiej.

 • dziwny22

  Oceniono 4 razy 0

  To co mówi Hoffman to jedno, a to co czyni Tusk to drugie. Pewnym jest, że PO zaczyna już sobie robić totalne jaja z Polaków, żeby tylko wymienić sprawy premii za 2012 rok /sejm, senat, ministerstwa, wojewodowie, NIK, a dzisiaj czytamy, że nawet ci od podziału kasy z UE także pobrali śliczne premie/. autostrady, kolej, stadiony, służba zdrowia, o amber gold nie wspominając. Niestety jak pokazuje nasza historia - "ale to już bylo" i te niteczki /czytaj link poniżej/ znowu wyciągają na potęgę.

  dziwnabydgoszcz.blogspot.com/2013/02/kilka-refleksji-natury-ogolnej-12.html
  Najwyższy czas na kolejną przebudowę naszej ojczyzny.

 • stanczykowo

  Oceniono 4 razy 4

  Podpis pod zdjęciem: "Prezes Kaczyński z dumą prezentuje własnoręcznie wykonaną szafkę"?

 • wbka1

  Oceniono 3 razy 3

  To znaczy, że premier obiecał swojej żonie ciepłą posadkę w KGHMie i w przeciwieństwie do Hofmana, słowa nie dotrzymał. A na zdjęciu wyglądają jak Popierdułki i Straceńcy

 • klimek1974

  Oceniono 3 razy 3

  jezu kiedy ci nieudacznicy odejda
  wystawiaja kandydata co nie ma poparcia
  to oni marnuja czas i nasze podatki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje