Mariusz Kierepka, prokurator od "nocnych przesłuchań", chce zostać sędzią

Warszawa, 2009 r. Prokurator Mariusz Kierepka zeznaje przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków za rządów PiS

Warszawa, 2009 r. Prokurator Mariusz Kierepka zeznaje przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków za rządów PiS (Fot. Tomasz Gzell PAP)

Prokurator, który lubił nocne przesłuchania, chce teraz zostać sędzią. - Moim marzeniem było przelecieć się śmigłowcem i skoczyć na spadochronie. Spełnienie pierwszego z tych marzeń prokuratura mi umożliwiła - opowiadał posłom prokurator Mariusz Kierepka. Jakie jego marzenie ma teraz zaspokoić sąd? - pyta w "Gazecie Wyborczej" Bogdan Wróblewski.
- Słyszałeś? Kierepka "zgłosił się na monitor" [żargonowe: kandyduje na sędziego] - powtarzają warszawscy sędziowie. Rzecznik sądu okręgowego Maja Smoderek potwierdza: - Tak, prokurator Mariusz Kierepka kandyduje na wolne stanowisko sędziowskie w Sądzie Rejonowym Warszawa-Wola. Nie jest jeszcze wyznaczony sędzia wizytator, który oceni jego kwalifikacje.

Wiosną 2007 r. Fundacja Helsińska zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu, że Kierepka nakłaniał do fałszywych zeznań przeciw mecenas Maricie Dybowskiej-Dubois. Ojciec jej ówczesnego klienta miałby zeznać, że adwokatka przyniosła do aresztu komórkę dla syna. Nie zeznał, złożył za to oświadczenie o wymuszaniu zeznań przez Kierepkę.

- To był jedyny przypadek, kiedy Fundacja Helsińska złożyła zawiadomienie przeciwko prokuratorowi - podkreśla jej wiceprezes Adam Bodnar. - Kandydat na sędziego powinien być poza jakimikolwiek podejrzeniami, a istnieje wiele wątpliwości co do przebiegu kariery prokuratora Kierepki.

Cały artykuł przeczytasz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
 • Sędzia Igor Tuleya Sędzia Tuleya podtrzymuje ostre słowa o CBA. "Świadkowi skojarzyło się to z Gestapo"
Komentarze (154)
Mariusz Kierepka, prokurator od "nocnych przesłuchań", chce zostać sędzią
Zaloguj się
 • e-komentarz

  Oceniono 455 razy 433

  Jego wyroki byłyby Prawe i Sprawiedliwe. Mam nadzieję że do tego nie dojdzie.
  Rozsądniejsze byłoby wyrzucenie go ze stanowiska. Bez spadochronu...

 • 24u

  Oceniono 310 razy 290

  Idealny sedzia,ktory naklania do falszywych zeznan.A moze odrazu do Sadu Ostatecznego>

 • a_chacun_son_paradis

  Oceniono 235 razy 219

  Może prowadziłby również nocne procesy ? Całkiem praktyczne :)

 • apolis

  Oceniono 176 razy 162

  4 erpe, kopnięta w d...ę w demokratycznych wyborach, rwie się z powrotem do władzy... A po ostatnich doświadczeniach można się obawiać, że odzyskanej władzy już nie odda. I żadne wybory nic tu nie zmienią...

 • marcin1956

  Oceniono 173 razy 155

  Skoro na starcie są na niego haki, znaczit' będzie w pełni dyspozycyjny.

 • hippolitkwas

  Oceniono 131 razy 125

  Powinien zostać ziobrowych sądów 24-godzinnych dla kiboli i pijanych kierowców. Szkoda tracić tak wybitnego człowieka domiaru sprawiedliwości.

 • antypiskopat

  Oceniono 121 razy 119

  "-Przelecieć się helikoptrem?" Pilna sprawa to i szybkie środki transportu. Chociaż szybkość działania to ostatnia rzecz z jaką kojarzę prokuraturę.
  ----------------
  antypiskopat.blogspot.com/

 • zgryz3

  Oceniono 72 razy 72

  Może poinformuję niektórych, że artykuł o sędzi Kierepce pt. "Skaczący po stole" ukazał się w ubiegłym tygodniu w "Nie". Parę cytatów: "Sędzia Igor Tuleya, prowadzący przed mokotowskim sądemsprawę doktora, "przez którego nikt już pozbawiony życie nie będzie", nie pozostawił suchej nitki na prowadzącym postepowanie przygotowawcze prokuratorze Mariuszu Kierepce".
  "- Właził na stół, gdy mnie przesłuchiwał - powiedział Jaromir Netzel, były szef PZU".
  "Kierepka krzyczał, zastraszał, próbowal wymuszać fałszywe zeznania".
  "Czy Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej mianuje sędziego, który będzie sądził na zlecenie polityczne, a podczas rozprawy będzie skakał po stole?".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje