Szczuka: Ruch Palikota wygląda na zgliszcza

Kazimiera Szczuka

Kazimiera Szczuka (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Bardzo nad tym ubolewam, straszna strata - komentowała Kazimiera Szczuka możliwe odejście Wandy Nowickiej z Ruchu Palikota. Publicystka Krytyki Politycznej skrytykowała w Poranku Radia TOK FM samego Palikota: - Może być wściekły, ale dlaczego robi to, o co oskarżał innych?
Zdaniem Szczuki silny impuls przeciwko Nowickiej wyszedł z wnętrza jej partii. Właśnie dlatego, że była ona autorką prokobiecych inicjatyw, m.in. suwaka i parytetów na listach wyborczych. - Wanda zaczęła to organizować, zajmowała się takim ruchem kobiet Ruchu Palikota - mówiła publicystka. - Panowie się przestraszyli, że za chwilę będzie przejmowała partię. Bo te kobiety już nie będą tylko podawać kawę.

Szczuka dziwiła się też samemu Palikotowi, który stwierdził, że Nowicka "podświadomie chce zostać zgwałcona": - Zdarza się mówić rzeczy skandaliczne różnym ludziom, a Palikot nas do tego przyzwyczaił. Ale on miał rzekomo reprezentować idee walki z seksizmem, dyskryminacją. I on mówi ważnej feministce seksistowskim tekstem. Jakby szaleju się najadł!

- Palikot zawsze był wulgarny i ordynarny wobec prawicy - skontrował obecny w studiu TOK FM Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy". - Więc oburzanie się, że nagle zaczął być ordynarny wobec kogoś z lewicy, jest stosowaniem podwójnych standardów.

Koniec Palikota?

Czy Palikota czeka więc ostateczny upadek? - Moim zdaniem nie - stwierdził Semka. - Palikot, kiedy znowu zacznie nawalać prawica... - Odzyska dawny blask - zaśmiała się Szczuka. - Sprawa Nowickiej zostanie zbagatelizowana i wszystko wróci - podjął publicysta "Do Rzeczy".

- Palikot podpalił własny kapitał. Można było budować, poszerzać to poparcie, a dziś to wygląda na zgliszcza - stwierdziła Szczuka. Publicystka także wątpi w koniec lubelskiego polityka. - Ale jest bardzo źle. To była jakaś burda, którą panowie wywołali, jakby im rozum odjęło. Wariackie, agresywne, bojówkarskie namawianie się różnych facetów na prezydium, żeby robić dym.

Zobacz także
 • Semka: Na lewicy będzie trwać wielka smuta
 • Łukasz Gibała Nowicka za kilka miesięcy zostanie członkiem PO? "To może być część porozumienia"
 • Prof. Magdalena Środa Środa: Lepperyzacja Ruchu Palikota
Komentarze (223)
Szczuka: Ruch Palikota wygląda na zgliszcza
Zaloguj się
 • his_dudeness

  Oceniono 295 razy 185

  A Kazimiera Szczuka wygląda na feministkę, ale nią naprawdę nie jest,
  Tylko sobie określenie przywłaszczyła. Tak samo jak Środa i reszta pożal się bożę "feministek", które jedyne co potrafią to być anty-facet. Zero walki o prawdziwe prawa kobiet, zawsze jest to samo - Facet jest zły i to on jest wszystkiemu winien.
  Wystarczy wspomnieć słynne ataki na sport Środy. To nawet nie było anty-facet to było anty-logika.

 • lileo

  Oceniono 153 razy 105

  Niestety panie feministki przyłożyły rękę do tych zgliszczy, broniąc histerycznie Wandy Nowickiej w imię solidarności płci i buntując ją przeciw deklarowanej przez nią dymisji. I niestety, po raz kolejny zaszkodziły sprawie kobiecej bo Ruch Palikota bez Ruchu Kobiet i nawzajem nie mają racji bytu. Miller się na was wypiął, spychając Nowicką na dół listy wyborczej. Partia Kobiet nie ma poparcia. I gdzie teraz pójdziecie? Znów na margines.
  Rozumiem solidarność kobiet, rozumiem emocjonalne reakcje wynikające z poczucia krzywd i bezsilności, ale na litość... nie tak z klapami na oczach bo tak się nic nie osiągnie. I to rozdarcie: zachowywać się jak faceci i trzymać zębami stołka czy jak baba lecieć do mediów z płaczem bo Palikot nakrzyczał...niech się pani Wanda na coś zdecyduje. Kompromitacja nie mniejsza od Palikota.

 • haen2010

  Oceniono 126 razy 90

  Powoli zaczynają sobie uświadamiać, co z Kongresu Kobiet ich ukochana szefowa zrobiła - zgraję wrzeszczących i chytrych sufrażystek nienawidzących męskiego gender z całej siły.

  Szczuka już zdaje sobie z tego sprawę. Stąd te pojednawcze tony.

 • krysztofiak1963

  Oceniono 130 razy 88

  Szczuka opowiada brednie; wanda Nowicka nie reprezentuje żadnej lewicy; jedynie kawiorową, której głównym zajęciem jest sprzedaż, handlowanie ideami lewicowymi; a nie wcielanie ich w życie - lewicówka nie bierze kasy w wysokosci 40 tys. zł. od partii opozycyjnej. O obecnej sytuacji pisze na swoim blogu:
  blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/666114,gwalt-na-palikocie---czyli-o-tym-jak-lewica-leka-sie-kaczynskiego.html
  Plany walki medialnej z Palikotem zostały pokrzyżowane przez Benedykta. Za dwa dni publiczność przestanie interesować się burleską wyreżyserowaną przez siły polityczne związane z „Gazetą Wyborczą”, a zajmie się tajemnicami watykańskimi. Gdyby nie Benedykt, którego Janusz Palikot nie darzy sympatią, akcja agresji przeciwko niemu, byłaby prowadzona przez kilka tygodni, aż do momentu, w którym słupki sondażowe pokazałyby wzrost poparcia dla PO i SLD.

 • 1rolnikzwilkowiecka

  Oceniono 147 razy 87

  "Szczuka: Ruch Palikota wygląda na zgliszcza. Panowie przestraszyli się Wandy Nowickiej ?"

  Nie !!!
  Kazimiery Szczuki !!!

  (Nooo !!! Jo im sie ta wcale nie dziwie !!!)

 • kat-kk

  Oceniono 121 razy 83

  Kazia, popatrz do lusterka jak wyglądają zgliszcza.Co do Palikota, to się okaże.Wielu odnosi wrażenie,że te nieudolne gadki pośmiertne nad Palikotem,przysparzają mu coraz więcej zwolenników.

 • krzych.korab

  Oceniono 66 razy 56

  Pani Kazimiero, naprawdę Pani nie widzi że swoim głupim postępkiem Nowicka zniszczyła siebie. Żadna partia nie weźmie tej pazernej kobiety do siebie. Pomogła w obronie innych marszałków i świństwa które zrobili. Stała się symbolem tej tzw nagrody, a pozostali zniknęli w jej cieniu. Wystarczyło aby powiedziała po głosowaniu że dziękuje za poparcie sejmu ale widzi niestosowność tej nagrody i w związku z tym rezygnuje. Byłaby ZWYCIĘZCĄ.

 • nadordynariusz

  Oceniono 74 razy 48

  Tym razem dla odmiany wszystkiemu są winni faceci i ich szowinizm. No i rzecz jasna strach facetów przed kobietami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje