Nowicka po wyrzuceniu jej z klubu: "Nie jestem ofiarą. Myślę o projekcie politycznym"

14.02.2013 06:00
Wanda Nowicka, wicemarszałkini Sejmu

Wanda Nowicka, wicemarszałkini Sejmu (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Nie, nie jestem ofiarą, protestuję, by tak na to patrzeć. Muszę wrócić do normalnej pracy. Myślę o jakimś projekcie politycznym, wiele osób mnie o to pyta, wiele kobiet. A zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego - mówi "Gazecie Wyborczej" Wanda Nowicka, która we wtorek została wykluczona z klubu Ruchu Palikota.
Od wczoraj Wanda Nowicka jest niezależną posłanką - RP wyrzucił ją ze swojego klubu po tym, jak odmówiła zrzeczenia się funkcji wicemarszałkini Sejmu na rzecz Anny Grodzkiej. - Muszę wrócić do normalnej pracy. Już wycofałam projekt ustawy o edukacji seksualnej, który złożyłam w imieniu RP; teraz złożę jako mój własny. No i udało mi się załatwić ważną rzecz: od marca wszystkie posłanki będą mogły na drukach sejmowych występować jako "posłanka", a nie "poseł" - wyliczyła w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Nowicka.

Zapytana, czy powstanie teraz "Ruch Nowickiej", odpowiedziała: - Myślę o jakimś projekcie politycznym, wiele osób mnie o to pyta, wiele kobiet. (...) Zbliżają się wybory. I te do Parlamentu Europejskiego, i te do naszego, i moim celem jest, by kobiety miały szanse w nich startować na równych prawach z mężczyznami, by były kwoty i suwak.

Posłanka wyznała też, że "ma już dosyć tłumaczenia się z nagrody", którą przyjęła na początku od marszałkini Ewy Kopacz i od której rozpętała się afera w RP. - Gdyby rzeczywiście chodziło tylko o te pieniądze, toby nie było sprawy. Jestem przekonana, że moje rozchodzenie się z klubem zaczęło się od głosowania nad ustawą emerytalną. Ja, Robert Biedroń i Anna Grodzka wyłamaliśmy się w klubie i głosowaliśmy przeciwko i spotkaliśmy się z ogromnym potępieniem - wspominała polityczka.

Więcej czytaj w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Zobacz także
Komentarze (55)
Zaloguj się
 • epox84

  0

  Projekty to ty sobie w kuchni z feministkami możesz realizować. Wstyd dla Rzeczpospolitej, że taka kobieta której bękart opluł Polków zamordowanych w Katyniu jest wicemarszałkiem.

 • india.wr

  0

  ofiara tak, losu.
  Szkoda, że z całej klasy próżniaczej w parlamencie jeden palikot z zespołem potrafił chciwość, brak etyki, empatii marszałków i wice marszałków nazwać po imieniu.
  A niech się udławia tymi nagrodami
  Co jak co, ale że Borusewicz przyznał sobie i 50.000zł to strasznie mnie zabolało i rozczarowało. Jak ludzie starej Solidarności staczają się do poziomu sekretarzy KC

 • klakson49

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejne "blondynki" Pani Waniek i Pani Olejnik przekonują nas w telewizji, że kobiety są dyskryminowane. One nie dostrzegają, że to nie kryterium płci winno decydować o pozycji społecznej a zupełnie inne walory. Wspierając Panią Nowicką posuwają się do absurdu. Gdyby Pan Palikot powiedział o mężczyźnie, że uprawia kure.two polityczne, to by tego zupełnie nie dostrzegły. Zmierza to do takiego paradoksu jak w wielu krajach, że biały o czarnych może mówić w tylko w superlatywach aby nie ponieść konsekwencji, natomiast czarny o białych ma prawo mówić z pogardą.

 • klakson49

  Oceniono 1 raz 1

  Jest Pani ofiarą, ale ofiarą losu! Przy okazji ta ofiara wciągnęła do szamba kobiety, które uznawałem za ikony logiki, rozsądku i odwagi, Panią prof. Środę i Panią Kazimierę Szczukę, które wykazały się szowinizmem płciowym i sexizmem skierowanym przeciw mężczyznom. Drogie Panie trochę umiaru !

 • dejtrejder

  Oceniono 2 razy 2

  Nowicka to chytra baba z sejmu :) Dla kobiet kasa jest bowiem najważniejsza :)

 • 111doradca

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Nowicka dziś ma wizję projektu politycznego , a jutro wręcz przeciwnie. Jak to ujęła: dzisiaj zmieniłam decyzję. To ci zwycięstwo i nagrodę trzeba było oddać na cele dobroczynne i z Klubem RP się pożegnać.
  Będzie kłopot z dostaniem się na list wyborczą bo pani jakaś śliska.

 • stachkaz47

  0

  Oddała w końcu tę kasę czy nie?????????
  Już to-to o Parlamencie Europejskim bałaka.
  Tam dają wiekszą kasiorę.

 • dejtrejder

  Oceniono 2 razy 2

  Dla każdej baby liczy się tylko kasa...

 • dejtrejder

  Oceniono 4 razy 4

  Dla Nowickiej zwalnia się właśnie odpowiedni stołek: papieski :) Chętnie ją wybiorą wiedząc, że ta chytra baba z polskiego sejmu nigdy nie abdykuje. Będzie miała koryto do końca życia to i poglądy zmieni :) Jak wszyscy politycy zresztą czynią....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje