Premia to był tylko pretekst? Wniosek o odwołanie Nowickiej już 2 stycznia

Wicemarszałkini Wanda Nowicka - Ruch Palikota i przewodniczący Janusz Palikot

Wicemarszałkini Wanda Nowicka - Ruch Palikota i przewodniczący Janusz Palikot (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Dziś Ruch Palikota zdecyduje o dalszej współpracy z Wandą Nowicką. Ona sama przypuszcza, że sprawa premii była tylko pretekstem, by usunąć ją ze stanowiska. Wniosek o jej odwołanie był gotowy już 2 stycznia, a więc zanim pojawiła się kwestia premii.
Dziennikarze dotarli do dokumentu, z którego wynika, że wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej był datowany na 2 stycznia 2013 roku - wcześniej, niż pojawiła się sprawa premii. - Wcześniej przypuszczałam, że to przypadek. Teraz uważam za prawdopodobne, że premie to był tylko pretekst - powiedziała w TVN24.

Wicemarszałkini przyznała też, że drogi jej i Janusza Palikota zaczęły rozchodzić się już wcześniej. Punktem zwrotnym mogło być głosowanie nad ustawą 67 podwyższającą wiek emerytalny. Wanda Nowicka, Robert Biedroń i Anna Grodzka zagłosowali przeciw. - Wielu kolegów ma o to do nas pretensje - podsumowała Nowicka."Spodziewam się nieprzyjemnej atmosfery"

- Jeszcze się nie zdecydowałam, czy pójdę na zebranie klubu. Nie boję się starcia, ale po tym, co usłyszałam i przeczytałam, spodziewam się nieprzyjemnej atmosfery - powiedziała w TVN24 Wanda Nowicka. - Z drugiej strony myślę, że jeśli powiedziało się "a", to trzeba powiedzieć "b". To są sprzeczne uczucia, jakie mną miotają - wyjaśniła.

Klub Ruchu Palikota zbierze się dziś około godziny 14:30. Posłowie mają zdecydować, czy Wanda Nowicka pozostanie członkinią klubu, czy zostanie z niego wykluczona. To reakcja na złamaną przez Nowicką obietnicę, że zrezygnuje ze stanowiska wicemarszałka, jeśli Sejm nie przegłosuje jej odwołania.

"Mam złe doświadczenia z partiami"

Wanda Nowicka zaprzeczyła, że planuje przejście do Platformy Obywatelskiej. - Nie myślę o przechodzeniu do żadnych istniejących partii. Nigdy nie byłam w żadnej partii i nie widzę żadnego powodu, żebym miała się do jakiejś zapisywać - powiedziała.

Przyznała natomiast, że zależy jej na dalszej współpracy z ruchem kobiet, który tworzyła w ramach Ruchu Palikota. - Czym innym jest klub, a czym innym ewentualne zaangażowanie we współpracę z partią, do której nie należę - stwierdziła Nowicka.

Zobacz także
Komentarze (247)
Premia to był tylko pretekst? Wniosek o odwołanie Nowickiej już 2 stycznia
Zaloguj się
 • moryc.iljicz.goethe

  Oceniono 507 razy 345

  Nowicka zostanie na długi czas w pamięci jako symbol. Symbol tego, że polityk może brać kilkadziesiąt tysięcy zgodnie z prawem za nic i jeszcze robić z siebie ofiarę. Jej postępowanie - wprowadzanie w błąd kolegów partyjnych i wyborców mówieniem w pierwszych dniach "bardzo żałuję przyjęcia premii" będzie symbolem politycznej obłudy. Dopóki feministki będą jej bronić, będą się one kojarzyć wyłącznie z grupą rozwrzeszczanych bab, które mają głowy pełne filozoficznych bzdur, a tak naprawdę dzięki Nowickiej wyglądają na dyskusyjny klub dla znudzonych panien, który się wzajemnie ubezpiecza przy korycie, mając za nic społeczną wrażliwość.

 • t0maszek44

  Oceniono 419 razy 287

  Kawiorowa lewica, za parę groszy więcej, gabinet i służbowy samochód Nowicka gotowa jest zdradzić ludzi którzy byłi podobno dla niej najważniejsi. I jeszcze dorabianie do tego ideologii, biedna męczennica skrzywdzona przez samca Palikota. Jak słucham wypowiedzi Środy i Szczuki to odnoszę wrażenie, ze poza wrowadzeniem feministycznej nowomowy te panie nie zrobiły nic by zwrócić uwagę na rzeczywiste problemy kobiet w Polsce

 • boooolek

  Oceniono 351 razy 243

  Media opluwają Palikota a Nowicka to zwykła wyrachowana i cyniczna a nawet bezczelna cwaniara. Wzięła kasę 40 tyś i nikomu nic nie powiedziała. Dopiero po kilku miesiącach pod presją coś pomamrotała że część przeznaczy na cele charytatywne.000000 honoru i godności! Nie poinformowała o tym klubu i władz partii. A później udaje niewinną i o co chodzi. Klub cofa rekomendację a ona się nie podaję do dymisji tylko trwa przy KORYCIE i ma wszystkich w d..... Na Palikocie się wiesza najgorsze co można a FEMINISTCE wolno wszystko nie wolno jej urazić, To coś nazywa się lewicą jesteście żałośni. Polikot przynajmniej żyje za swoje zarobione pieniądze a banda darmozjadów zarzuca mu że jest nieuczciwy. WSZYSCY mają myśleć jak te zażegane media których już się nie da słuchać . Dziennikarze prowadzą wywiady z zaproszonymi gośćmi a wygląda tak jakby prowadzili konwersację sami ze sobą. Nie pozwalają udzielić odpowiedzi a jak im się odpowiedz zaczyna nie podobać to przerywają zadają szybko inne pytania lub zmieniają temat. Tego tvn i Polsatu już się nie da słuchać. Zrobiły się to stacje dla bezmuzgów tak samo jak TV trwam !!!!!!!!

 • anty-lady

  Oceniono 278 razy 196

  Nowicka od początku kadencji nie gra fair. Ma swoje polityczne plany, które wkrótce się ujawnią. Ale straconej twarzy nie uda się uratować. Na oszustwie wiele się nie zbuduje.

 • spluwa-orginal

  Oceniono 224 razy 178

  "Mam złe doświadczenia z partiami"...

  No, jezeli w kazdej partii byla Pani nie lojalna i oszukiwala swoich partyjnych kolegow ,to sie nie dziwie.

 • lorak79

  Oceniono 289 razy 173

  Janusz! Trzymaj się i nie daj się tej bandzie!
  Rób dalej swoje, a w kolejnych wyborach zdobędziesz co najmniej 20% głosów!

  Racja jest po twojej stronie, a nie po stronie chytrej baby z sejmu!

 • niekk

  Oceniono 228 razy 166

  Nowicka kreuje się na swiętą męczennicę. Jestem za aborcją, za wolnością kobiet , przeciw przemocy. Ale mam gdzieś Kongres Kobiet jeśli tam działają takie panie.
  Ona walczy o swoje stanowisko i o forsę.

 • bleku666

  Oceniono 226 razy 164

  Żałosna zdradziecka pazerna postac bez honoru. Pozostanie symbolem hipokryzji, chciwości i nielojalności.

 • ewa5.0

  Oceniono 95 razy 63

  "Spodziewam się nieprzyjemnej atmosfery"
  A czego byś chciała się spodziewać po tym jak po chamsku się zachowałaś i próbujesz do tego dorobić jeszcze ideologię,tylko idioci i fałszywe feministki,mogą uwierzyć w te twoje brednie!
  Nowicka ,jesteś fałszywa ,bezczelna ,pazerna i jeszcze masz nas wszystkich za idiotów-niedoczekanie twoje!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje