Meksyk: władze aresztowały sprawców brutalnego gwałtu na hiszpańskich turystkach

14.02.2013 07:38
Meksykańscy marines w kurorcie Acapulco, gdzie doszło do zbiorowego gwałtu na turystkach z Hiszpanii

Meksykańscy marines w kurorcie Acapulco, gdzie doszło do zbiorowego gwałtu na turystkach z Hiszpanii (Fot. Bernandino Hernandez AP)

Władze Meksyku podały w środę, iż aresztowały sześciu mężczyzn oskarżanych o dokonanie na początku lutego w Acapulco brutalnego gwałtu na sześciu Hiszpankach. Sprawcy przyznali się do winy.
Prokurator generalny Jesus Murillo Karam powiedział, że zebrano wystarczający materiał dowodowy przeciw napastnikom. Jeszcze jeden sprawca pozostaje na wolności.

Napad, którego dokonano 4 lutego w słynnym nadmorskim kurorcie, wstrząsnął meksykańską opinią publiczną. Uzbrojeni i zamaskowani sprawcy najpierw włamali się do bungalowu, gdzie zatrzymało się 12 hiszpańskich turystów, po czym związali sześciu przebywających tam mężczyzn, a kobiety gwałcili przez kilka godzin.

Zdarzenie jeszcze bardziej nadszarpnęło reputację Meksyku i Acapulco, znanego ośrodka wypoczynkowego nad Pacyfikiem, w którym coraz częściej dochodzi do aktów przemocy związanych z wojną meksykańskich karteli narkotykowych.

Policja poszukuje siódmego sprawcy. Rodziny sześciu aresztowanych twierdzą tymczasem, że zatrzymani mężczyźni stali się kozłami ofiarnymi i domagają się ich zwolnienia.

Władze podkreślają, że dochodzenie prowadzone jest w sposób profesjonalny.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także

Najnowsze informacje