Mariusz Kierepka, prokurator od "nocnych przesłuchań", chce zostać sędzią

13.02.2013 06:00
Warszawa, 2009 r. Prokurator Mariusz Kierepka zeznaje przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków za rządów PiS

Warszawa, 2009 r. Prokurator Mariusz Kierepka zeznaje przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków za rządów PiS (Fot. Tomasz Gzell PAP)

Prokurator, który lubił nocne przesłuchania, chce teraz zostać sędzią. - Moim marzeniem było przelecieć się śmigłowcem i skoczyć na spadochronie. Spełnienie pierwszego z tych marzeń prokuratura mi umożliwiła - opowiadał posłom prokurator Mariusz Kierepka. Jakie jego marzenie ma teraz zaspokoić sąd? - pyta w "Gazecie Wyborczej" Bogdan Wróblewski.
- Słyszałeś? Kierepka "zgłosił się na monitor" [żargonowe: kandyduje na sędziego] - powtarzają warszawscy sędziowie. Rzecznik sądu okręgowego Maja Smoderek potwierdza: - Tak, prokurator Mariusz Kierepka kandyduje na wolne stanowisko sędziowskie w Sądzie Rejonowym Warszawa-Wola. Nie jest jeszcze wyznaczony sędzia wizytator, który oceni jego kwalifikacje.

Wiosną 2007 r. Fundacja Helsińska zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu, że Kierepka nakłaniał do fałszywych zeznań przeciw mecenas Maricie Dybowskiej-Dubois. Ojciec jej ówczesnego klienta miałby zeznać, że adwokatka przyniosła do aresztu komórkę dla syna. Nie zeznał, złożył za to oświadczenie o wymuszaniu zeznań przez Kierepkę.

- To był jedyny przypadek, kiedy Fundacja Helsińska złożyła zawiadomienie przeciwko prokuratorowi - podkreśla jej wiceprezes Adam Bodnar. - Kandydat na sędziego powinien być poza jakimikolwiek podejrzeniami, a istnieje wiele wątpliwości co do przebiegu kariery prokuratora Kierepki.

Cały artykuł przeczytasz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (154)
Zaloguj się
 • josif47

  0

  U mojego tescia jest wolne miejsce za swiniopasa....pasuje ?...

 • usmiech_prezesa

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejny dowod, ze sitwa Ziobry w polskiej "sprawiedliwosci" jest silna.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 6 razy -2

  Skoro dla Gazety i michnikowszczyzny SS-mani czy inni UB-ecy mordujący, gwałcący i kradnący mogą być ludźmi honoru jak Jaruzel, Kwachu, Kiszcza czy inny Hitler to czemu człowiek nawet bez zarzutów prokuratorskich ze strony "demokratycznego" państwa jest im tak wstrętny? Czy to ta miłość i fascynacja obozami i krematoriami dla wrogów tak przemawia do dzisiejszej lewicy?

 • carloresina2

  Oceniono 1 raz 1

  mariuSS chce zoSStać SSedzią?

 • tepicpo

  Oceniono 6 razy -4

  skoro mało inteligentny tuleja może być sędzia, to w czym problem lewicowa bando?

 • ulebyk

  Oceniono 4 razy -2

  Poranne rajdy ABWehry na mieszkania krytyków PO i Michnika Wyborczej nie przeszkadzają.

 • zenblue1

  Oceniono 1 raz -1

  Czy to on przesłuchiwał Starucha ?
  Powinien zastąpić Milewskiego.

 • seviers

  Oceniono 3 razy 1

  Ten skurw... powinien być dyscyplinarnie wywalony z prokuratury, ukarany grzywną, którą spłacałby dobrych parę latek, a ponadto objęty zakazem pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych (bo zaraz pisowskie mendy przyjęłyby go do swojej sekty)!

 • dublet

  Oceniono 4 razy 4

  To wierny uczeń Lenina, Stalina i Jarkacza! Jego plan wyskoczenia z samolotu bez spadochronu jest iście heroiczny i trzeba mu to umożliwić. Albo nie tak go zrozumiałem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje