Rzeźbę wartą 900 tys. dolarów oceni... odlewnik. B. poseł odpowie za skandal w Zachęcie?

11.02.2013 15:26
Prokuratura chce, by b. poseł LPR Witold Tomczak za zniszczenie rzeźby słynnego artysty Maurizia Cattelana, zapłacił 40 tys. zł - tyle kosztowała jego naprawa. Obrońca Tomczaka rozważa, czy nie można było zrobić tego taniej - za 300 zł i wnioskuje o powołanie biegłego w zakresie ...odlewnictwa. I warszawski sąd przystaje na to, by uszkodzenia wartej 900 tys. dolarów rzeźby Jana Pawła II wyceniał odlewnik
Zobacz także
Komentarze (98)
Rzeźbę wartą 900 tys. dolarów oceni... odlewnik. B. poseł odpowie za skandal w Zachęcie?
Zaloguj się
 • 7ogamihcra

  Oceniono 193 razy 161

  Czy na prawdę nie jest możliwe, aby Polacy wysyłali mniejszych idiotów jako swoich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim ?

 • errata_net2

  Oceniono 113 razy 75

  Lepperowiec Tomczak - to wiele tłumaczy, a szczególnie pdejście do eksponatów i pojęcie o sztuce. Niestety, wieś i małe miasteczko mają kłopot z wycieczkami do muzeów, teatrów, na wystawy itp. więc tyle wie ich mieszkaniec, ile mu powiedzą w szkole, pod warunkiem że nie jest notorycznym wagarowiczem. Papuga Tomczaka - o, przepraszam, toż to "mecenas" - partyjny tułacz Wojciechowski reprezentuje ten sam poziom wrażliwości na kulturę, sztukę i wartość tych produktów, ale żeby sąd zadowolił się opinią odlewnika... Oto po raz kolejny przekonujemy się, że studia, tytuły naukowe i zawodowe nie gwarantują wzrostu kultury w społeczeństwie.

 • cyn1ck

  Oceniono 75 razy 61

  Mojom spawarkom tom rzeźbe zaheftam, że śladu bendzie. Dacie ino na flaszke. Albo na flaszke i 50 złotych cobym żonie kwiatka kupił a dziecku lizaka.

 • demokrex

  Oceniono 28 razy 24

  Przy następnym zniszczeniu biblii przez Nergala nie wzywajcie prokuratora,wystarczy introligator 15 zł i szkoda naprawiona.

 • modrzewina

  Oceniono 22 razy 20

  Ten Witek Tomczyk, powinien być wzorem, na pomnik "Kołtuna Polskiego" !!!

 • fctheduck

  Oceniono 21 razy 19

  To jak następnym razem pan Tomczak albo jakiś inny psychol uszkodzi np. obraz Michała Anioła, bo mu się wyda zbyt śmiały, powinien zapłacić tyle ile kosztuje puszka farby, cztery deski i kawałek szmaty? Bo to przeciez rzeczywista wartość orazu, a nia jakieś tam wirtualbe bzdety. Brawo. I taki debil był posłem.

 • banzai123

  Oceniono 19 razy 17

  Czyli policja znowu zajmie się sprawą Odlewnika!

  B. poseł Tomczak zaś, po bohaterskim uratowaniu Papieża spod meteorytu (szkoda, że związanym z utratą nogi, ale chodziło przecież o ratowanie życia) powinien przystąpić do zdejmowania Jezusów z krzyża. Zajęcie do końca życia, bo jest ich bardzo dużo, a czyn nawet bardziej chwalebny, bo czymże jest przygniecenie głazem wobec ukrzyżowania?

 • majuufes

  Oceniono 23 razy 17

  Powtarzałem , powtarzam i będę powtarzał.
  Szkód jakie wyrządziła temu krajowi komuna nie naprawi sie przez wiele nastepnych pokoleń.
  Otworzyli czworaki , wypuscili chłopów pańszczyźnianych w świat, a właściwie wręcz granatem od pługa i gęsi na polu odrywali, kazali iść do szkoły ,chociaż wiedzy poza czytaniem i pisanie , zresztą z błędami to w tych szkołach raczej nie zdobyli , tylko zapomnieli zmienić mentalność. Mentalność która powoduje ,że określenie "chłop pańszczyźniany " należy zaliczyć do mało chlubnych okresleń.
  "Jeżeli coś nie jest moje, jeżeli czegoś nie znam , nie rozumiem , a co za tym idzie, tego się boję , to muszę to w prymitywny sposób zniszczyć. Jak "złego" A jedyną moją wyrocznią jest pleban".
  Tomczak , Pawłowicz.
  Najjaskrawsze przykłady z ostatnich dni.
  A pełnią tej tragediii jest fakt ,że są to osoby "publiczne".

 • ciotka_ltd

  Oceniono 16 razy 14

  @ marlicho

  A wiec, pardon, gowno rozumiesz - cena tej rzezby jest cena rynkowa, aukcyjna; tyle zaplacil klient, co ja nabyl.
  Zreszta bys zamknal ryja, bo sie kompromitujesz: ikona czestochowska (bo o ta ci chyba chodzi) 1) byla za szyba pancerna i nic sie jej nie stalo, 2) jest na desce. A kuku, katolicki tluku!
  A jesli chodzi o tego starego idiote, to ma umyslowosc 2-latka: nie odroznia wizerunku od jego 'desygnatu'. Jaka to ciemnota mogla takiego balwana na posla wybrac? W pale sie nie miesci...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje