Bp Pieronek: Pedofilia była i będzie. Żadna siła nie powstrzyma od tego, do czego pchają namiętności

11.02.2013 22:11
Biskup Tadeusz Pieronek

Biskup Tadeusz Pieronek (Fot. Adam Golec / Agencja Gazeta)

- Benedykt XVI zmagał się z o wiele większymi tematami niż pedofilia - dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi. Sprawa pedofilska była na świecie, jest i będzie. Żadna siła nie powstrzyma człowieka od tego, żeby korzystać z możliwości, jakie daje człowiekowi wolna wola i do czego go pchają namiętności - powiedział w "Kropce nad i" bp Tadeusz Pieronek. Hierarcha komentował decyzję papieża o rezygnacji.
Zobacz także
Komentarze (225)
Bp Pieronek: Pedofilia była i będzie. Żadna siła nie powstrzyma od tego, do czego pchają namiętności
Zaloguj się
 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 532 razy 508

  Kiedy wreszcie zrozumiecie, że nie chodzi o to że zjawisko pedofilii występuje w Kościele - wszędzie występuje. Chodzi o to co zrobiliście gdy się dowiedzieliście - nie zrobiliście nic, jako instytucja grzmiąca z wyżyn o moralności zamiataliście to pod dywan, za nic mieliście ofiary i zachowujecie się tak do dziś.

 • his_dudeness

  Oceniono 365 razy 345

  Namiętności ?
  Niezła retoryka, to może relacja na linii molestowane dziecko -pedofil to romans ?

 • babciamarianna

  Oceniono 330 razy 314

  .

  Pedofilia ---- namiętnością ???? ____ coś tu nie jest tak , jeżeli w ten sposób mówi przedstawiciel KK i jak można porównywać "namiętności" tych , którzy ślubowali czystość i powinni być wzorcem postępowania do nas, nędznych grzeszników.
  Czyli co ??..... celibat powinien być połączony z kastracją i sterylizacją aby "namiętności" nie wiodły na pokuszenie ... albo znieść celibat i niech księża pokażą swym postępowaniem jak można wychować dzieci, jak można kochać żonę.
  Chętnie będziemy podziwiać te prawdziwe namiętności , które nie są obce zarówno wam jak i nam .....

  .

  .

 • chi_neng1

  Oceniono 272 razy 260

  "Benedykt XVI zmagał się [w trakcie swojego pontyfikatu - red.] z o wiele większymi tematami niż pedofilia - dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi. To jest o wiele większe zadanie, niż ukrócenie sprawy pedofilskiej, która była na świecie, jest i będzie."

  DBAL O TO ZEBY LUDZIE ZGODNIE ZYLI Z PRZYKAZANIAMI BOZYMI - ZA WYJATKIEM TYCH CO GLOSZA TE PRZYKAZANIA BOSKIE !

  I TO JEST O WIELE WIEKSZE NIZ UKROCENIE SPAWY PEDOFILSKIEJ !!!

  Bog zaplac za wyjawnie tej nagiej prawdy - i niech szlag trafi was wszystkich, be zwyjatku !

 • 47_procent_kretynow

  Oceniono 222 razy 214

  Mam rozumiec że pedofilia to "namiętność" (!???) przed która należy skapitulować bo i tak nie ma szans ? :-D Jeszcze tylko brakuje mi stwierdzenia że pedofile w przeciwieństwie do pedagogów naprawde kochają dzieci...

 • cfaniaczki_z_gw

  Oceniono 221 razy 199

  "Zwróćmy uwagę na coś innego: ileż ci chrześcijanie na świecie się rozwodzą, ileż dokonują gwałtów, zabójstw, różnego rodzaju przestępstw. Widzi się tylko to, co jest tą złą przypadłością u księży. Trzeba też widzieć belki we własnych oczach, zanim się dostrzeże te niewielkie elementy w skali światowej u tych, których chce się wystawić na pośmiewisko."

  .......

  " ileż ci chrześcijanie na świecie się rozwodzą(...)Trzeba też widzieć belki we własnych oczach (...)"

  Tak. Co z tego, że księża napastują nieletnich, skoro ludzie się ROZWODZĄ i nikt ich jakoś za to nie napiętnuje, więc skąd taka nagonka na księży?
  Normalnie nie mam słów.

 • 2romki

  Oceniono 180 razy 170

  Żadna siła nie powstrzyma księdza pedofila. Skoro tak, to trzeba zalegalizować.

 • paastafarai

  Oceniono 171 razy 169

  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości.
  Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.
  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa.
  Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
  Ew.Mateusza 23

  patricialow.com/wp-content/uploads/2012/03/DL-Thy-Kingdom-Come.jpg

 • way270

  Oceniono 168 razy 160

  zgadzam sie z Pieronkiem odnosnie dzieci, ktore sa w wiekoszosci niewinne..... idac za ta mysla, wlasnie co z tymi dziecmi ktore byly gwalcone i wykorzystywane przez przedstawicieli kosciola, ktorzy zawsze podkreslaja ze sa ponad ludzi i ktorym nalezy sie szacunek i powaga ????? jak takie dziecko ktore bylo zgwalcone przez osobe zaufania publicznego i duchowego teraz ma funkcjonowac biskupie ? nie zmieniajmy tematu..... dlaczego kosciol teraz walczy o kazda zlotowke aby tylko nie wyplacic im zadnych zadoscuczynien, a sam zabiera i kradnie na potege ????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje