Szczuka: Ruch Palikota wygląda na zgliszcza

12.02.2013 10:48
- Bardzo nad tym ubolewam, straszna strata - komentowała Kazimiera Szczuka możliwe odejście Wandy Nowickiej z Ruchu Palikota. Publicystka Krytyki Politycznej skrytykowała w Poranku Radia TOK FM samego Palikota: - Może być wściekły, ale dlaczego robi to, o co oskarżał innych?
Zdaniem Szczuki silny impuls przeciwko Nowickiej wyszedł z wnętrza jej partii. Właśnie dlatego, że była ona autorką prokobiecych inicjatyw, m.in. suwaka i parytetów na listach wyborczych. - Wanda zaczęła to organizować, zajmowała się takim ruchem kobiet Ruchu Palikota - mówiła publicystka. - Panowie się przestraszyli, że za chwilę będzie przejmowała partię. Bo te kobiety już nie będą tylko podawać kawę.

Szczuka dziwiła się też samemu Palikotowi, który stwierdził, że Nowicka "podświadomie chce zostać zgwałcona": - Zdarza się mówić rzeczy skandaliczne różnym ludziom, a Palikot nas do tego przyzwyczaił. Ale on miał rzekomo reprezentować idee walki z seksizmem, dyskryminacją. I on mówi ważnej feministce seksistowskim tekstem. Jakby szaleju się najadł!

- Palikot zawsze był wulgarny i ordynarny wobec prawicy - skontrował obecny w studiu TOK FM Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy". - Więc oburzanie się, że nagle zaczął być ordynarny wobec kogoś z lewicy, jest stosowaniem podwójnych standardów.

Koniec Palikota?

Czy Palikota czeka więc ostateczny upadek? - Moim zdaniem nie - stwierdził Semka. - Palikot, kiedy znowu zacznie nawalać prawica... - Odzyska dawny blask - zaśmiała się Szczuka. - Sprawa Nowickiej zostanie zbagatelizowana i wszystko wróci - podjął publicysta "Do Rzeczy".

- Palikot podpalił własny kapitał. Można było budować, poszerzać to poparcie, a dziś to wygląda na zgliszcza - stwierdziła Szczuka. Publicystka także wątpi w koniec lubelskiego polityka. - Ale jest bardzo źle. To była jakaś burda, którą panowie wywołali, jakby im rozum odjęło. Wariackie, agresywne, bojówkarskie namawianie się różnych facetów na prezydium, żeby robić dym.

Zobacz także
Komentarze (223)
Zaloguj się
 • henryabor

  0

  Szczuka, dobrze gadasz! Daj sobie premię! A parytety? Najpierw na listach u Nobla i Mensy, a później wszędzie indziej. A póki co, do garów z takim intelektem!

 • koloratura1

  Oceniono 1 raz 1

  "To była jakaś burda, którą panowie wywołali, jakby im rozum odjęło."

  A nie -- przypadkiem - to pańcia:
  - zacharapciła 40 tysięcy;
  - zrobiła z gęby cholewę;
  - próbowała się wykreować na uciśnioną niewinność ?

 • pietrek_1999

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież p. Nowicka naruszyła zasady których obiecała się trzymać. Dlaczego wszystkie tzw "feministki" bronią kobiety nie dlatego że ktoś naruszył jej prawa, tylko dlatego że jest kobietą która naruszyła zasady?
  Czy Wy nie macie żadnych zasad? Zarzucacie seksizm jednej stronie a nie widzicie go po swojej.

 • spokojny102

  Oceniono 1 raz 1

  Janusz zobacz ile falszywych adwokatow broni pazernych poslow. Kolesiostwo grabi w swoja strone i stoi murem jeden za drugim Rob swoje, wielu normalnych ludzi sa z toba.

 • spokojny102

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Kazia to taki nadpalony gont w kupie zgliszcz.

 • kato-rznik

  Oceniono 6 razy 4

  Wam się babiszony we łbach poprzewracało! Co za "agresywny atak"? Zo ca zgliszcza?
  Najgorszy atak i zgliszcza, to jak widzę wasze podstarzałe facjaty w mediach.
  Ten wasz tzw. "feminizm" zawsze uważałem za nieco przesadzony, np. poprzez kretyńskie projekty dodawania na siłę kobiecych nazw do języka polskiego, ale mimo wszystko byłem po waszej stronie. Jednak teraz, jak widzę jak teraz wyjecie w obronie zdradzieckiej, tępej baby, to mi się niedobrze robi! Ropfesor Gamladena Czwartek i Kazimierz Pruka takie pierdoły nawijacie w mediach, że zaczynam podejrzewać, że macie w deklach bardziej nie po kolei niż myślałem. Dla mnie i wielu innych wyborców Pana Palikota jesteście skończone tak jak pozbawiona honoru Menda Starzycka

 • koloratura1

  Oceniono 6 razy 4

  Palikot powinien powtórzyć za Markiem Twain:
  "Pogłoski o mojej śmierci uważam za przesadzone."

 • andaraos

  Oceniono 3 razy 3

  Przypomniał mi się komentarz p. Szczuki z początków grudnia u.r., w Programie I Polskiego Radia n.t. agenta Tomka.

  Tu jest podobnie. Choć to nie jest wybijanie przez Panią zębów i wyrywanie paznokci, ale rozjeżdżanie Janusza Palikota w obronie 40 tysiączków, które nie koniecznie należały się Wandzie Nowickiej.

 • pali_kot_pali_kon_pali_slon

  Oceniono 3 razy 3

  Szcuka myli sie.
  Jak by nie patrzec na konflikt, to media a zwlaszcza TVN dostaly pozywke na maniplulowanie publika.
  Ze strony durczkokow czy innych kwokow zostaje przypuszczony frontalny atak przy pomocy wyciaganych starych sprawek i za wszelka cene jest proba pograzenia ( czyt. dokopania ) Januszowi.
  Nie ma nowych merytorycznych argumentow ??? no to ze smietnika wyciaga sie wszystko co moze zaszkodzic Palikotowi.

  A Palikot ma 100% racje i prawo , Racje gdy chodzi o brak zaufania do tej kobiety i tez ma prawo z tego wzgledu ja usunac jako vice i teraz takze ze swojej partii, ktorej to On jest zalozycielem.

  To takie typowe dla polskiej medialnej ( zwlaszcza tej televizyjnej ) braku-kultury, rzucono im ochlab pewnej sensacji a hyjenny medialne beda teraz zywily sie tym miesiacami i rozszarpywaly rany... .

  Tak jak to czynia juz od lat z ta katastrofa samolotu pod Smolenskiem ... !!!
  Podsycaja podpuszczaja ludzi na ludzi i temat maja zapewniony nie dozdarcia, na lata cale, te medialne hyjenny lby wielkie maja a rozumy male im gdzies miedzynogami zwisaja !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje