Hofman: "Tusk to taki facet, co obieca, że naprawi szafkę i nigdy nie naprawia"

Jarosław Kaczyński i Adam Hofman podczas składania wniosku o wotum nieufności wobec rządu Tuska

Jarosław Kaczyński i Adam Hofman podczas składania wniosku o wotum nieufności wobec rządu Tuska (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Mam nadzieję, że 8 marca polskie kobiety dostaną prezent: zamienimy Donalda Tuska na Piotra Glińskiego. Bo Tusk - porównując do warunków w domu - jest takim facetem, co obiecuje, że naprawi szafkę i nigdy nie naprawia. Trzeba go zamienić na takiego, co obieca i naprawi - mówił w "Sygnałach Dnia" Adam Hofman.
- Wniosek o wotum nieufności należy traktować nie tylko jako potencjalną zamianę Tuska na Glińskiego, ale jako deskę ratunku dla klubów, żeby wyjść z kręgu zajmowania się nieważnymi sprawami. Polityka zniechęca, jeśli politycy kłócą się o sprawy trzeciorzędne - stwierdził Hofman. Rzecznik PiS dodał, że "rozdźwięk między klasą polityczną a wyborcami zaczyna przypominać ten sprzed afery Rywina".

Szanse Glińskiego: "Matematyka może tu być nieubłagana"

Pytany o niewielkie szanse prof. Glińskiego na zdobycie większości w Sejmie Hofman odparł, że wniosek PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska (partia Jarosława Kaczyńskiego wspiera pomysł "rządu eksperckiego" prof. Piotra Glińskiego - red.) jest "po to, by pokazać, że jest szansa wyjścia z tej złej sytuacji, w której znalazła się klasa polityczna, będąc zakładnikiem tematów narzucanych przez najsilniejszego dzisiaj gracza politycznego, czyli Donalda Tuska. - Tematów trzeciorzędnych: związki partnerskie, wymiana marszałków... - dodał Hofman.

- Mam nadzieję że w Dniu Kobiet (na posiedzeniu Sejmu 6-8 marca wniosek o wotum nieufności dla Tuska zostanie poddany pod głosowanie) polskie kobiety dostaną prezent i zamieni się Donalda Tuska, który jest takim... jakby to porównać do warunków w domu... takim facetem, co obiecuje, że naprawi szafkę i nigdy nie naprawia. Trzeba go zamienić na takiego, co obieca i naprawi - mówił Hofman.

Oceniając szanse Glińskiego, przyznał jednak, że "matematyka być może okaże się tutaj nieubłagana".

Sprawa Nowickiej: "Zakiwali się o własne nogi"

Hofman skomentował też sprawę wicemarszałkini Sejmu Wandy Nowickiej i porażkę Ruchu Palikota, który wycofał dla niej poparcie, ale nie zdołał jej odwołać. - Zagrali się. Zakiwali się o własne nogi. Mamy wicemarszałka, który nie jest z żadnego klubu. Co z tego wynika? Że politycy dalej będą się zajmować tą bezsensowną sprawą, z której żadnego zysku dla państwa nie ma - stwierdził Hofman.

Odnosząc się do ostatnich wulgarnych wypowiedzi szefa RP, rzecznik PiS stwierdził krótko: "Palikot to Palikot, od momentu wejścia jego partii do Sejmu poziom debaty się obniża".

- Mam nadzieję, że po swoich wybrykach Janusz Palikot nie znajdzie się w następnym parlamencie. Kiedy w Sejmie był śp. Andrzej Lepper, wydawało mi się, że już nic mnie nie zaskoczy. A teraz na mównicę wychodzą ludzie Palikota... - zakończył Hofman.

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński i prof. Piotr Gliński Gliński: Gdybym był posłem, być może poparłbym Annę Grodzką
 • Ludwik Dorn Dorn: Prof. Gliński to wydmuszka i awatar Kaczyńskiego, a rządzi się na poważnie
 • Techniczny premier. - Ma wiele zalet. W dodatku są to zalety, których brakuje
szefowi rządu. Trudno nie zauważyć wzrostu poparcia dla PiS wśród kobiet - powiedział o prof. Piotrze Glińskim Jarosław Kaczyński w 'Gazecie Polskiej' Strategia PiS: Gliński będzie jak strzelba. Oswajanie leminga
Komentarze (168)
Hofman: "Tusk to taki facet, co obieca, że naprawi szafkę i nigdy nie naprawia"
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 325 razy 287

  "Mam nadzieję, że na 8 marca polskie kobiety dostaną prezent: zamienimy Donalda Tuska na Piotra Glińskiego."
  ======================================================================
  Prawdziwym prezentem dla polskich kobiet, to by było zamienienie ich marnych zarobków na świadczenie "chorobowe" żonusi Adasia Hofmana.

 • marjolaine

  Oceniono 225 razy 169

  A Kaczyński to taki facet, który nawet nie obiecuje, że naprawi, bo ma dwie lewe ręce, a zatrudnia takich facetów, którzy tez nie potrafia, bo zamiast zatrudnic stolarza do naprawy szafki , to bierze kogos kto nie wie do czego słuzy młotek i gwozdzie.

 • syngefco

  Oceniono 151 razy 141

  "Mamy wicemarszałka, który nie jest z żadnego klubu. Co z tego wynika? Że politycy dalej będą się zajmować tą bezsensowną sprawą, z której żadnego zysku dla państwa nie ma - stwierdził Hofman."

  ... a jakie zyski będzie miało państwo, jeżeli złożycie wniosek o wotum nieufności dla rządu ? - ZERO, nie mając poparcia wszystkich partii poza naturalnie PO to możecie w tym temacie i tym wnioskiem pupę podetrzeć, to dopiero bezsens pod publiczkę.

 • chi_neng1

  Oceniono 118 razy 100

  Zdjecie historyczne i nie "do pobica"; z mysla o wyrazie twarzy - wszystko mowiacym - calej trojki :).

  Jacy podobni do siebie! Czy to tylko moja fantazja i wyobraznia ?

  "Wniosek o wotum nieufności należy traktować nie tylko jako potencjalną zamianę Tuska na Glińskiego, ale jako deskę ratunku dla klubów, żeby wyjść z kręgu zajmowania się nieważnymi sprawami. Polityka zniechęca, jeśli politycy kłócą się o sprawy trzeciorzędne - stwierdził Hofman."

  "Deska ratunku" i "szafka do naprawy" tak wstrzasnely mna, jako kobieta, ze nie moge sie pozbierac z podlogi...ze smiechu :).

  Czyli teraz juz nie jest obowiazuje na dzien 8 Marca: "Ciemny narod to kupi", tylko "Ciemne kobiety to kupia" ?

  A kto to jest Glinski ...? :) . Czyzby przyneta na glosy kobiece ?

  Zle strzelacie bo ciagle znajdujecie sie w tej mgle smolenskiej i nie tylko ...

  Po 8:m Marca kacze piora beda fruwac nad cala Polska :)

 • totyczyja

  Oceniono 128 razy 96

  To ma być prezent?
  To kara!!!
  Kobiety w Polsce nie chcą takiego prezentu, mężczyźni też.

 • monika.libra36

  Oceniono 96 razy 94

  Gdyby wszystkim głupcom zawiesić dzwonki na szyjach, ludzie mądrzy musieliby nosić watę w uszach:)

 • niemoher

  Oceniono 119 razy 93

  Na zdjeciu - Banda Czworga - grupa najbardziej szkodliwych ludzi w Polsce.

  Swoja droga i a propos wymiany szafki - Yaro w takiej sytuacji nie wiedzialby nawet gdzie srubokret i mlotek w domu znaleźć...

 • tot14

  Oceniono 71 razy 53

  "Gdy tylko wychodziłem z domu, natykałem się pod drzwiami na swojego kota i pana Adama Hofmana" - Jarosław Kaczyński. Panie Adamie, Jarek potrafi sam naprawić sprzęty domowe, wkręcić żarówkę, naprawić cieknący kran....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje