Kurski o swoim rzekomym romansie: "Jacek Kurski jest wyjęty spod prawa..."

13.02.2013 21:21
- Kochanki już obalały polityków... - zaczęła Monika Olejnik w rozmowie z Jackiem Kurskim, którego "NIE" posądziło o ukrywanie romansu z asystentką. - To jest sytuacja, z którą nie mam nic wspólnego - odpowiedział jej europoseł. - Widać, że Jacek Kurski jest wyjęty spod prawa. Jeżeli jest możliwość przyłożenia mi, to się to robi - ubolewał polityk.
W ubiegłym tygodniu "NIE" opublikowało wymianę listów z europosłem Jackiem Kurskim. Korespondencja dotyczyła życia prywatnego polityka. Z materiału można było wywnioskować, że dziennikarze zamierzali napisać o domniemanym romansie Kurskiego. Sąd na wniosek adwokatów Kurskiego publikację zablokował.

- W Polsce wielokrotnie stosowano zakaz sądowy. Tylko raz ten zakaz złamano. To się stało w moim przypadku. Widać, że Jacek Kurski jest wyjęty spod prawa. Jeżeli jest możliwość przyłożenia mi, to się to robi - ubolewał polityk w dzisiejszej "Kropce nad i".

"Trzeba pisać prawdę"

Zdaniem eurodeputowanego Solidarnej Polski "media mogą pisać o wszystkim, co ma wpływ na sprawy publiczne". - A posiadanie kochanki ma wpływ na sprawy publiczne? - dopytywała Monika Olejnik. - Jeżeli ma wpływ, to można pisać. Ale przede wszystkim trzeba pisać prawdę - odparł Kurski.

"Sam zrobił sobie krzywdę", "Przekombinował". Twitter o Kurskim>>

O rzekomym romansie europoseł mówi: - To jest sytuacja, z którą nie mam nic wspólnego. Stanąłem przed następującym dylematem: albo w minimalnym zakresie ograniczyć debatę publiczną, albo chronić dobro wyższego rzędu, tzn. prawo do prywatności, godności osób, które nie mają możliwości bronić się w mediach. Chodzi o moją rodzinę, dzieci oraz dyrektor mojego biura - podkreślił Kurski.

Dodał też, że sam ma "grubą skórę". - Wielokrotnie stawałem wobec nieprawdziwych oskarżeń. Wytrzymam wiele, ale nie pozwolę na to, żeby poprzez formowanie nieprawdziwych, kłamliwych zarzutów godzono w dobra osobiste osób, które bronić się nie mogą - mówił.

"Mam swoje przypuszczenia, kto za tym stoi"

Prowadząca program przypomniała europosłowi, że w 2005 r. sam ujawnił, że dziadek Donalda Tuska w czasie II wojny światowej służył w Wehrmachcie. - Polskie prawo chroni prywatność i spraw intymnych. Ale prawo nie musi chronić informacji publicznej na temat tego, kto, w jakiej formacji, w czasie wojny służył. Wehrmacht był formacją publiczną - mówił.

Kurski zaznaczył, że pozwał dwie gazety, które pisały o jego rzekomym romansie. - Pozwałem "NIE", pozwałem "Fakt", którego paparazzi jeżdżą za mną i za dyrektor mojego biura. Dyrektor mojego biura również pozwała "Fakt" - poinformował. - Mam swoje przypuszczenia, kto za tym stoi, ale nie chce tego ujawniać - dodał.

Olejnik przywołała też wpisy na Twitterze o tym, że Kurski miałby się rozwodzić. - Nic mi na ten temat nie wiadomo. Nie rozmawiam o sprawach prywatnych publicznie - uciął.

Zobacz także
Komentarze (169)
Zaloguj się
 • harystoh

  0

  patrzcie jak sie wyrobil jak haczyk w sra..u, dobrze gada dac mu wodki jeszcze szybciej bedzie jezdzil, taki z ciebie uczciwy jak ze mnie kominiarz

 • gen_flaszka

  0

  Panie Kurski do mety niedaleko juz ja widac....

 • lotczik-kosmonawt

  0

  A DLACZEGO nie opiszecie tej pani (z jakiejś fundacji) którą posuwa w swoim domu Rysiek Bęgowski, dla polskich idiotów - Anna Grodzka? Albo opowieści sąsiadów, że nigdy nie widzieli go w damskich ciuchach.Na pewno, już wkrótce, przedstawią Wam przybysza z innej ,,przyjaznej" planety - bez homofobów,rasistów,Pegidy i bez płci - do podziwiania i czczenia. Też kupicie?

 • politol59

  0

  Sam sobie grobek kopie.

 • amberka2

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Kurski, ale w jakim celu ujawnil pan przynaleznosc dzidka Donalda Tuska w Wehrmachcie?
  W jaki sposob ta dzialanosc wplywala na zycie i dzialanosc polityczna Donalda Tuska? Czy ujawniajac ta przynaleznosc badal pan wnikliwie czy ten dziadek zostal do tej formacji wcielony sila czy zdezerterowal? Nie,,, podal pan suche fakty.

  Ale prywatnosc swojego siusiaka chroni pan jak wielki niespotykany skarb. Jezeli siusiak zaswedzial i chcial sie pan bzyknac na boku to jest to sprawa publiczna, bo jest pan osoba publiczna, na wlasne zyczenie, do tego glosi pan jakies bzdury o morlanoscikatolickiej, a siusiak ma gdzies te katolickie wywody.

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz 1

  Janusz Palikot ogłosił - w sposób raczej bezceremonialny - walkę z takim zjawiskiem w polityce, jakim jest Kurski.

 • walekpapla

  Oceniono 2 razy 2

  Szanowny Pan Europoseł łże jak Myszowaty. Wystarczy popatrzeć na jego anielską gębusię przypominąjącą jako żywo usteczka barrakudy. I już człowiek jest pewny na 101,63% że z tych usteczek może wypływać tylko słodziutki nektar prawdy i tylko prawdy. Co za obrzydliwe kanalie wywłoki Zydowsko-masońsko komuchowe tak haniebnie ośmielają się kalać tak niepokalana osobę. Oj, oj Bozia wam pou......la jęzory. Fe!!!j

 • almagus

  Oceniono 2 razy 2

  Lepperyzacja SP. Ten z Pati Koti, ten praca z seksem.

  Udało się Solidarnej Polsce Z. Zibry z nagłośnieniem sprawy "praca za seks" jako szefowa biura europosła.
  Problem jest ten sam jak z partią jedynie słusznych wodzów.
  Pod hasłami dobra proletariatu totalitaryzm nazwiska i nepotyzm rodziny.
  Ten chciałby przed konie, ten chciałby feudalizmu i zniemczenia Śląska.

  z internetu
  • Wszechfeudał ponad króle wawelskie i prezydenty załatwił ze zdracami odzyskanie feudalnych włości poniemieckich niemieckim feudałom jak to było w historii. Nawet plemię Polan stało się Niemcami feudalnymi pod papieżem, a kmiecie odzyskiwali wolność po roku 1810 do 1890r. i to późno w księstwach kościelnych.
  Kościół o wiele się upomniał, ale księstwo wrocławskie było biskupie, więc jeszcze Platforma może się wykazać, chociaż radni nie pozostawiają czasu.
  Zdracy L. Dorn, Z. Ziobro > Kaczyńscy i aparatura Suchockiej oraz Solidarność niestety!

  dkl.doba.pl/?s=subsite&id=4815&mod=1
  Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny zaproponowało władzom powiatu kłodzkiego kupno zamku w Szczytnej. Właściciel obiektu, w którym mieści się Dom Pomocy Społecznej wycenił nieruchomość na 15 mln złotych

  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,11226258,Powiat_klodzki_walczy_o_odszkodowanie_za_zamek_oddany.html

  - Furtkę komisji otworzył protokół ustaleń komisji wspólnej rządu i Konferencji Episkopatu z marca 2006 r. podpisany przez wicepremiera i szefa MSWiA Ludwika Dorna oraz biskupa płockiego Stanisława Wielgusa, wsparty pismem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - podkreśla Baldy. Protokół uznał, że kościelne instytucje mogą się domagać sukcesji np. po niemieckich zgromadzeniach zakonnych.

  Może odejść po spełnieniu tego co by JPII nie spełnił, tylko nasi zdrajcy spełnili za poparcie TR-wam i episkopatu!

 • voyshick

  Oceniono 1 raz 1

  " Widać, że Jacek Kurski jest wyjęty spod prawa."-mowi o sobie Jacek Kurski. No prosze, nawet sam sie do tego przyznaje, ze prawo go nie obchodzi, o czym na kazdym kroku daje znac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje