Nowa "watergate". Senator sięga po wodę, Twitter szaleje

13.02.2013 07:52
Błyskawiczne riposta senatora na Twitterze

Błyskawiczne riposta senatora na Twitterze (fot. screen Twitter)

"Poland Spring" jest teraz wodą słynną w całych Stanach Zjednoczonych. Wszystko przez republikańskiego senatora Marca Rubio, który rozbawił amerykańskich internautów, sięgając po daleko odstawioną butelkę w czasie przemówienia. Z gafy wybrnął zgrabnie, błyskawicznie reagując na Twitterze.
Senator Marco Rubio w imieniu Partii Republikańskiej odpowiadał naorędzie Baracka Obamy . Zestresowany polityk w trakcie wygłaszania swojego przemówienia sięgnął po wodę. Butelka stała jednak za daleko, co zmusiło go do komicznego wychylenia się tak, że niemal zniknął z wizji. Przy tym Rubio próbował cały czas utrzymać kontakt wzrokowy z widzami. W połączeniu z głośnym przełknięciem wody dało to efekt tak zabawny, że internauci błyskawicznie zareagowali.Drwiny i szybka riposta na Twitterze

Najaktywniejsi okazali się użytkownicy Twittera. Bezpośrednio po wpadce senatora pojawiało się, jak podaje "US Today ", 9,200 tweetów na minutę. Powstały też osobne konta wyśmiewające gafę Rubio.

Sam Rubio zareagował bardzo szybko. Na swoim oficjalnym koncie na Twitterze umieścił zdjęcie butelki z wodą "Poland Spring" i tagami: GOPResponse (Grand Old Party Response - Odpowiedź Partii Republikańskiej), SOTU (State of the Union - Racja Stanu), GOP (Grand Old Party - Partia Republikańska), TCOT (Top Conservatives on Twitter - Czołowi Konserwatyści na Twitterze). Riposta spotkała się z dużym uznaniem użytkowników, a jego wpis został zretwittowany ponad 4 tysiące razy. Jest więc popularniejszy niż jakikolwiek mem wyśmiewający gafę senatora.

Zobacz także
Komentarze (66)
Zaloguj się
 • usmiech_prezesa

  Oceniono 1 raz 1

  To juz wiecie na czym polega "wolnosc i demokracja": na robieniu sobie jaj na Twitterze. Od tego zalezy przyszlosc i egzystencja swiata.

 • euge-nia

  0

  żenada. żenada. żenada.

 • ulebyk

  Oceniono 1 raz 1

  Jak niewiele potrzeba internetowemu buractwu. Takim czymś będą się zajmować i nie zauważac jak sa dymani przez polityków i media.

 • barti80

  Oceniono 1 raz 1

  nius na pierwszą stronę nie ma co
  dobrze wiedzieć że się na świecie dzieją tak pasjonujące rzeczy

 • banwit

  0

  Ha..ha.. ale śmieszneeeeee

 • kochamrydzyka

  Oceniono 1 raz -1

  Gafa polega na tym ze napis "Poland Spring" moze sugerowac ze to jest reklama Polskiej Wody Zrodlanej:))
  A glupie polaki beda mysleli ze polska wode sodowa, pija nawet amerykanscy i republikanscy senatorzy.

 • swiatloimrok

  Oceniono 1 raz 1

  zrobił to umyślnie

 • kazik2500

  0

  I w ten sposob Gazeta Teczowa tworzy "wiadomosci". Zawsze to miejsce zapelnione -- cos sie dzieje, ktos cos pisze. Teraz przeprowadzcie "dzinnikarze" synteze odpowiedzi czytelnikow na ten njus.

 • kotkotson

  Oceniono 2 razy 2

  no dobrze, obiektywnie nie bylo to jakos szczegolnie smieszne - ale zaloze sie ze SNL pojedzie z tym po calosci za trzy dni - i nie moge sie juz doczekac...:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje