Kłótnia o Benedykta XVI. "Kult jednostki, jak za Stalina" vs. "Walczył z pedofilią"

12.02.2013 11:39
- Jestem zmęczony serią pochwał, peanów, wychwytywania zalet papieża - powiedział na antenie Radia ZET filozof Tadeusz Bartoś. - Do Polski nie dociera w ogóle krytyka Benedykta XVI. No kult jednostki jak za Stalina - stwierdził. - Ale proszę pana, nie kult jednostki. Trzeba oddać sprawiedliwość, jak ktoś dokonuje historycznego czynu - oponował Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny KAI.
Zobacz także
Komentarze (145)
Kłótnia o Benedykta XVI. "Kult jednostki, jak za Stalina" vs. "Walczył z pedofilią"
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 347 razy 243

  Sami Niemcy słusznie zauważyli, że jedyne co zapewni B16 miejsce w historii, to jego ABDYKACJA. Nic po za tym...

 • pablobodek

  Oceniono 266 razy 198

  Rok 2011:
  "Grupa reprezentująca ofiary pedofilii złożyła w Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze skargę przeciwko papieżowi Benedyktowi XVI i trzem najwyższym duchownym Watykanu. Uważają, że ukrywając i tolerując molestowanie dzieci, popełnili oni zbrodnie przeciw ludzkości.

  Największa organizacja zrzeszająca ofiary księży pedofilów Survivors Network of those Abused by Priests i organizacja stojąca na straży przestrzegania praw człowieka Center for Constitutional Rights złożyły w Hadze skargę przeciwko najwyższym duchownym watykańskim. Oskarżają ich o systematyczne tolerowanie i ukrywanie zakrojonych na szeroką skalę gwałtów i molestowania dzieci."

  Marcial Maciel Degollado, ksiądz, protegowany JP2 i Ratzingera założył Legion Chrystusa, aby gwałcić dzieci.
  Zgwałcił ich setki, w tym własne potomstwo, oraz tysiące dorosłych.
  Chroniony przez Watykan dokonał żywota w komforcie i spokoju.
  Ramen.

 • aps

  Oceniono 128 razy 106

  Tytuł jest do kitu, bo sugeruje, że panowie pospierali się o Benedykta, i że ten "kult jednostki jak za Stalina" to papież ma z tym coś wspólnegp. Tymczasem Bartosiowi chodziło wyłącznie o to, jak o papieżu mówią polskie media. Nie miałem okazji tego widzieć, ale wyobrażam sobie, że zwłaszcza takie Wiadomości TVP 1 dość tabloidowe to może mieć coś z kultem jednostki wspólnegp. Ale jak się poszuka, np. w necie, to i krytykę się znajdzie, polski internet jest coraz bardziej antyklerykalny.

 • szczuras99

  Oceniono 133 razy 103

  Dzis caly dziennik w Polsacie byl poswiecony( jak by nic innego na swiecie sie nie wydarzylo ) dymisji bossa kosciola katolickiego . Jak to nie jest kult jednostki to co to jest ?

 • atibalo

  Oceniono 126 razy 96

  Komuna zmieniła kolor na czarny . Ale teksty takie same .
  Odszedł ... peany pochwalne ... tamten który nie chciał odejść ... peany pochwalne .

 • vomitorium1

  Oceniono 103 razy 91

  a tam
  przynjmniej o tym
  mówił (mówili)
  (Crimen sollicitationis (łacina: przestępstwo nagabywania) – dokument i instrukcja z 16 marca 1962 roku wydany przez Święte Oficjum (obecna Kongregacja Nauki Wiary), która pod karą automatycznej ekskomuniki nakazuje ukrywanie przestępstw pedofilii popełnionych przez duchownych, niszczenie dowodów zbrodni i bezkompromisową walkę z winnymi, zakazuje zaś współpracy w tych sprawach ze świeckimi organami ścigania. Ujednolicał procedury postępowania w przypadku kapłanów lub biskupów Kościoła katolickiegooskarżonych m.in. o wykorzystywanie sakramentu pokuty do solicytacji, czyli składania propozycji seksualnych penitentom. Przez dziesięciolecia dokument pozostawał ściśle tajny – otwiera go nakaz „pieczołowitego przechowywania w tajnym archiwum kurii do użytku wewnętrznego” oraz zakaz publikacji i opatrywania komentarzami.
  (za wikipedia))

 • litrahalf

  Oceniono 105 razy 89

  Pan z KAI jesto kolejną ilustracją hipokryzji jako podstawowej konstytucjonalnej cechy kościoła katolickiego (a jest ich o wiele więcej). Jeżeli Jezus kogoś na prawdę serdecznie nie znosił to byli to Faryzeusze.

 • prawdziwy_liberal

  Oceniono 110 razy 78

  Gość czuje się chory i zmęczony ale teraz zrobią z tego wielką i świętą sprawę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje