Polski dyplomata z Kaliningradu odwołany za jazdę po alkoholu

13.02.2013 18:17
Siedziba MSZ w Warszawie

Siedziba MSZ w Warszawie (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Polski dyplomata z konsulatu RP w Kaliningradzie, którego przed dwoma dniami zatrzymała za jazdę samochodem po pijanemu policja w Dobrym Mieście, został odwołany z placówki w trybie natychmiastowym - poinformowało MSZ.
Kierowcę toyoty z oznakowaniem służby dyplomatycznej zatrzymano do kontroli drogowej w miniony poniedziałek po anonimowym zawiadomieniu telefonicznym. - 62-letni Zbigniew Ś. miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - powiedział rzecznik olsztyńskiej policji Marcin Świniarski.

Jak dodał, samochód przewieziono na strzeżony parking, a kierowcę - po zatrzymaniu prawa jazdy - zwolniono do domu do czasu wytrzeźwienia. Następnego dnia przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Według policji przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

MSZ odwołuje w trybie natychmiastowym

Informację o tym, że zatrzymany jest konsulem RP w Kaliningradzie, podało radio RMF FM. Rzecznik olsztyńskiej policji nie potwierdził, że zatrzymany dyplomata jest konsulem. - Mogę powiedzieć jedynie tyle, że Zbigniew Ś. nie posiada immunitetu na terenie RP - stwierdził Świniarski.

Według MSZ, zatrzymany przez policję jest pracownikiem wydziału promocji handlu i inwestycji w Kaliningradzie, nadzorowanego przez Ministerstwo Gospodarki. - W związku z zaistniałą sytuacją MSZ odwołuje pracownika z placówki w trybie natychmiastowym. MSZ poprosi MG o wyciągnięcie dalszych konsekwencji - napisały służby prasowe resortu.

Zobacz także
Komentarze (26)
Zaloguj się
 • trina27

  0

  Pan nie ma z MSZ nic wspolnego, to wyslannik MG, do ktorego naleza WPHI. Nie jest on dyplomata. Juz kiedys byly artykuly o tym, ze te wydzialy to ciasteczka dla pslowych pociotkow :)

 • andaraos

  Oceniono 1 raz -1

  Takie u nas obowiązuje prawo i sprawiedliwość.
  Jak się chce udupić człowieka, to nie ma zmiłuj. Najwidoczniej był skazany na odstrzał 3 lata przed emeryturą. Mafia spod znaku III RP działa wybiórczo i skutecznie nawet względem własnych pracowników. Bez względu na ideologię i wiarę.

 • iremus

  Oceniono 3 razy 3

  Pewnie to jeden z tych nielicznych z ekipy Radka co ma dwa języki. Jaka wielka strata.

 • reks1953

  0

  jak wy czytacie,przecież zatrzymano go u nas,bo gdyby w Rosji to dopiero byłby larum że naruszono mir naszego dyplomaty a tak to swoi go udupili a swoją drogą to niech sobie zaśpiewa miałeś chamie złoty róg-Wyspiańskiego

 • abiks19

  0

  Zatrzymanie nastąpiło w Polsce ,przez naszą policję.Należy czytać ze zrozumieniem.

 • zenblue1

  Oceniono 3 razy 1

  Nie popieram tego pijanego dyplomaty bo polska dyplomacja to dno ale o ile wiem z mediów to dyplomaci mają immunitet i nie musza się poddawać kontroli alkoholowej
  Samochody dyplomatyczne nie przejmują się mandatami i je ignorują ponieważ nie ma możliwości ich wyegzekwowania
  A teraz filmik;
  ----
  www.youtube.com/watch?v=oCSWBmmuPms

 • wal.smialo

  Oceniono 6 razy 6

  U ruskich to jest karalne? Myślałem, że tam się na trzeźwo nie siada za kierownicę.

 • pszczy2000

  0

  To tylko dowod na to,ze facet doskonale dostosowal sie sie do tamtejszego srodowiska,pelna asymilacja!Teraz wysla nowego,ktory bedzie musial dazyc do podobnego stopnia asymilacji przez dluzszy czas - a to kosztuje!

 • srool

  Oceniono 3 razy -1

  ...frajer ,bo pić to trzeba umieć !....szczególnie w Rosji ,,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje