Atak nożownika w kurorcie na wyspie Guam. Nie żyją dwie osoby [ZDJĘCIA]

13.02.2013 06:24
Atak nożownika w kurorcie na wyspie Guam. Nie żyją dwie Japonki

Atak nożownika w kurorcie na wyspie Guam. Nie żyją dwie Japonki (Fot. Rick Cruz AP)

W kurorcie turystycznym na wyspie Guam w Mikronezji mężczyzna wjechał samochodem w sklep, a następnie zaczął atakować nożem przechodniów. Zginęły dwie turystki z Japonii, a 12 obywateli tego kraju zostało rannych - podało w środę japońskie MSZ.
Wcześniej informowano o trzech ofiarach śmiertelnych oraz o 11 osobach, które odniosły obrażenia. Według japońskiego MSZ w ataku zginęły dwie Japonki: w wieku 28 i 82 lat. Do szpitala trafiło też 12 obywateli Japonii, z których jeden jest w ciężkim stanie.

Jak pisze lokalny dziennik "Pacific Daily News", mężczyzna wjechał toyotą w sklep spożywczy w pobliżu hotelu Outrigger Guam Resort na zachodzie wyspy, wysiadł z auta i zaczął atakować przypadkowych przechodniów. Przerażeni turyści szukali schronienia w pobliskich hotelach.

21-letni napastnik Chad Ryan Desoto został aresztowany. Postawiono mu m.in. dwa zarzuty zabójstwa - powiedział rzecznik policji A.J. Balajadia.

"Jesteśmy w szoku"

Guam to terytorium zamorskie Stanów Zjednoczonych, leżące w zachodniej części Oceanu Spokojnego. W 2010 r. Japończycy stanowili 80 proc. spośród 1,2 mln turystów, którzy odwiedzili wyspę.

- Jesteśmy zszokowani tym, co się stało. To był odosobniony przypadek. W naszej społeczności zazwyczaj nie dzieją się takie rzeczy - napisał w oświadczeniu gubernator Guamu Eddie Calvo. Zapewnił, że będzie dążył do tego, by zapewnić bezpieczeństwo turystom.

Zobacz także
Komentarze (4)
Atak nożownika w kurorcie na wyspie Guam. Nie żyją dwie osoby [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • bleys2000

  Oceniono 15 razy 7

  Szelbisz, ja mysle ze trzeba ludzi zakazać i wtedy będzie spokój.

 • szelbisz

  Oceniono 18 razy 2

  Zakazać samochodów!! Zakazać noży!!!1

 • kabaretek

  Oceniono 1 raz 1

  Wariat pod impulsu może użyć cokolwiek. Jednak wariat z bronią palną jest groźniejszy od tego z nożem. NRA protestuje nawet przeciwko zakazywaniu dostępu do broni palnej osobom z zaburzeniami psychicznymi "Jeżeli biorą pidułki, to przecież nie stanowią zagrożenia". Dlaczego niektóre osoby popierają największe durnoty, tylko dlatego, "że tak jest w Stanach"?

 • kamyk39

  Oceniono 1 raz -1

  W naszej społeczności zazwyczaj nie dzieją się takie rzeczy

  - jak to nie, taz to USA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje