CBA zajęło się zawiadomieniem sędziego Tulei: Rozpoczęliśmy czynności

13.02.2013 14:29
Sędzia Igor Tuleya

Sędzia Igor Tuleya (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

W związku z zawiadomieniem przesłanym miesiąc temu do Centralnego Biura Antykorupcyjnego przez sędziego Igora Tuleyę po sprawie kardiochirurga dr Mirosława G. zostały wszczęte czynności wyjaśniające - poinformowało CBA.
- W piśmie, będącym odpowiedzią dla sądu, szef CBA Paweł Wojtunik poinformował sąd, że zostały wszczęte czynności wyjaśniające - powiedział rzecznik prasowy Biura Jacek Dobrzyński.

Jak dodał, szef CBA przekazał jednocześnie, że "z uwagi na obszerność materiału, a przede wszystkim potrzebę zapoznania się z aktami sprawy, sąd zostanie poinformowany o wynikach czynności tuż po ich zakończeniu".

W połowie stycznia Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów wysłał szefowi CBA i Prokuraturze Okręgowej w Warszawie dwa zawiadomienia dotyczące "rażących uchybień" organów ścigania w sprawie kardiochirurga dr. Mirosława G. We wskazanych przez sąd zastrzeżeniach chodziło m.in. o zatrzymania i przesłuchania prowadzone w sprawie kardiochirurga przez funkcjonariuszy Biura i prokuratorów. W zawiadomieniach wyrażono wątpliwości odnośnie do zasadności 24 zatrzymań i dodatkowo prawidłowości dwóch spośród tych zatrzymań.

Zobacz także
Komentarze (39)
CBA zajęło się zawiadomieniem sędziego Tulei: Rozpoczęliśmy czynności
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 80 razy 52

  Pewnie ta informacja Kamińskiemu i agentowi Tomciowi oraz kilku innym z kierownictwa CBA humoru nie poprawiła i pewnie immunitet nie pomoże

 • fakiba

  Oceniono 81 razy 51

  Zaraz zacznie się wrzask pisiorów o ataku wrogich sił Tuska na wybitnych ludzi walczących z korupcją nie ważne że najpierw prowokowali a potem zwalczali

 • j.an

  Oceniono 51 razy 47

  Wszystko to śmiechu warte,o nieprawidłowościach w CBA będzie sprawdzać CBA,życzę bezstronnych wyników,a w prokuraturze niech sprawdzają prokuratorzy.

 • lily_rose89

  Oceniono 37 razy 23

  I bardzo dobrze! Może teraz, gdy CBA nie jest już pod ręką Kamińskiego, ten organ będzie funkcjonował odrobinę
  lepiej. Czekam tylko, aż Ziobro i Kurski zwołają konferencję prasową - co jest stałym punktem ich przedstawienia. A PISiorki zaczną znów na tym forum psioczyć na sędziego Tuleyie , któremu należy się szacunek.

 • folwark_polski

  Oceniono 26 razy 22

  sami siebie będą sprawdzać? to tak jakby mordercy pozwolono samemu siebie osądzić
  kraj jaj i parodii

 • tenare

  Oceniono 22 razy 20

  Sprawę "rażących uchybień" CBA będzie rozpatrywać CBA.
  Więc wynik jest nam z góry znany.
  Już widzę, jak CBA przyznaje się do "rażących uchybień" CBA.

 • costa3500

  Oceniono 26 razy 18

  Gdyby Polska była normalnym krajem to poseł Kamiński i dziwka Tomuś już dawno pozbyli by się immunitetów,a ci dwaj miłośnicy PiS dalej żyją dobrze z naszych podatków i śmieją się w kułak moherom którzy na nich głosowali

 • adherent1

  Oceniono 22 razy 16

  Przykryją :-(
  Tak jak sprawę półprywatnych nielegalnych aresztów wydobywczych :-(
  Patrz sprawa Marczuk i Seredyńskiego

 • forex.test

  Oceniono 26 razy 8

  Dlaczego nasz MSZ z Twittera nie reaguje na rasistowskie zachowanie Zydow w stosunku do naszej rodaczek (siostry Radwanskie). Sikorski klikaj qrva.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje